אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

וטרינר טוב? לא מובן מאליו


תאריך פרסום קודם: 
19/11/2009
מחבר: 
מיכל כהן

אם יש לכם חיית מחמד בבית, אתם ודאי יודעים עד כמה חשוב ומרגיע כשיש לנו רופא וטרינר זמין ואמין שאפשר לסמוך עליו בכל שאלה, בכל שעה ובכל מצב.

לימודי הוטרינריה מסמיכים ומכשירים רופאים וטרינרים (המסיימים את הלימודים מקבלים תואר דוקטור DVM - Doctor of Veterinary Medicine ), לעסוק בטיפול הבסיסי בחיות אבל גם במגוון רחב של תחומים הקשורים לתחום בעלי החיים כמו אבטחת מקורות מזון למשל, הגנה על הציבור מפני מחלות שונות וכן תחומים רבים נוספים בהם יכול וטרינר לעשות התמחות כגון: פתולוגיה, טוקסיקולוגיה, מיקרוביולוגיה, בריאות הציבור, כירורגיה, רפואה פנימית, אופתלמולוגיה, נוירולוגיה ועוד.

כמובן שגם תחום האקדמיה והמחקר, המהווה תחום חשוב ההולך ומתפתח והופך עם השנים לחשוב ביותר, פתוח בפני מסיימי תואר וטרינריה.

וטרינר מטפל לא רק במחלות השכיחות אצל בעלי החיים ובפרוצדורות השכיחות כגון סירוס ועיקור, אלה גם נותן אינפורמציה ושירותים נלווים רבים אחרים הבאים לשפר את איכות החיים של בעל החיים וכמובן גם של בעליו.

בעלי חיים, כמונו, סובלים לעיתים מעודף משקל שיכול להפוך לסכנה בריאותית. וטרינר יכול לייעץ לכם כיצד לשמור עבור חיית המחמד שלכם על דיאטה מאוזנת ונכונה אשר תשמור על בריאותו ועל איכות חייו. זאת ועוד: וטרינר טוב יכול לאבחן ולטפל גם בבעיות התנהגותיות אצל בעלי חיים ולהציע פתרונות יצירתיים ומוכחים לטפל בכל בעיה.

אז איך בוחרים וטרינר טוב?

בדיוק באותה צורה בה אנו בוחרים רופא טוב עבור עצמנו. מבקשים המלצות, הולכים לאחד ועוד אחד וגם לשלישי במידת הצורך, עד שמגיעים לוטרינר הנותן לנו תחושת ביטחון מלאה ש חיית המחמד שלנו נמצאת בידיים טובות ואמינות ולא אצל וטרינר שרק מחפש "לחלוב" כמה שיותר תשלומים על טיפולים מיותרים.

מרפאה וטרינרית המספקת שירותים נוספים ומשלימים כגון בדיקות מעבדה במקום, ניתוחים ואשפוזים, טיפולי שיניים וכיוב', כזו הנותנת שירותים של יעוץ לביטוח בריאותי לחיות (כן – יש דבר כזה), או כזו הסמוכה למספרת כלבים או פנסיון כלבים בו נוכל בעת הצורך להפקיד את הכלב שלנו במקרה של נסיעה לחו"ל למשל, יכולה כמובן לזכות לעדיפות על פני מרפאות אחרות.

דבר חשוב נוסף היא האוירה במרפאה הוטרינרית ויחס הוטרינר לא רק לבעלים אלא גם לחיית המחמד, על מנת שתרגיש בנוח ותשתף פעולה במהלך הבדיקות והטיפולים.

http://www.animal-hospital.co.il/

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מיכל כהן

.