אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שדרות 2009


תאריך פרסום קודם: 
24/12/2009
מחבר: 
ד"ר אבי זלבה

שדרות

בכל יום שלישי מתקיים שוק בשדרות. לכאורה, אין פשוט מזה. יש שווקים בכל הארץ.כך באשדוד, ירושלים, חיפה ובשדרות. שוק ככל השווקים אתה מהרהר בינך לבין עצמך.שוק של מוכרים וקונים.שוק קטן אך מלא המוני אנשים.

זוכר את שדרות לפני פחות משנה במבצע "עופרת יצוקה". זוכר את עשרות הפעמים בהם ביקרתי בשדרות בשנים האחרונות.שדרות תחת מטחי הקאסמים.שדרות של הרוגים ופצועים.שדרות של "צבע אדום" ,שדרות של אנשים גיבורים: התושבים, השוטרים, המתנדבים הרבים, עובדי הרווחה הכבאים ,חובשי מגן דוד אדום וחיילי פיקוד העורף.שדרות שהייתה נתונה במשך למעלה משבע שנים להתקפות טילים בלתי פוסקות.

לא אשכח את אחת השבתות הראשונות במבצע "עופרת יצוקה".זה היה בתחילת השנה הנוכחית. שנת 2009.נסענו לדרום סימתי ואני.האנשים היחידים שהיו באזור היו שוטרים ומתנדבי משמר אזרחי.הגענו גם לעיר שדרות.השקט היה קשה .שקט זועק.שקט של המתנה למטח הטילים.פגשנו שם שני שוטרים מירושלים שהתנדבו להגיע ולסייע לעיר.שוחחנו עם השוטרים,הכבאים, עובדי מערכת הביטחון המקומיים, חובשים וחיילים.הערכנו את הנחישות ואת אומץ הלב.

בתי הבכורה, מיכל זלבה שהתה בשדרות במסגרת שרותה הצבאי.גם היא חוותה את אימת הטילים, את חוסר המנוחה שליווה אותה בהיותה מחוץ למגורים.היא שהתה בעיר המופלאה הזו למעלה משנה.חצי שנה הייתה במסגרת שס"ן (שרות סדיר נוסף).ביקרתי אותה באותה תקופה,ביקרתי את העיר הזו במהלך שמונה השנים האחרונות.

שדרות היא עיר מדהימה.עיר עם תושבים חביבים,אופטימיים ונחושים לגור בה.עיר למודת סבל וטילים היודעת לצאת מהמצוקות שלה מול יום חדש ועתיד טוב יותר.ראינו זאת השבוע בשוק.שוק של מוכרים וקונים המתנהל באווירה טובה,נעימה וחייכנית.

זו העיר וזה השוק שבו קנינו את המזוזה לדירה החדשה שלנו.אין נכון מזה לסמל את הערכתנו לעיר , לתושבים, למתנדבים.כשם שהמזוזה היא הנמצאת בפתח הבית ושומרת עלינו כך גם העיר שדרות הנמצאת בפתח המדינה.שמחים להיות להיותה חלק מההוויה המשותפת הזו.

מאחל לנו המשך שקט ושלווה בשדרות.

ד"ר אבי זלבה

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אבי זלבה

.