אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תכשיטי כסף - טרנדים לחורף 2010


תאריך פרסום קודם: 
09/11/2009
מחבר: 
עדי טופזי

אילו תכשיטים תענדי החורף?

זה נחמד שיש לך צמיד שעבר בירושה מהסבתא רבא שלך, וגם בשרשרת שקיבלת לבת מצווה אפשר למצוא סוג של חן וערך סנטימנטלי... אבל גברת, אם את רוצה להוסיף איזה ניצוץ אופנתי ולהישאר בעניינים – לא מספיק לחדש רק את מלתחת הבגדים שלך.

גם תיבות תכשיטים דורשות רענון, במיוחד בשנים האחרונות בהן הפכו התכשיטים לאקססוריז דומיננטי. כמו בענף הבגדים, גם בענף התכשיטים ובפרט תכשיטי כסף יש השפעות משתנות, והקולקציות מתחלפות מידי שנה ומידי עונה. ריכזנו עבורך שלושה טרנדים מובילים בענף התכשיטים לחורף הקרוב – קראי וישמי.

1. הכי קרוב לטבע – זה אולי בגלל המודעות 'הירוקה' שהולכת ומתגברת לצד אוצרות טבע שהולכים ומתכלים ואולי לא, מה שבטוח זה שהעיצובים לקולקציות תכשיטי חורף קיבלו השנה השראה ברורה מהטבע. השראה זו ניתן לראות במוטיבים השאולים מעולם החי ומעולם הצומח כמו למשל פרפרים, פרחים ועלים. גם בחירת אבני חן מתאימה לצבעיה של 'אמא אדמה' ומתמקדת בגווני אדמה וצבעים חמים כמו אבני סמוקי קוורץ, קרניאול ואגט, כמו גם אבני חן בגוונים ירוקים למשל גרין קוורץ או פרידוט.

2. גדול, בולט וצבעוני – אין ספק כי זוהי השעה היפה של התכשיטים. אלה תופסים מקום נכבד בקטגוריית האקססוריז והופכים מפריט שולי - לאמירה אופנתית בועטת. אם בקיץ האחרון התחדשנו במבחר תכשיטים גדולים ובולטים, כאלה שאי אפשר להתעלם מהם, הרי שבחורף הבא עלינו לטובה אי אפשר יהיה שלא להבחין בהם, גם לא בחדר חשוך. תכשיטי החורף יתאפיינו השנה בעיצובים מוגזמים, תיאטרליים והיתוליים. לאלה מצטרפים צבעים עזים, 'מזעזעים' וזרחניים עם שילוב של צבעים קרים ותעשייתיים.

3. אחרון חביב ועדין – אם נבהלתן מהמגמה הנועזת והצבעים החזקים שהולכים לשלוט כאן בחורף הבא ותכשיטים גדולים ובולטים גורמים לך לזוז באי- נוחות, כנראה שעליכן בדיוק חשבו מעצבי התכשיטים הגדולים בעולם עם הטרנד הבא: עיצובים עדינים וקלילים יותר, עם משחקים של אור ושקיפות וצבעים פסטליים חלביים כמו כחול בהיר עמוק (הידוע בכינויו 'כחול-רויאל'). טרנד זה אולי נחבא מעט אל הכלים לצד 'אחיו' המוחצן, אך עושה רושם שהוא הולך וצובר תאוצה.

לפני שאת יוצאת לשופינג חסר שליטה ומצטיידת במיטב תכשיטי העונה האופנתיים ביותר, זכרי שלפני טרנדים ותכתיבי אופנה, יש להתחשב במה שמתאים לך. טעמך האישי, סגנון הלבוש שלך, מבנה הגוף וגם האופי שלך – צריכים להכתיב לפני הכל את בחירת התכשיטים.

מה עוד נראה בחורף הקרוב: מוטיבים של לב, קשר ופייזלי וגם תליונים דמויי מטבע, עגילי חישוק כפול, ותכשיטים שמסתדרים אחד על השני כמו שרשראות כסף וצמידים בדוגמת חוליות.

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר