אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ביטוח חובה


תאריך פרסום קודם: 
21/10/2006
מחבר: 
מישל רוזנברג

ביטוח חובה כשמו כן הוא, כל רכב מחויב ב ביטוח על נזקי גוף אשר חלילה יגרום אם לנהג, לנוסעים ב-רכב, לנהג או לנוסעים ב-רכב אשר עמו נגרמה תאונה או לכל עובר אורח שנפגע מהרכב.

ללא ביטוח חובה, אסור לרכב לנסוע.

בעקבות רפורמה בתחום הביטוח נוצר מצב בו הפרשי המחירים בין חברות ביטוח שונות יכול להיות משמעותי. בעוד שהבדלי המחירים הינם משמעותיים יותר בשני חלקי הביטוח האחרים – ביטוח מקיף וביטוח צד שלישי, מחיר הביטוח חובה הינו די דומה בין החברות אך עדיין ישנם הבדלי מחירים ובהחלט מומלץ לבצע השוואת מחירים לביטוח חובה.

עד סוף 2002 חברת אבנר הייתה חברת הביטוח חובה תחת חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. המצב היה כזה שלא איפשר תחרות וגמישות במחירי הביטוח. מצב זה כאמור השתנה וכיום ישנה תחרות אמיתית בין שלל חברות ה ביטוח הפועלות בשוק. מומלץ מאוד לקרוא את כל השורות הקטנות של הפולסה וכל אותן "כוכביות" והערות כגון גובה הפיצויים, גובה השתתפות עצמית וכו´ עקב הרפורמה ישנן חברות ביטוח קטנות אשר מציעות מחירי ביטוח רכב ו- ביטוח חובה נמוכים משמעותית מאלו של החברות הגדולות.

האם היציבות והביטחון שיש לחברה גדולה שווה מחיר הגבוה לעיתים ב כ30% ? לא בטוח, אך כאמור כדאי לבדוק.

אופנוענים – זן הולך ונעלם.

הביטוח לכלי הרכב הדו גלגליים עולה כבר יותר מ 10 שנים ברציפות, המחירים עולים למעשה מאז שאני זוכר את עצמי מתעניין בנושא. לכאורה יש הגיון בעליית מחיר לכלים מסוכנים אלו, אך מצד שני חוסר היכולת לרכוש פוליסה מסוגים שונים והרוגלציה גורמים לכך שרק לאחרונה הוחלט על העלאת מחיר ביטוח חובה לכלי רכב דו גלגליים בעשרות אחוזים.

ללא ספק סיפור עצוב.

לסיכום, כדאי ומומלץ לבצע השוואת מחירים עבור ביטוח חובה, יש לקרוא את הסעיפים הקטנים והשורות המעייפות. אך ללא ספק ניתן בהחלט לרכוש פוליסה במחירים נוחים יותר מבעבר.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.