אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עיצוב אתרים: סגנונות


תאריך פרסום קודם: 
28/06/2010
מחבר: 
אליחי אבשלום

20 שניות מכריעות הזמן הממוצע אשר בו גולש בכל אתר חדש מחליט האם ימשיך ויגלוש באתר או יעבור לאתר אחר ברשת הוא בממוצע 20 שניות. ב 20 שניות אלו חובה על האתר להציע מקסימום איכות תוך שילוב תוכן רלוונטי אשר בעקבותיו הגיע הגולש לאתר, לבין עיצוב אתרים מקצועי ואיכותי ככל שניתן. הגולש לרוב שופט כל אתר ואתר על פי צורתו הוויזואלית ובהשוואה לאתרים אחרים אשר ביקר בהם או יבקר בהם בחיפושו אחר אינפורמציה ספציפית ברשת האינטרנט. במשך אותם 20 שניות ראשוניות מנסה הגולש את אתר החדש ובוחן בו את אפשרויותיו לקבל תשובות לשאלותיו, אך הדבר הראשון אשר לוכד את עיניו תמיד זה העיצוב. עיצוב אתרים איכותי ייתן במה ראויה לתכני האתר ויציג אותם בצורה הטובה ביותר.

שילוב של תוכן איכותי ועיצוב טוב יובילו באופן ישיר להצלחתו של כל אתר אינטרנטי ברשת. סגנונות עיצוב אתרים ישנם מספר סגנונות עיצוב אתרים נפוצים אשר ניתן לזהותם על פי מספר אלמנטים בולטים אשר שונים מסגנון לסגנון. למעשה, ישנם אין ספור שילובי סגנונות אשר יוצרים בעצם סגנון עיצוב ייחודי לכל אתר ואתר. הסגנונות הבולטים בתחום הם: · עיצוב אתרים פלשיים - סגנון זה, כשמו כן הוא, מאופיין בעצם באתר אשר כולו בנוי כחלק אחד אשר מושפע מפעילות הגולש באתר. היתרון הגדול באתר פלש הוא גמישותו של המעצב אשר אינה מוגבלת ויכולתו ליצור כל העולה על רוחות בסוג עיצוב אתרים זה. · עיצוב אתר תדמיתי סטטי – עיצוב אתרים מסוג זה לרוב יכללו כותרת אשר מכילה את לוגו החברה בצירוף קולאז' המורכב מתמונות אשר מזוהות עם אותה חברה , תפריט ניווט עליון \ צידי, איזור תוכן גדול ואלמנטים גרפיים נוספים על פי דרשה. מחירו של עיצוב אתר מסוג זה לרוב זול במיוחד בשל פשטותו העיצובית וזמן יצירתו מצומצם. · עיצוב אתר קנויות – עיצוב אתרים המשמשים זירת מסחר אינטרנטית. לרוב מחזקים את מיתוג החנות על ידי שילוב אלמנטים מיתוגיים לכל אורך עיצוב האתר. גם בתוך סגנון עיצוב אתרים זה ישנם מספר תתי סגנונות בהתאם לתקציב ולדרישת הלקוח. עיצוב בתקציב מקסימאלי יכלול לרוב כותר פלש איכותי המשלב את לוגו החברה בנוסף לאנימציה בסיסית או מורכבת לפי דרישת בעל החנות. חלוניות תצוגת מוצרים מעוצבות בצורה המשמשת במה מושלמת להצגת תמונות המוצרים. כמו כן משולבים בעיצוב אלמנטים רבים נוספים הדרושים לכל חנות אינטרנטית כגון: חלונית מבצעים, איזור מודעות פרסומת, איזור ספקים מובילים, איזור חיפוש מפורט, תצוגת טלפון או פרטי יצירת קשר בצורה ברורה וכו'. · עיצוב אתרים משולבים - עיצוב אתרים המכילים אלמנטים פלשיים לצד אלמנטים סטטיים.

עיצוב אתרים מסוג זה נהנה מכל העולמות ומבטיח תוצאה ברמה גבוהה במיוחד. עיצוב מסוג זה יכלול לרוב כותרת פלשית ואלמנטים פלשיים אשר יקנו לאתר מראה יוקרתי ויחודי לצד אזורי תוכן דינאמיים אשר נשלטים ממערכת ניהול האתר תוך שילוב תמונות אשר מותאמות באופן אישי לכל איזור ואיזור באתר. בניגוד לסגנון עיצוב אתרים פלשיים, אתר מסוג זה יוכל להיות מותאם בקלות לקידום במנועי חיפוש בשל צורת בנייתו. · דף נחיתה - מיניסייט - עיצוב אתרים כעמוד נחיתה בודד אשר מכיל תוכן שיווקי אשר מטרתו לקדם אתר \ מוצר \ חברה \ מבצע. עיצוב זה לרוב יהיה גרפי מאוד וישלב תמונות ואלמנטים ויזואליים רבים בכדי למשות מקסימום תשומת לב במינימום זמן צפייה. השימוש בדפי נחיתה נעשה לרוב לצורך מיקוד קמפיינים פרסומיים באפיקי הפרסום השונים ברשת. עיצוב אתרים בעולם האינטרנט המודרני התפתח רבות במהלך השנים האחרונות. כיום קיימת מודעות רבה לחשיבותו של עיצוב אתרים איכותי לצורך הפקת מקסימום תועלת חיובית מכל אתר. בכל סגנון עיצוב אתרים אשר תבחרו לכל אתר מיועד - חובה עליכם תמיד להקפיד על בחירת מעצב גרפי אשר ישמש כמומחה עיצוב אתרים אשר יספק בעבורכם אתר מעוצב ברמה גבוה ובכך יבטיח את ביסוס אתרכם במקום נכבד ברשת האינטרנט העצומה. עיצוב אתרים בסטודיו Miked Design סטודיו Miked Design הינו סטודיו המתמחה בעיקר בהפקת עיצובי אתרים ברמה גבוהה במיוחד תוך התאמה מלאה של עיצוב האתר לצורכי הלקוח וקהל היעד. הסטודיו עובד בעיקר עם חברות הפרסום וחברות בניית האתרים הגדולות והמובילות בתחום, אך גם פתוח למגזר העסקי והפרטי. עיצוב אתרים בסטודיו Miked Design יבטיח אתר אינטרנט איכותי אשר יעלה באופן ניקר מעל מתחריו ברשת. כמו כן, הסטודיו מספק מגוון רחב של פתרונות לעולם הפרסום האינטרנטי כגון: הפקת ועיצוב דפי נחיתה, עיצוב לוגו, עיצוב באנרים ומיתוג. צרו קשר עם סטודיו Miked Design עוד להיום להבטחת כניסתכם לעולם האינטרנט ברגל ימין. באדיבות חברת אלקטרו באתר הבית של Studio Miked לעיון בעבודות עיצוב אתרים

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אליחי אבשלום

.