אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כיצד הומאופתיה תשפר את איכות חייך


תאריך פרסום קודם: 
04/02/2010

ההומאופתיה הינה שיטת טיפול שבבסיסה עומדת ההנחה שיש לטפל באדם כמכלול. מכאן, פשוט להבין מדוע רוב המטופלים שמתחילים בטיפול הומיאופתי בגלל קושי, מחלה או בעיה מסוימת מופתעים לגלות שינויים ושיפור רב בכל האספקטים של חייהם. הסיבה לכך היא פשוטה ונעוצה בעובדה שהומאופתיה מתמודדת עם שורש הבעיה.שורש הבעיה מהווה את הגורם לתופעות הפיזיות והנפשיות מהן האדם סובל, בעיה זו מהווה פגיעה באיכות החיים ומצריכה פנייה לקבלת טיפול. שימוש בהומאופתיה מסייע לגוף להגיע לתפקוד מקסימאלי והנכון ביותר עבורו.

מהי הומאופתיה
 בבסיס ההומאופתיה עומדת העובדה ש"דומה בדומה מרפא". הדרך הטובה ביותר להמחיש זאת, היא בעזרת הטיפול שאנו מכירים מזה זמן רב במקרים של הכשות נחשים ארסיים. ידוע לכל כי על מנת לרפא הכשה של נחש מומלץ ללכדו ולהביאו לבית החולים או לפחות לצלמו כדי לאפשר לצוות הרפואי להתאים את התרופה המתאימה ביותר אותה מפיקים מהארס עצמו. בדומה לכך מבוססים חלק גדול מהחיסונים על חיידקים מומתים או מוחלשים. הרמדי או הטיפול ההומיאופתי מופק למעשה מחומרים שעברו דילול במים או באלכוהול. דילול זה נעשה שוב ושוב על מנת לצמצם את המרכיבים הפעילים של החומר בתמיסה עד כדי כך שהיא הופכת חסרת סיכון אך בעלת סגולות המסוגלות לעורר את הגוף לתגובה כדי לרפא את עצמו. מכך, ניתן להבין יותר מדוע הומאופתיה, שידועה והוכחה כבעלת יכולת לסייע אפילו במקרים קיצוניים של התמודדות עם התמכרויות, טראומות ומצבי דחק כרוניים, הפכה לכתובת עבור אנשים רבים בכל הגילאים.

הומאופתיה - פיתרון לכל גיל

ינקות - ילדות
 
החל מטיפול בבחילות או טחורים בזמן הריון, דרך קשיים בהנקה גזים ובעיות עיכול בתינוקות רכים, בעיות גדילה, בעיות התפתחות, קשיי קשב וריכוז, התפרצויות זעם וקשיים רגשיים שונים ועד לטיפול במחלות ילדות נפוצות כגון: כאבי אזניים כרוניים, דלקות גרון, נזלת כרונית, אלרגיות שונות וטיפול באסטמה ובעיות נשימה הרי שהורים רבים מדווחים כי הגיעו לטיפול הומיאופתי עם הילדים בגלל בעיה מוגדרת אחת, אך את השינוי הרגישו בכל האספקטים של חייהם. הסיפור הקבוע, הוא בדרך כלל תהייה של הגננת או המורה ששואלות אם שינו משהו או התחילו איזה טיפול. כן. לא משנה אם הגעתם בגלל קשיים בהרגלי שינה או אסטמה של העור, את השינוי, אתם תחושו גם בנקודות חולשה נוספות שכאילו "יפתרו מעצמן". הסיבה לכך, נעוצה בעובדה שהומאופתיה קלאסית מותאמת לכל אדם בנפרד ומתייחסת אליו כמכלול שלם אחד.

גיל ההתבגרות

משנה לשנה גיל ההתבגרות הולך ויורד. אם בעבר דברו על גיל 13-14 הרי שהיום מדברים כבר על גיל תשע. אין פלא, שמשפחות רבות עומדות כשהן חסרות אונים מול ילדיהם המתבגרים וחשות שהבית והקן המשפחתי עומד בפני אתגר משמעותי. בין אם מדובר בבעיות הורמונאליות (פצעי בגרות, שעירות יתר, דימום וסתי מוגבר), בהתפרצויות זעם, קשיי שינה, הפרעות אכילה, קשיי ריכוז או כל אתגר אחר שגיל זה, בו הגוף עובר טלטלות ושינויים דרמתיים, מציב בפניכם, הרי של הומאופתיה יש מענה שיכול לאזן, להרגיע ולטפל בקלות וביעילות.

נשים

 
הריון ולידה, עודף או חוסר בחלב אם, גיל המעבר, תסמונת קדם וסתית, מגרנות, התמכרויות לפחמימות, דיכאון, הפרעות אכילה, השמנת יתר, ורידים ודליות ברגליים, הינם רק חלק מאין ספור בעיות איתן פונות נשים להומאופתיה תוך ידיעה של הומאופתיה יכולת מוכחת לאזן ולווסט את הגוף. מוהתוצאות, דווקא בתחום זה, מפתיעות תמיד מחדש. ברור לגמרי, שכל אחד מתהליכי החיים שלנו מושפעים אלו מאלו. אישה שסובלת מתסמונת קדם וסתית, נפגעת גם ביכולת התפקוד שלה במקום עבודתה, גם ביכולת שלה לתפקד כאם וגם במסוגלות שלה לתקשר ולבטא את מצוקותיה מול בן הזוג. כאשר בעזרת הומאופתיה אנו מצליחים להגיע לאיזון הורמונלי, התפקוד שלנו בכל תחום משתפר וכך גם מצבנו הרגשי והיכולת שלנו להגדיר את עצמנו כאנשים שלמים ומאושרים.

גברים

טחורים, השמנת יתר, מצבי לחץ ודחק, טיפול בחרדות, בעיות תפקוד, כאבי שלד ושרירים והתמודדות עם שינויים בעבודה ובקריירה,בעיות פרוסטטה ותפקוד מיני, הרי הם רק חלק קטן מאין ספור בעיות שגברים רבים נושאים איתם במשך שנים רבות מבלי לדעת שיש פתרון זמין ויעיל ממש בהישג יד. מסתבר, שגברים רבים פונים להומאופתיה ממקום של חשדנות והיסוס. אבל דווקא מבחן התוצאה הוא זה שהפך מטופלים רבים שלי, שהגיעו בגלל בעיה מסויימת אחת לחזור ולפנות אלי בכל נושא אחר. פעמים רבות, גברים יפנו להומאופתיה בעצמם לאחר שאחד מבני משפחתם או קרוב אחר הצליח להשתחרר ממצוקה כלשהיא ממנה סבל שנים רבות ולכן הם החליטו "לתת צ'אנס" להומאופתיה גם עבורם. לאחרונה, החלה מגמה ברורה של אנשי עסקים רבים הנתונים תחת לחצים קבועים, תזונה לקויה וסטרס אשר בסופו של דבר מכריעים את הגוף  לפנות להומאופתיה מתוך הבנה כי בכוחה לסייע בקלות וביעילות ובעיקר לאורך זמן. גם אחרי שהטיפול ההומיאופתי הסתיים ישנם מטופלים רבים שבוחרים להמשיך ולחזק את עצמם במיוחד בתקופות בהן הם יודעים שיהיו חשופים לאתגר משמעותי, עבודה אינטנסיבית, מתחים וכד'.

גיל הזהב

בגיל זה, ניתן לפגוש אנשים רבים ש"סוחבים" איתם תרופות מרשם קבועות שמיועדות לטיפול בבעיות כרוניות שונות. לעיתים, רופא אחד, אינו מודע על תרופות שרופא אחר רושם ואנו יכולים לפגוש מבוגרים שמטופלים באין ספור תרופות ותכשירים. בין אם מדובר בהתמודדות רגשית עם הזקנה, הקריירה שהסתיימה, הילדים שעזבו את הבית או אבדן של בן זוג ובין אם בהתמודדות עם הזדקנות הגוף, בעיות שלד, סוגרים, לב, סוכר לחץ דם או כל תחלואה אחרת, הרי שההומאופתיה מציעה טיפול מקביל לטיפול הרפואי שמאפשר למטופל להגיע לרופא המטפל לאחר שהושגו התוצאות ולשקול יחד ומחדש את הצורך בתרופות אם בכלל.

הומאופתיה - מטפלת במטפלים
 אנשים בגילאי שלושים ארבעים, המטפלים בילדים קטנים מחד ובהורים מזדקנים מאידך ונקרעים בין העבודה והבית התובעים משאבי אנרגיה אין סופיים מוצאים עצמם קורסים תחת העומס הפיזי והרגשי הרובץ עליהם. דווקא בגילאים אילו, בהם אנו נדרשים לטפל בכל מי שסביבנו, אנו מוצאים מעט מאוד זמן, לטפל ולתחזק את עצמנו. ברור לכולנו, שהבאר הזאת ממנה אנו שואבים בלי סוף, יש לה תחתית שאליה, רצוי מאוד לא להגיע. ועדיין, בגלל העומס העצום המופעל עלינו בגיל זה, רבים מאיתנו מתמודדים עם דיכאון, חרדות, שינויים תעסוקתיים, קשיי תפקוד ובעיות רבות בתחום הזוגי והמשפחתי. חשוב לדעת, של הומאופתיה יכולת מוכחת לחזק ולשפר את יכולת ההתמודדות שלנו עם אתגרים שונים ובכך למעשה להביא לשינוי ושיפור אמיתי באיכות החיים.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.