אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דיו וחשיבותו בחיינו


תאריך פרסום קודם: 
28/06/2010
מחבר: 
אליחי אבשלום

דיו וחשיבותו בחיינו

כאשר אנו חושבים על החיים המודרניים, קשה לדמיין אותם ללא הדפוס. אך גם לפני המצאת הדפוס, דיו תפס חשיבות אדירה בחיים האנושיים. דיו הוא למעשה נוזל המשמש לכתיבה ולציור, ובכך הוא מהווה חלק חשוב מן התקשורת האנושית. ללא דיו, חלק נכבד מן התרבות לא היה יכול להתקיים, שכן הוא משמש לכתיבת ספרים, לאמנות ועוד. כמובן שעם המצאת הדפוס חלקו של דיו בחיינו נעשה גדול הרבה יותר, שכן הדפוס אפשר למעשה הפצה המונית של מידע ואמנות, דבר שהיה בלתי אפשרי לפני כן. דיו מאפשר לנו להעביר מידע וללמוד, ליהנות מאמנות, להדפיס חומרים חשובים, לתקשר במכתבים ועוד ועוד. אם בעבר הדיו היה חומר יקר ערך, כיום כל אדם יכול להשיג דיו בסכומים יחסית קטנים. הסיבה לכך היא בין היתר המצאתה של המדפסת הביתית, באמצעותה ניתן להשתמש בראשי דיו בכדי להדפיס חומרים גם בין קירות ביתנו. כמובן, מדפסות הינן חלק חשוב גם בעולם העבודה ובחיי המשרד, כמו גם במוסדות לימודים שונים, מוסדות ממשלתיים ולמעשה כל ארגון או מנגנון באשר הוא בעולם המודרני. לכן, דיו הינו חלק חשוב ביותר מן החברה האנושית בחיים המודרניים, ובייחוד בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים. ללא דיו, קשה מאוד לדמיין את כל הפעולות הפשוטות ביותר בהן אנו עוסקים מדי יום ביומו, בין אם מדובר בכתיבת פתקים או מכתבים, הדפסת עבודות או מסמכים חשובים, שליחת דואר וכו'. למעשה, לכולנו יש דיו בצורה זו או אחרת בביתנו, גם אם איננו מחזיקים במדפסת ביתית, שכן
דיו נמצא גם בתוך עטים ואפילו בספרים ובמכתבים שאנו קוראים.

דיו למדפסות

אנשים רבים רוכשים היום מדפסת ביתית, מכיוון שהם מבינים עד כמה דיו בצורתו זו יכול לתרום לחייהם ולהקל עליהם במידה משמעותית. אם אתם מעוניינים בהדפסת מכתבים בביתכם, אם אתם סטודנטים ועליכם להדפיס עבודות וחומר קריאה, אם אתם עובדים מן הבית ועליכם להדפיס חומרים למטרות עבודה - כל אלה סיבות מצוינות לרכוש דיו למדפסת הביתית שלכם, ולמעשה מומלץ מאוד להחזיק באספקה משמעותית של דיו באופן קבוע. הסיבה לכך פשוטה: דיו נוטה להיגמר ברגעים הכי פחות מתאימים, ובדיוק למקרה כזה כדאי להיות מוכנים מראש. לכן, רכשו דיו באופן קבוע ובכמויות יחסית גדולות (בהתאם לצריכה שלכם), בכדי למנוע מצבים לא נעימים.

רכישת דיו

אם החלטתם לרכוש מדפסת ביתית, כעת עליכם לרכוש דיו למדפסת. ניתן לעשות זאת כיום כמעט בכל מקום, בחנויות לציוד משרדי, בחנויות מחשבים ואפילו באמצעות האינטרנט. דיו איננו יקר מדי וניתן לרכוש דיו צבעוני או דיו שחור, וכמו כן ישנם סוגים מיוחדים של דיו אם יש לכם צרכים מיוחדים בתחום ההדפסות. כמובן, במקום לרכוש דיו ניתן תמיד להשתמש בשירותיו של בית דפוס, המבצע תמורת תשלום את ההדפסות להן אתם זקוקים.

באדיבות חברת אלקטרו.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אליחי אבשלום

.