אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מערכת דרופל – מובילה בעיצוב אתרים לעסקים


תאריך פרסום קודם: 
07/06/2010
מחבר: 
מישל רוזנברג

 דרופל - עיצוב אתרים

על עולם הקוד הפתוח שולטים שלושה שמות גדולים: דרופל, ג'ומלה וורדפרס.

שלוש מערכות ניהול התוכן הללו מובילות ביד רמה את עולם
עיצוב האתרים מזה מספר שנים. שלושתן מספקות בסיס אמין ונוח לבניית אתרים, שפע של תוספים חינמיים ומגוון אפשרויות עיצוב אתרים מרהיב. במרס 2010 יצאה לאור הגירסה החדשה של דרופל (6.0). גירסה זו טרפה את הקלפים ביחסי הכוחות בין מערכות ה-cms, וביססה את בניית אתרים דרופל כמהלך הנבון של 2010 - וזה עוד לפני שיצאה הגירסה השביעית.

עיצוב אתרים והקמתם מעולם לא היו קלים יותר. בכל שנות קיומה של הרשת לא היו כל כך הרבה אפשרויות זמינות ואיכותיות כמו היום. בין אם אתה בעל עסק זעיר, בלוגר בפוטנציה, או בעל חברה יציבה ומבוססת –
בניית אתרים בדרופל נותנת לך פתרונות באיכות ויעילות שטרם ניצפו ברשת. עיצוב אתרים דרופל נכנס להילוך חמישי, ולא בכדי. פלטפורמת דרופל העדכנית מספקת שלל פתרונות חדשים, והשכילה גם להתגבר על הבעיות הוותיקות, שהפכו את דרופל לפלטפורמה מסובכת מדי בעבור רוב המשתמשים.

יתרונות נוספים לדרופל - בניית אתרים דרופל, שהיתה ידועה כמערכת מורכבת בעלת עקומת למידה בעייתית, השכילה להקדיש מאמצים ניכרים כדי לשפר את הנגישות הממשק ופשטות הלוגיקה וההפעלה שלה. השיפור המהותי במערכת דרופל, פתח אותה גם לבעלי אתרים קטנים, ולמשתמשים ללא ידע טכני. עיצוב אתרים דרופל נכנס לתמונה ובגדול.

יתרון משמעותי נוסף של בניית אתרים בדרופל הוא האיכות הגבוהה של הקהילה. קהילת המפתחים בדרופל, נשארה מעין מובלעת של נדיבות ועזרה בביצה האינטרנטית האינטרסנטית. מפתחי דרופל עדיין ששים לעזור לכל דכפין, ונכון להיום, אין קהילה של מערכת cms שמשתווה לקהילת בניית אתרים דרופל בנדיבותה ובחמימות בה מתקבלים חברים חדשים. יתרון זה מאפשר למשתמשים חדשים, המעוניינים לבנות אתר דרופל, להצטרף לקהילה ולהעזר בנסיון הרב של חבריה. הכל נהיה יותר פשוט, כשכל מה שצריך זה לשאול את השאלה הנכונה, ולקבל תשובה מיד באותו היום....

בניית אתר דרופל – מהלך נבוןעוד יתרון לעיצוב אתרים בדרופל הוא הזמינות והאיכות של התוספים. בניגוד למערכות אחרות (מי אמר ג'ומלה?) בהן איכות התוספים ירודה, וכל התקנה של רכיב נוסף מיד גוררת התמוטטות של "מגדל הקלפים", הרי בדרופל כל תוסף מלמיליאן... לא רק שהרכיבים חזקים מאד ומספקים פונקציונליות מדהימה, הרי הם גם מודולריים להפליא, ומספקים לבונה האתרים בדרופל את האפשרות לשלוט ברזולוציה גבוהה מאד ביכולות של כל רכיב ורכיב. בניית אתרים בדרופל הולכת ומסתמנת כמגמה המנצחת של 2010. אין ספק, שאם תתמיד דרופל בהתפתחותה היעילה, תצליח גירסה 7.0 הממשמשת ובאה למצב את דרופל כמערכת המובילה בצורה חד משמעית, גם ב-2011.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.