אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קורס שוק ההון – יש למה לצפות.


תאריך פרסום קודם: 
14/02/2010
מחבר: 
הארי בראון

קורס שוק ההון יכול ליצור ציפיות להתעשרות מהירה. כדי לנצל את הקורס בצורה הטובה ביותר יש לדעת שגם אם התעשרות מהירה היא נדירה ניתן לצפות לדברים טובים.

הראש בעננים.

הבורסה מייצרת ציפיות לרווחים מהירים. כולנו שמענו על אנשים שעשו את המכה הגדולה בשוק ההון, שביצעו השקעה אחת נכונה והיום הם לא צריכים יותר לעבוד. קורס שוק ההון מושך אליו אנשים ששמעו את הסיפורים והשמועות וכעת הם מקווים לסיים את הקורס וללכת לעשות הרבה כסף. הסקס-אפיל של שוק ההון קשור לתקוות הגדולות הללו של רווחים גדולים תמורת מאמץ קטן. לעיתים נדמה שחלק מאלו שמציעים את קורס שוק ההון ללקוחות המעוניינים, מסייעים לטיפוח התקוות הללו. הם מספרים על פלוני שהשקיע במניות או במט"ח והיום הוא גר בווילה בהרצלייה או על אלמוני שעבד כמנקה בתים ולאחר שעבר את הקורס השקיע בבורסה והיום הוא משלם לאחרים שינקו לו את הבית. קורס שוק ההון, צריך לזכור, איננו מעשה קסמים ההופך עני לעשיר. מי שמפתח ציפיות מוגזמות עלול להתאכזב. יותר מכך, מי שפועל לפי הציפיות המוגזמות שלו יכשל בשוק ההון.

הרגליים על הקרקע.

כדי להרוויח את מלוא התועלת האפשרית מקורס שוק ההון צריך לדעת שיש מקום לציפיות ולתקוות, אבל הן צריכות להיות ריאליות. קורס שוק ההון נותן את הכלים להצלחה בשוק ההון אבל הוא לא מבטיח הצלחה אוטומטית. למעשה אחד מהדברים הנלמדים בקורס שוק ההון הוא לדעת לבסס את ההשקעה על ציפיות ריאליות ולא על הרהורי לב ודמיון מפותח. המשקיע צריך לדעת להיות סבלני ולספוג לפעמים הפסדים לפני שתיקרה לידו ההשקעה הנכונה. אם ניגשים לקורס שוק ההון עם גישה נכונה המבוססת על ציפיות ריאליות ועיניים פקוחות ניתן בהחלט להרוויח מהקורס עצמו ולאחר מכן גם להרוויח בשוק ההון. כשהלימודים מתבססים על יסודות בריאים של סבלנות ועבודה קשה הרי שהמשקיע לעתיד יפיק את המרב מהנלמד בקורס שוק ההון ולאחר מכן יוכל לנצל את הידע שרכש בהשקעות שלו בשוק ההון.

קורס שוק ההון איננו כרטיס פייס והבורסה איננה הבטחה להתעשרות מהירה. מי שבוחר להצטרף לקורס שוק ההון יכול בהחלט לצפות לרכוש את הכלים שיעזרו לו להצליח בשוק אך עליו לבסס את לימודיו ואת הפעולות שלו בשוק ההון על בסיס בריא של ציפיות ריאליות. גישה מפוכחת לשוק ההון שנתמכת בידע הנכון ובכלים המתאימים יכולה בהחלט להבטיח רווחים עתידיים למשקיע הנבון.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הארי בראון

.