אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אמזון מציעה שירותי Utility מבוססי Grid לעסקים קטנים


תאריך פרסום קודם: 
05/11/2006
מחבר: 
ליאור עילם

אמזון מציעה שירותי Utility מבוססי Grid לעסקים קטנים

השירות החדש של אמזון מתחרה בשירותים דומים של חברות כמו SUN, HP IBM AT&T, אולם אמזון מציעה אותו במחיר זול יותר. בעתיד, שירותי מחשוב מבוססי Pay per Use, צפויים להיות זמינים לכל אחד, בדומה לחשמל.

אמזון (Amazon) הודיעה לאחרונה על שירות חדש, המבוסס על טכנולוגיות גריד והמכוון בעיקר לעסקים קטנים. השירות מאפשר לעסקים לשכור זמן שימוש בתשתיות הממוחשבות של אמזון, דרך האינטרנט, בהתאם לצורך שלהם. אמזון הינה ענק האינטרנט הראשון שמציע שירות כזה. בכך צועדת אמזון בעקבות חברות המחשוב הגדולות המציעות שירותים דומים. אולם אמזון, בשלב זה לפחות, מציעה את השירות במחיר זול יותר, של כ- 10 סנט לשעת מעבד (CPU) מול עלות של כדולר לאותו שירות בחברות אחרות. השירות החדש העושה שימוש בטכנולוגית גריד, מאפשר לעסקים להשתמש במשאבי המחשוב של אמזון, במקום לרכוש שרתים. כך יכול העסק לצרף שרתים וריטואלים לרשת שלו ולהגדיל את יכולות המחשוב שלו בעלות נמוכה.אבנר אלגום מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (Grid.org.il), מסביר כי שירות ה-Utility שמציעה אמזון, מקרב אותנו צעד נוסף למציאות שבה, כח המחשוב יהיה זמין כמו חשמל. "באותו אופן שבו כצרכנים או כחברות איננו מקימים תחנות כוח עצמאיות בכל פינה ומספקים לעצמנו את החשמל הדרוש לנו באמצעות גנראטורים, כך תתהווה מציאות שבה התלות במשאבי המחשוב שרכשנו הולכת וקטנה בעוד שהיכולת ליהנות ממשאבי מחשוב מרוחקים, המוצעים לנו על ידי חברות חיצוניות, הולכת וגדלה".

---------

האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד (grid.org.il), הינו עמותה, ללא מטרות רווח, הפועל בסיוע תוכנית מגנט של המדען הראשי. באיגוד כ- 40 חברים, בניהם רוב חברות המחשוב הגדולות, דוגמת SUN, IBM, ORACLE, DELL, HP, BMC, ועוד. באיגוד חברים גם כמה מהארגונים הגדולים והמובילים במשק הישראלי דוגמת אלביט, בנק לאומי, פרטנר, תעשיה אווירית, אלת"א, רפא"ל ועוד. וכן חברות הזנק (סטארט-אפ) המפתחות טכנולוגיות הקשורות לגריד. האיגוד מנהל מסגרות של שיתוף ידע וניסיון באמצעות כנסים בינלאומיים, מעבדת הגריד, סדנאות, מרכז ידע ועוד.

מהו גריד? כמו שאנו רואים את התוכן ברשת האינטרנט כמשאב לוגי אחד (WEB), כך משתמשי הגריד רואים את הרשת כמחשב וירטואלי אחד.הגריד הוא שירות לשיתוף משאבי רשת, כגון מעבדים , משאביי אחסון ורשת התקשורת. הגריד מאחד את המשאבים ברשת, לישות לוגית אחת המאפשרת ניצול המשאבים , בסביבה הטרוגנית, עפ"י דרישה בצורה דינאמית.

חברות בכל מגזרי התעשייה, שואפות להוריד את עלויות התפעול ולבנות תשתיות IT גמישות, שיוכלו לנצל טוב יותר את המשאבים הקיימים, עם יכולת גדילה וביצועים גבוהים. טכנולוגיות הגריד מאפשרות יישום פתרונות נדרשים אלו, בעלות תועלת הטובה ביותר

 

תגיות: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאור עילם