אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

גיליתי את הילד שלי בטיול בר מצווה


תאריך פרסום קודם: 
31/01/2010
מחבר: 
שי חאוי

מה עושים כשהילד בחר לעשות טיול בר מצווה? איך מודיעם לסבתא שלא תהיה לה מסיבה? איך מודיעם לכל הדודים והדודות?

כמו ששמתם לב לא דיברתי על החברים של הילד או מישהו שהילד קרוב אליו יותר מההורים,היום אני מבין זאת, מסיבת בר מצווה או בת מצווה זה יותר הצגה של ההורים שהילד שלהם נמצא במרכזה, המון ילדים לא יודעים שיש להם ברירה ואת האפשרות שלא לעשות מסיבת בר מצווה.

האורחים בבר מצווה או בבת מצווה בדרך כלל יהיו משפחה קרובה, רחוקה יותר, חברים של ההורים ועוד כמה ילדים מהכיתה... הזדמנות לדודה לפגוש את הדוד ואת השכן של הסבתא.

את הילד מכריחים ללבוש חליפה, לתת דרשה מול כולם ולרקוד מול המצלמה.

אם במקום זאת הילד בוחר לקבל מתנה אחרת, אם זה מחשב חדש או סוני פלייסטיישן עוד אפשר להתווכח על החוויה שתשאר לו מהבר מצווה שלו, אם הילד או הילדה רוצים טיול בר בת מצווה, אז בהחלט יש על מה לדבר.

קודם כל כשהילד רוצה משהו אחר במקום מסיבה זה מראה שהוא חושב לבד ויודע מה טוב לו, טיול בר מצווה יכול להיות חוויה לאב ובנו ויכול להיות חוויה לכל המשפחה.

את הבן שלי לקחתי לטיול כדורגל, טיול בר מצווה בלונדון היפה, חוויה שלא נשכח בחיים וכל זאת למרות שהקבוצה שלנו הפסידה.

שם למדתי להכיר אותו וגיליתי אדם בוגר שיודע לדאוג לעצמו, אדם שחושב אחרת ממה שידעתי עליו עד היום, מתעניין בבנות גילו, נפתחנו אחד לשני כמו שלא יצא לנו ביום יום במציאות שלנו.

אני אדם עובד, הוא לומד, יש חשבונות לשלם, אף פעם לא מצאנו זמן לשבת ולדבר אחד עם השני כמו בטיול בר מצווה שבכלל היה רעיון שלו.אני כל כך שמח שנתתי לבן שלי לבחור לעצמו את הטיול בר מצווה הזה, אחרת אני לא יודע לאן זה היה מוביל, בהתחשב בעובדה שאני ואשתי היינו בוחרים בשבילו דבר שלא רצה באירוע כזה חשוב בחייו, לכן אני פונה אליכם ההורים תתנו לילד חופש מחשבה ובחירה-תכוונו אותו למה שטוב בשבילו,אם יטעה הוא יקום חזק יותר.

Comments

טיול בר מצווה ליורו 2016

כרטיסים למשחקי יורו 2106 במחירים ללא תחרות - www.pennytickets.co.il
לטיול בר מצווה משולם

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שי חאוי

.