אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קורס ספרות ורפואה- דו שיח סופרים רופאים


תאריך פרסום קודם: 
19/10/2010
מחבר: 
לימור שריר

מה הקשר בין ספרות לרפואה?
חדש באוניברסיטת תל- אביב: קורס ספרות ורפואה- דו שיח סופרים רופאים

השנה ייפתח לראשונה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל- אביב  קורס ספרות ורפואה- דו שיח סופרים-רופאים. קורס מיועד לסטודנטים לרפואה, לרפואת שיניים ולמקצועות הבריאות. הפקולטה לרפואה תארח בסאקלר גם סטודנטים מפקולטות אחרות. במסגרת הקורס יפגשו הסטודנטים עם בחירי הסופרים והמשוררים בישראל שיקראו מיצירותיהם, יתנו את נקודת המבט המיוחדת שלהם ויקיימו איתם דיונים.

בין הסופרים שיפגשו הסטודנטים נמנים: עמוס עוז שיספר על עולם הרפואה ב"סיפור על אהבה וחושך", א.ב. יהושוע שירצה על הנכות ביצירה ספרותית, חיים באר שידבר על "ההליכה אל המוות", אלי עמיר שידון ביחסי רופא-חולה כפי שהם משתקפים בספרו
שיראה אור בקרוב : "מה שנשאר" ו ניר ברעם שידבר על יחסי מטפל-מטופל בפסיכיאטריה על פי ספרו החדש.
כמו כן יופיעו הפילוסוף יוסף אגסי וחוקרי ספרות מהשורה הראשונה ואפילו הזמר ערן צור יקפוץ לביקור ויופיע לפני הסטודנטים כחלק מדיון בשירה כגורם מרפא.

הסטודנטים יעודדו ליטול חלק פעיל ביצירה, כאשר בסוף הקורס יהיו רשאים אף להגיש כעבודת גמר יצירה ספרותית מקורית שיחברו.
יוזמת הקורס והעומדת בראשו היא ד"ר לימור שרייבמן-שריר, רופאה בהכשרתה, בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, סופרת וחברה במועצה הישראלית לתרבות ואומנות מטעם משרד התרבות.
הקורס נכלל בפרק ההכשרה ההומניסטית ברפואה שאותו מנהיג פרופ' יוסי מקורי, דקאן הפקולטה לרפואה. לימודי האנטומיה אינם מספיקים בכדי להכשיר את הרופא ההומניסט שהפקולטה רואה לנגד עיניה, ולכן פרחי הרפואה נדרשים לבחור בשלושה קורסים הומניים מתוך מגוון רחב .
ובכדי שלא רק פרחי הרפואה יוכלו ליהנות מהעושר התרבותי הזה החליטה הפקולטה לרפואה לפתוח את הקורס : ספרות ורפואה כקורס בחירה לסטודנטים בפקולטות השונות. מהלך זה משתלב בגישתה של האוניברסיטה לקדם את הלימודים ההומניים, מדעי הרוח והאמנויות.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.