אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עיצוב גרפי ככלי עבודה


תאריך פרסום קודם: 
03/06/2010
מחבר: 
אליחי אבשלום

בעולם המודרני, עיצוב גרפי הינו מאפיין חשוב ובולט ביותר. תחומים רבים בחיינו מתפתחים והופכים לחלק בלתי נפרד מהווייתנו היום יומית. כתוצאה מן המהפכות הטכנולוגיות הרצופות, אני עדים להופעת מקצועות והתמחויות רבים ומעניינים. עיצוב גרפי הינו מקצוע שדורש התמחות מדעית רצינית והכשרה מקצועית ארוכה. עיצוב גרפי לומדים במכללות מדעיות או באוניברסיטאות, במיוחד במסגרת הפקולטות להנדסה. תלמיד הלומד עיצוב גרפי חייב להיות תלמיד חכם ובעל ראייה מפותחת ודמיון עמוק. עיצוב גרפי דורש שעות של למידה ועבודה מתמשכת בכדי שהתלמיד יצליח ויכנס לעולם העיצוב הגרפי. תלמיד שאין לו רצון ואינו משוכנע בלימוד עיצוב גרפי, אינו יכול להצליח לא בלימודי עיצוב גרפי ולא בעבודת העיצוב הגרפי. לכן, לא מומלץ לו לכנס לעיצוב הגרפי כבר מן ההתחלה.

בסטודיו ספרינט מיתוג זה הרבה יותר ממומחיות, עיצוב לוגו עבור בית העסק שלך זו אומנות, בקרו באתר החברה בה חיים ונושמים עיצוב גרפי.

עיצוב גרפי ככלי עבודה

בעידן ההיי טק והטכנולוגיות המתקדמות שאנו עדים להם, בעולם העסקים הבין לאומיים, בעידן הגלובליזציה והתחרות התעשייתית והמדעית המסחררת, עיצוב גרפי מהווה אחד מעמודי השדרה של אותה עבודה או מהפיכה טכנולוגית. קשה בזמננו אנו למצוא תחום תעשייתי מסחרי שאינו משתמש בעיצוב גרפי ככלי עבודה ופיתוח מרכזי. כמעט כל פריט שמיוצר היום במפעלים בכלל ובמפעלי ההיי טק בפרט, עובר בהתחלה עיצוב גרפי ממוחשב. בשלב המוקדם הזה, בונה המעצב הגרפי את המוצר כאב טיפוס, הוא משתמש בתוכנת עיצוב גרפי מיוחדת שבאמצעותה הוא מעצב את המוצר באופן ראשוני, ואז הרעיון מתחיל להתגלגל ועובר שיפורים מסוימים והתאמות על יד עיצוב גרפי חוזר עד שהמוצר מוכן. עיצוב גרפי, אם כן, הינו השלב הקריטי לפני הייצור.

הקשר בין מחשבים לבין עיצוב גרפי

אין כמעט תחום אחד שלא נכנס בו העיצוב הגרפי. אין כמעט תעשייה בעולם שאיננה נעזרת בעיצוב הגרפי.

עיצוב גרפי תלוי באופן מוחלט במחשבים. במילים אחרות, עיצוב גרפי עושים באמצעות מחשבים ובעזרת תוכנות מיוחדות. מעצב גרפי אינו יכול לעבוד בלי אותן תוכנות. זה אומר שההיסטוריה של עיצוב גרפי חוזרת להיסטוריה של המחשב עצמו. מידת התפתחותו של המחשב משפיעה מיידית על העיצוב הגרפי. לא כל איש מחשבים מסוגל ומוכשר לעבודת עיצוב גרפי. אדם שרוצה לעבוד בעיצוב גרפי חייב לעבור הכשרה מיוחדת ולהכיר טוב מאד תוכנות מיוחדות לעיצוב גרפי. במילים אחרות, עיצוב גרפי הוא סוג של התמחות בתחום מדעי המחשב. בוגרי הפקולטות למדעי המחשב יכולים להמשיך ולהשתלם ולהתמחות בעיצוב הגרפי כמקצוע במיוחד לאור הביקוש הרב לאנשי מחשבים בעידן ההיי טק. עיצוב גרפי החליף בהדרגה את העיצוב הקלאסי, הידני. אנשי תעשייה נהגו לעצב את המוצר באופן ידני והדבר לקח זמן ארוך ולקה בחוסר דיוק. זה, אולי, מה שהביא לחיפוש אחר אמצעי יותר מהיר ומדויק והוא העיצוב הגרפי הממוחשב.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אליחי אבשלום

.