אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיסות לצרפת


תאריך פרסום קודם: 
09/02/2007
מחבר: 
מישל רוזנברג

טיסות לצרפת נוחתות בעיקר ב-פריז בשדה התעופה שארל דה גול. משדה התעופה בן גוריון ישנן טיסות סדירות לפריז. ה-טיסות מתקיימות על ידי מגוון של חברות אירופאיות כמו Czech Airlines, Alitalia, Iberia, Olympic Airlines ו Air France. מחירי ה-טיסה נעים בן 430 ל 660 דולרים. טיסה ישירה לוקחת 4 שעותחברת אל על מפעילה קו קבוע מ-בן גוריון ל-פריז. מחיר טיסה זאת הינו סביב ל 700 דולרים.זמן ה-טיסה הוא 4 שעות.טיסות לפריז מניו יורק שיוצאות משדה התעופה JFK ונוחתות ב-שארל דה גול מסתכמות ב 450-550 דולרים, אם כי ניתן למצוא טיסות זולות יותר. זמן הטיסה הוא בערך 10 שעות.מחירן של טיסות לצרפת מאמסטרדם נע סביב ה 600 דולרים.


טיסות לצרפת נוחתות לרוב בשדה התעופה שארל דה גול - CDG (בצרפתית: Aéroport Roissy-Charles de Gaulle). להלן מספר פרטים חשובים על שדה התעופה הנ"ל. שדה התעופה שארל דה גול הוא אחד מנמלי התעופה החשובים באירופה ומרבית ה-טיסות לצרפת נוחתות אצלו. שדה התעופה ממוקם ליד Roissy, 25 קילומטרים צפון מזרחית ל-פריז. שדה התעופה נחשב לשני בגודלו בנמלי התעופה באירופה (השני אחרי נמל התעופה היתרו בלונדון). יותר מ 52 מליון נוסעים עוברים בשעריו מידי שנה. במונחים של תנועת מטוסים, עם זאת, שדה התעופה שארל דה גול ממוקם במקום הראשון באירופה עם יותר מחצי מליון נחיתות והמראות בשנה. שדה התעופה מחובר לרשת מסילות הברזל RER שמאפשרת גישה למרכז פריז בתוך 25 דקות או לבריסל בתוך שעה. מערכת הכבישים A1 via Porte de la Chapelle מקשרת בין שדה התעופה לפריז.


שדה התעופה כולל שלושה טרמינלים. טרמינל מספר 2 נבנה במקור לחברת אייר פרנס אולם בפועל הוא מארח חברות תעופה נוספות. הוא מכיל אזורים שנקראים 'אולמות' מ A עד F. מומלץ לתייר שנמצא על טיסות לצרפת או טיסות מ-צרפת לשים לב היכן המטוס נוחת או ממריא היות שהאולמות עלולים להיות רחוקים אחד מהשני. מקום הנחיתה או ההמראה יהיה כתוב על הכרטיס, למשל 2A או 2F. טיסות אל על נוחתות בטרמינל 2E – הטרמינל המאובטח ביותר.


טרמינל 1 פיסית מרוחק מטרמינל 2 וישנו שירות הסעות שמקשר בין הטרמינלים.


למעוניינים ב-טיסות לצרפת לרגל עסקים, ישנן מספר בתי מלון שממוקמים בקרבה לשדה התעופה. מלון שרתון ממוקם 1.6 ק"מ מהשדה או מלון  Sofitel Roissy Paris Charles de Gaulle Aeroport הממוקם באותו המרחק. מלון הייט ממוקם 3 ק"מ מהשדה. רצוי להזמין חדרים למלונות אלו כמה שיותר מוקדם היות שהם בדרך כלל בתפוסה מלאה.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.