אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ממר"מ אירח את איגוד הגריד הישראלי


תאריך פרסום קודם: 
25/10/2006
מחבר: 
ליאור עילם

ממר"מ אירח את איגוד הגריד הישראלי, מאמין בשילוב של גריד ו- SOA


ב- 27 לספטמבר, אירח ממר"מ את האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד . בהודעה לעיתונות, נמסר מממר"מ, שמזה שנתיים ממר"מ ו- CTO לוט"ם, רואים חשיבות בהעמקת הידע בטכנולוגיות גריד, כחלק מתהליך מחקרי בנושא ה- SOA. זאת מתוך הבנה שטכנולוגיות גריד הינן בעלות פוטנציאל להוות פתרון יעיל וכלכלי להתמודדות עם דרישות ומשימות המחשוב ההולכות וגדלות.ממר"מ בשיתוף CTO לוט"ם, בוחנת שימוש בטכנולוגיות גריד עבור מימוש חזון השירותים, כחלק מתפיסת צה"ל ברשת, שהותווה על ידי אגף התקשוב בצה"ל. בממר"מ מדגישים כי השימוש בגריד, מסייע בהתמודדות עם עיבוד כמויות מידע גדולות, ביצוע סימולציות מורכבות, ביצוע וירטואליזציה לחוות השרתים ועוד.כחלק מפעילותה של ממר"מ, מובילה ממר"מ בצה"ל את פורום הגריד ו- SOA. זאת במסגרת פעילות הפורומים וקבוצות העבודה של האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד במסגרת פורום גריד-SOA, נבחנת תרומת הגריד לרבדים הפיזיים והאפליקטיביים של הארגון, זאת מתוך מטרה, לשפר את התהליכים המבצעיים ולחסוך בעלויות התפעול השוטף.במסגרת הביקור של האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד בממר"מ, הוצגו דרישות וכיווני החשיבה המטופלים במסגרת המו"פ המנוהל בלוט"מ/ממר"מ. דרישות וכיווני חשיבה, לגביהם מסתמן כי יש יתרון לטכנולוגיות הגריד. זאת בדומה לחשיבה הקיימת בתחומי העשייה של ארגוני מחשוב בעלי אופי עבודה דומה, הן בתעשייה והן בצבאות זרים. תהליך המו"פ נועד לבחון דרכים נוספות להתמודדות עם אתגרי המחשוב הלוגיסטיים והמבצעיים העתידיים, ובכללם את טכנולוגיות הגריד כחלק אפשרי מהפתרון המסתמן.ממר"מ נמסר, כי הביקור היה פורה ועניני, והוא העלה סוגיות רבות ביחס לחדשנותו של עולם הגריד ותרומתו ברבדים השונים של עולם המחשוב. עוד נמסר, כי במפגש הוצגה חדשנות חשיבתית לתחומים בהם ניתן לאמץ טכנולוגית גריד.


---------


האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד (www.grid.org.il), הינו עמותה, ללא מטרות רווח, הפועל בסיוע תוכנית מגנט של המדען הראשי. באיגוד כ- 40 חברים, בניהם רוב חברות המחשוב הגדולות, דוגמת SUN, IBM, ORACLE, DELL, HP, BMC, ועוד. באיגוד חברים גם כמה מהארגונים הגדולים והמובילים במשק הישראלי דוגמת אלביט, בנק לאומי, פרטנר, תעשיה אווירית, אלת"א, רפא"ל, אורבוטק ועוד. וכן חברות הזנק (סטארט-אפ) המפתחות טכנולוגיות הקשורות לגריד. האיגוד מנהל מסגרות של שיתוף ידע וניסיון באמצעות כנסים בינלאומיים, מעבדת הגריד, סדנאות, מרכז ידע ועוד.


מהו גריד? כמו שאנו רואים את התוכן ברשת האינטרנט כמשאב לוגי אחד (WEB), כך משתמשי הגריד רואים את הרשת כמחשב וירטואלי אחד.הגריד הוא שירות לשיתוף משאבי רשת, כגון מעבדים , משאביי אחסון ורשת התקשורת. הגריד מאחד את המשאבים ברשת, לישות לוגית אחת המאפשרת ניצול המשאבים , בסביבה הטרוגנית, עפ"י דרישה בצורה דינאמית.


חברות בכל מגזרי התעשייה, שואפות להוריד את עלויות התפעול ולבנות תשתיות IT גמישות, שיוכלו לנצל טוב יותר את המשאבים הקיימים, עם יכולת גדילה וביצועים גבוהים. טכנולוגיות הגריד מאפשרות יישום פתרונות נדרשים אלו, בעלות תועלת הטובה ביותר

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאור עילם

.