אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אירופה משקיעה 100 מיליון דולר בטכנולוגיות גריד


תאריך פרסום קודם: 
21/09/2006
מחבר: 
ליאור עילם

הודעה לעיתונות אירופה משקיעה 100 מיליון דולר בטכנולוגיות גריד אירופה משקיעה 100 מיליון דולר כתמיכה בפרויקטים של טכנולוגיות גריד. בישראל מסתמכים בעיקר על "הראש היהודי". המועצה האירופאית הכריזה השבוע על מימון 23 פרויקטים בתחום טכנולוגיות הגריד, בעלות כוללת של 100 מיליון דולר (78 מיליון יורו). טכנולוגיות גריד מאפשרות לאחד את עוצמת המחשוב של מחשבים רבים, וכך לאפשר עוצמת מחשוב גבוהה וגמישה בעלות נמוכה.

אבנר אלגום מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (grid.org.il) אמר, כי בכל העולם מבינים את החשיבות של טכנולוגיות גריד כאמצעי לשפר את היכולת התחרותית של התעשיות המקומיות. "טכנולוגיות גריד מאפשרת לנצל טוב יותר את משאבי המחשוב. זאת כאשר לפי מחקרים משאבי המחשוב בארגון מנוצלים רק ב- 15% בממוצע. על כן ארגונים המאמצים טכנולוגיות גריד, זוכים ליתרון תחרותי משמעותי, בהחזר השקעה שהוא קצר משמעותית, במרבית המקרים, מכל חלופה אחרת". עוד אמר אלגום, כי בכל העולם יש מגמה של עליה בהשקעות בפיתוח ובהטמעת טכנולוגיות גריד.

"יש הבנה הולכת וגוברת כי הגריד מהווה את מהפכת המחשוב השניה לאחר מהפכת האינטרנט". טכנולוגיית הגריד משמשת למחקרים רבים לטובת האנושות. בחלק מהמחקרים, מתבקשים גולשים לתרום את עוצמת המחשב שלהם דרך האינטרנט למחקר. בישראל המדען הראשי של מדינת ישראל, דרך תוכנית מגנ"ט, מעודד ומסייע להטמעת טכנולוגיות גריד בארגונים ישראלים, באמצעות תמיכתו באיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (grid.org.il/). "למרות שהתמיכה הממשלתית בישראל, אינה מתקרבת להיקפי התמיכה במדינות אירופה ובארה"ב, ישראל עדיין בין המובילות בתחום פיתוח טכנולוגיות הגריד בעולם" אמר אלגום. אלגום מייחס את ההצלחה הישראלית בעיקר לרוח החדשנות הישראלית. חברות ישראליות, המפתחות טכנולוגיות גריד, כדוגמת מלנוקס (Mellanox),וולטר (Voltaire), גיגה-ספייסס (GigaSpaces) זוריאקס (Xoreax) ואחרות, נחשבות כמובילות בתחומן בעולם. לאחרונה זכתה חברת סראונד (xeround) המפתחת טכנולוגיית גריד למסדי נתונים, במקום השני בתחרות הסטארט-אפ הישראלי המבטיח של "גלובס" לשנת 2006. זאת לאחר שבשנה שעברה זכתה במקום הראשון, מלנוקס המפתחת גם היא טכנולוגיות גריד. האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (grid.org.il), הינו עמותה, ללא מטרות רווח, הנתמך על ידי המדען הראשי של מדינת ישראל. באיגוד חברות היי-טק דוגמת IBM , SUN HP, DELL,BMC, ORACLE וכן חברות וארגונים ממובילים במשק הישראלי, דוגמת בנק לאומי, פרטנר, תעשיה אווירית, אלתא, רפא"ל, אורבוטק ועוד.

טכנולוגיות גריד, מאפשרות להשתמש במשאבים של מחשבים רבים, למטרות הומאניות של תרומה לקהליה או למטרות כלכליות ועסקיות. טכנולוגיית גריד מפחיתה צורך בניסויים בחיות לאתר הפרויקט:לאתר האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד:grid.org.il/ קישור ישיר לבחירת פרויקט באתר האיגוד: ליאור עילם, דובר האיגוד: 0524-338663

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאור עילם

.