אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אקולוגיה לקהילה מוגנת


תאריך פרסום קודם: 
11/01/2010
מחבר: 
אופיר אבסלנדר

 במקום לזרוק – לתרום לקהילה:

המחשב הישן שמושלך לאשפה ומזהם את הסביבה יכול לספק הכנסה לאנשים עם צרכים מיוחדים

מיזם "אקולוגיה לקהילה מוגנת" בקיבוץ יסעור המעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים מרחיב את פעילותו להשמשת מחשבים ישנים

מדי שנה מושלכים במדינת ישראל כמויות גדולות של מחשבים ישנים לאשפה וגורמים לזיהום סביבתי. לעיתים מדובר במחשבים שנרכשו אך לפני שנתיים – שלוש ורכיב אחד בהם התקלקל ובמקרים אחרים המחשב עדיין תקין, אך הוא מיושן ונדרש לפנות את מקומו.

מיזם "אקולוגיה לקהילה מוגנת" שהוקם בקיבוץ יסעור ועוסק במיחזור פסולת אלקטרונית, ציוד תקשורת ומיחשוב מרחיב את פעילותו להשמשה של מחשבים ישנים ומקולקלים.

במיזם הייחודי עובדים אנשים עם צרכים מיוחדים מאזור הקריות והגליל המערבי שהוכשרו לבדיקה וטיפול במחשבים. הם בודקים כל אחד מהמחשבים, מאתרים את החלקים הפגומים ובמקרים שהדבר אפשרי מחליפים את הרכיבים הבעייתיים ומעניקים להם חיים חדשים. המחשבים המחודשים נמכרים במחיר סמלי של 200 שקל לעמותות וכך כולם נהנים: העובדים שנהנים מעבודה מתגמלת, מאתגרת ולא מונוטונית, העמותות הזוכות במחשבים במחיר זול ואיכות הסביבה. במקרים בהם מתברר שאין אפשרות לחדש את המחשב הוא מפורק לחלקיו והם משמשים לתיקון מחשבים אחרים.

"אקולוגיה לקהילה מוגנת" הוא פרי יוזמה של דני קוגן, שהוא אב לבן בעל צרכים מיוחדים. המיזם הוא חלק מתהליך הפיתוח העסקי בקיבוץ יסעור המשלב את הערכים החשובים של תרומה לקהילה, הקיבוץ הירוק והרחבת הבסיס הכלכלי לקיום החברים.

קיבוץ יסעור נמצא בתנופת פיתוח וקליטה של חברים חדשים. הקיבוץ, שהשלים תהליך של שיוך נכסים, מציע למצטרפים החדשים ליהנות ממערכת החינוך הקיבוצית, חיי הקהילה המפותחים ושותפות ברווחי הקיבוץ. החברים יכולים להקים מיזמים כלכליים בתחום הקיבוץ או לעבוד מחוץ לו. מידע נוסף על הקיבוץ ואפשרויות הקליטה באתר: yassur.org.il/

ניתן ליצור קשר עם "אקולוגיה לקהילה מוגנת" בטלפון: 04-9960159

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אופיר אבסלנדר

.