אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ביטוח רכב - רפורמה 2004


תאריך פרסום קודם: 
01/10/2006
מחבר: 
מישל רוזנברג

ענף ביטוח רכב ו-ביטוח חובה בפרט עבר רפורמה בשנת 2004, רפורמה זו הובילה למצב בו ישנם הבדלי מחירים ניכרים בין חברות הביטוח. הבדלי מחירים אלו יכולים להגיע לעשרות אחוזים ורבים מציבור המבוטחים אינם מודעים לאפשרות החיסכון. הסיבה לכך אולי נעוצה באופי הציבור הישראלי הלומד בלופים ושהתרגל לחטוף מכות וסטירות כפי שהציג זאת בצורה משעשעת דודו טופז במערכון שלו "פליטת פה".

עם זאת הציבוור הישראלי אט אט למד שהשוואת מחירים, התווכחות ולחיצה, אכן מובילים להשגת מחיר טוב. כאמור, משנת 2004 גם תחום הביטוח נכנס למעגל זה. אישית תמיד התפלאתי איזה שרות טוב אני מקבל מחברת הביטוח שאני עובד איתה.

כל שנה קצת לפני מועד פקיעת פוליסת ביטוח רכב שלי, מתקשר נציג רענן המזכיר לי שהפוליסה עומדת לפוג ושאנו יכולים לחדש את ביטוח רכב כבר עכשיו דרך הטלפון. "וואלה" הייתי אומר לעצמי בשלוש השנים האחרונות, איזה שירות מצויין... רק שלאחרונה ירד לי האסימון לאחר שיחה עם חבר על עלות ביטוח רכב שלו, הוא שילם פחות ממני בצורה ניכרת והקניט אותו על כך שלא בררתי מחירים ולא ביצעתי השוואות מחירים ל-ביטוח רכב שלי. בירור קצר העלה שהדברים אכן נכונים, ישנו אף אתר הממשלתי אשר מדרבן את הציבור להשוות מחירים ויש בו אף סרגל השוואת מחירים.

צריך להבהיר שהרפורמה ב-ביטוח רכב כולת גם את ה- ביטוח חובה, שרבים הנהגים אשר משוכנעים שעלות ה-ביטוח חובה הינה קבועה ולא ניתן להוזיל את ביטוח רכב אלא על ידי הוזלת שאר מרכיביו כגון ביטוח צד שלישי ו-ביטוח מקיף. אם כך הדברים אינם נכונים החל משנת 2004 עת הרפורמה בביטוח רכב נכנסה לתוקף. יש לציין כי רפורמות ביטוח נעשו גם בתחום ביטוח משכנתא, וגם בביטוח חיים קישורים: אתר על ביטוח רכב ועוד אחד המסביר איך למצוא ביטוח רכב משתלם?

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.