אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סקי הרי האלפים באירופה


תאריך פרסום קודם: 
08/10/2006
מחבר: 
מישל רוזנברג

סקי בהרי האלפים באירופהעונת ה-סקי באירופה האלפינית נפתחת בדרך כלל בתחילת החורף עד לאביב המאוחר כשהשלגים מתחילים להימס. עונת ה-סקי מתחלקת לשלושה שלבים עיקריים:1)  Off Peak – תחילת העונה או סופה. הגלישה מתרכזת בעיקר בפסגות היות שהשלג במורדות אינו רציף. 2) Shoulder – מרבית ההר מכוסה שלג אולם עדיין לא כל המסלולים נמכרים. 3) Peak – אמצע החורף, שיא העונה. כל המסלולים פתוחים.להלן כמה מאתרי ה-סקי הבולטים באירופה:Val Thorensואל טורנס הוא אתר ה-סקי הגבוה באירופה. האתר ממוקם על האלפים הצרפתיים בגובה של 2,300 מטר. הגובה של האתר מאפשר עונת סקי ארוכה כשהמתקנים שלו נפתחים בנובמבר ונסגרים לגולשים במאי. מרבית הפסגות של האתר פונות לצפון ולצפון מערב – מה שמסוכך עליהן מהשמש ומאפשר תנאי גלישה טובים. במדרונות העליונים עומק השלג מגיע ל 170 סנטימטר. האתר עצמו פונה לכיוון דרום וכך הגולשים יכולים ליהנות ממנת שמש טובה לאחר הגלישה. האתר מוקף בפסגות מרהיבות בגובה של 3,000 מטר. הרכבל מגיע עד לגבהים אלו ממש. מסלולי ה-סקי מותאמים לרמות שונות ממתחילים עד מקצוענים. המסלולים האדומים והכחולים מאפשרים לגולשים מגוון אתגרים. המסלול האדום העובר דרך עמק Maurienne מציע אתגר של ממש לגולשים היותר מנוסים.האתר מכיל אלפי גולשים במהלך העונה. 70% מהם תיירים מחוץ לצרפת, בעיקר בלגים, גרמנים וסקנדינבים.אתר ה-סקי ואל טורנס מצויד במתקנים ותשתית סקי מפותחת. חלק מהמבנים שנבנו בשנות ה 70 וה 80 עברו לאחרונה שיפוץ ושדרוג להתאימם לשנות ה 2000. המגורים באתר מבוססים על דירות עם שירותי קיטרינג עצמיים. בנוסף ישנם כעשרה בתי מלון באתר כולל מלונות ברמה של ארבעה כוכבים. 50 מסעדות ברמות שונות משרתות את הגולשים.באתר יש בית קולנוע עם סרטים באנגלית, דיסקוטק שפועל שלוש לילות בשבוע, מרכז ספורט עם בריכה ומגרש סקוו´ש. ישנו גם בית ספר ל-סקי שמלמד גם ילדים.ישנן מספר חסרונות בולטים לגולשים באתר:• בתנאי מזג אוויר קשה הראות באתר מוגבלת למינימום• צמתי סקי עלולים להיות עמוסים• בחלק מהרכבלים עלול להיווצר תור
St. Moritzסנט מוריץ הינה עיירת סקי פופולארית בעמק Engadine בקנטון Graudunden בשוויץ. היא ממוקמת ליד שורה של אגמים ולמרגלות ה Piz Bernina המתנשא לגבהים של 4,000 מטרים. הנופים עוצרי נשימה. סנט מוריץ מכילה 5,600 איש ועוד 3,000 מעוסקים עונתיים בעונת הסקי. באתר ה-סקי ישנם מסלולי סקי מגוונים לרמות שונות ממתחילים עד מקצועיים. האתר ידוע באוויר הנקי שבו ישנן שלושה דרכים עיקריות להגיע לאתר.רכבת – הדרך הטובה ביותר להגיע לאתר היא לתפוס רכבת ממילנו באיטליה לעבר טורינו ומשם רכבת ישירה לסנט מוריץ.רכב – מהאזורים הצפוניים של שוויץ יש לנסוע לכיוון Thusis על אוטוסטרדה מספר A13 ומשם ל Engadine Valley.מהאוויר – שדות התעופה הקרובים נמצאים בציריך ובזאל. באתר ישנם שורה של מסעדות ובתי מלון המסוגלים להכיל עד 13,000 תיירים. Chamonix Mont-Blancאחד מאזורי ה-סקי הפופלארים בעולם כולו. Chamonix ממוקמת למרגלות המונט בלאנק במזרח צרפת. היא מכילה שבעה אתרי סקי, המפורסם ביותר הוא ה Grands Montets היות שהוא נחשב לאחד ממסלולי ה-סקי המאתגרים ביותר בעולם. הגישה אליו היא באמצעות רכבל המגיע לגובה של 3,000 מטרים ולאחר מכן באמצעות טיפוס על 121 מדרגות מתכת. הטיפוס קשה אך משתלם. בקצה ישנה תצפית פנוראמית שנחשבת ליפה ביותר בהרי האלפים.מה שמייחד את האתר הם מסלולי הסקי והטיולים היפים שהבולט בהם הוא ה Aiguille du Midi שמתחיל בגובה של מעל 4000 מטר ומסתיים לאחר 18 ק"מ בעמק מתחתיו. זהו מסלול קשה מאד ולא מומלץ למתחילים. Chamonix ידועה בקו הרכבל שלה המגיע עד ל Aiguille du Midi בגובה של 3,842 מטרים. ביחד עם רכבל שמגיע עד ל Point Helbronner בגובה של 3,462 מטרים מ Entréves בעמק Asota שבאיטליה, יוכל המטייל לחצות את מרבית המונט בלאנק.Chamonix מהווה גן עדן ל-תיירות סקי. קרחון Vallée Blanche מתפתל דרך Aiguille du Midi ומהווה נקודת משיכה ל-גלשן סקי snow board. יש להיזהר מבורות שנוצרו בקרחון. בנוסף, ישנם שישה מסלולי סקי המציעים נופים מרהיבים ורמות שונות של גלישה. למתחילים מומלץ Les Planards.
St. Anton
סנט אנטון הינו כפר -בטירול ב-אוסטריה עם אוכלוסיה של 2,500 תושבים. הכפר מפעיל אתר סקי בגובה של 1,304 מטר באלפים הטורילינים. באתר ישנם עשרות רכבלים שמגיעים לגובה של 2,800 מטרים. בקצה המערבי של סנט אנטון ישנם מסלולי סקי ב Nasserein הידועים כמסלולים למתחילים.סנט אנטון שוכנת לאורך נהר Rossana ולאורך קו מסילת הרכבת מזרח-מערב בין אוסטריה לשוויץ. העיירה מהווה חלק מאזור סקי שמכיל יותר מ 260 ק"מ של מסלולי גלישה.במרכז הכפר ישנו מדרחוב המקשר למסלולי הרכבל השונים. בקצה המזרחי של העיר ישנו קו רכבל שמוביל למורדות Galzig ומקשר בין פסגות  Schindler ל Valluga . פסגות  Schindler מציעות לגולשים מסלולים מתפתלים ומרגשים. Schindlerkar ו Mattun מציעים מסלולים למקצועניים בלבד ורצוי לגלוש בהם עם מדריך.La Plagneאתר סקי צרפתי באלפים באזור סבוי שהוקם ב 1961. האתר ממוקם מעל עשרה כפרים ומציע 225 ק"מ של מסלולי גלישה הטובים בעיקר למתחילים ולגולשים ברמה בינונית.אחד מהיתרונות הבולטים של La Plagne הוא מתקני השירות לגולשים, בין היתר בתי ילדים המאפשרים תעסוקה לגיל הרך בזמן שההורים עסוקים ב-סקי. האתר מכיל, בנוסף, יותר מ 50 מסעדות ועשרה מועדוני לילה. ישנם גם מתקנים כמו מגרש גולף אלקטרוני ב Belle Plagne, בריכה מחוממת, ומגרש החלקה על הקרח.לגולשים המתחילים La Plagne מציעה מסלולים קלים שמתחברים לכפרים. לגולשים המנוסים יותר, 70% מהמסלולים באתר מסומנים באדום ובכחול. המסלול המומלץ עובר מ La Grand Rochette ל Champagny. למקצוענים, מספר מסלולים שחורים מציעים אתגר של ממש, לדוגמא Les Arces מ Aima La Plagne ל  Plagne 1800. ב Plagne Soleil יש פארק מיוחד ל-גלשני סקי snow board.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.