אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הטרדות מיניות: כנס בנושא מניעה וטיפול


תאריך פרסום קודם: 
24/11/2009
מחבר: 
אופיר אבסלנדר

תנועת הקיבוץ הדתי עורכת כנס בנושא מניעה וטיפול בהטרדות מיניות

הכנס יעסוק בדרכי ההתמודדות של הקהילה ומערכת החינוך עם הטרדות מיניות –

האם ואיך ניתן להכיל בקהילה את התוקף ואת הנפגע?

תנועת הקיבוץ הדתי עורכת כנס שיוקדש לדרכי המניעה והטיפול בהטרדות מיניות. בכנס, שיערך ביום שלישי, כ"א בכסלו, 8 בדצמבר, בקבוצת יבנה, ישתתפו מזכירי הקיבוצים, רכזי חינוך, רכזי ועדות צעירים, מורים ומחנכים, רכזות גיל הרך וגורמים נוספים בקיבוצים ובתנועה.

בכנס יתארחו פסיכולוגים, אנשי משטרת ישראל ומשרד הרווחה, נציגי מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה והטרדה מינית ומומחים שעוסקים בתחום שיעלו לדיון היבטים שונים הנוגעים להטרדות מיניות בגילאים וקבוצות אוכלוסיה שונות.

בהרצאות ובסדנאות יעלו המשתתפים נושאים רגישים ובהם: אשליית הביטחון בקיבוץ – מה אנחנו יודעים, מה אנחנו איננו יודעים, ומה אנחנו איננו רוצים לדעת על פגיעות מיניות; האם חייבים לדבר על זה ?!; תמונת מצב בציבור הדתי; תיאור האתגרים ודרכי התמודדות בדגש קהילתי; האם ואיך ניתן להכיל בקהילה את התוקף והנפגע? כיצד מתמודדים עם היותי בעל תפקיד, הורה וחבר בקהילה? איך מנווטים בין שמירה על פרטיות לבין זכות הציבור לדעת?

הכנס מאורגן על ידי יהושע מוזט, מרכז אגף חברה בקיבוץ הדתי, מיכל אחיטוב, מנהלת מחלקת החינוך של התנועה, ואסתר שי, יועצת חינוכית ורכזת פורום צוותים.

לדברי נחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, הדחיפה לעריכת הכנס נבעה מהשטח, המתמודד עם קשיים הולכים וגוברים בתחום רגיש זה. התנועה הגיעה להכרה שיש חשיבות רבה בליבון מוקדם של הנושאים הנוגעים להטרדות המיניות וההתמודדות עימן, כדי לתת לכל הגורמים שעלולים להיתקל במקרים כאלו את הכלים לטיפול נכון תוך הפגנת שילוב של נחישות ורגישות. התייחסות לנושא זה כאל טאבו עלולה להביא למשגים, הכבדת הנזק שנגרם לקרבן ועיכוב בטיפול בפוגע.

תוכנית הכנס תתפרסם באתר הקיבוץ הדתי: kdati.org.il/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אופיר אבסלנדר

.