אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יעוץ זוגי- 4 עיצות מועילות


תאריך פרסום קודם: 
19/10/2009
מחבר: 
מיכל כהן

פנו ליעוץ זוגי כמה שיותר מוקדם כדאי לפנות ליעוץ זוגי כאשר אחד מבני הזוג מבקש לפנות ליעוץ, או כאשר מרגישים "חריקות" בתקשורת הזוגית, פערים מתסכלים בסקס או בתחומים אחרים של החיים המשותפים.

"לצערי, זוגות רבים מגיעים ליעוץ כמה שנים אחרי שאחד מבני הזוג העלה את הרעיון והשני סירב. הם מגיעים אחרי שכבר היה "פיצוץ": אחד מבני הזוג עזב את הבית, איים בגירושין, בגד וכד'", מספרת דורית כהן, פסיכולוגית ויועצת זוגית. "אהבה היא רגש שברירי. קל לנפץ אותה במילים קשות ובמעשים פוגעים. ואחרי הניפוץ, קשה מאד לאחות את השברים". כפי שמומלץ לטפל בבעיות רפואיות בשלב מוקדם, כך גם בבעיות זוגיות: טיפול מוקדם ימנע מכם תקופה ממושכת של אוירה לא נעימה, יוריד את הסיכוי למשבר עמוק ויסייע לכם מיידית ברכישת כלים לשיקום ובניית מערכת זוגית טובה יותר, לזוגיות שמעצימה כל אחד מכם כפרט ואת שניכם כזוג. אם אתם לא רוצים לדבר על היחסים עם אמא... אתם ממש לא חייבים

זוגות רבים נרתעים מפניה ליעוץ זוגי, מתוך חשש שמדובר בטיפול ארוך וממושך בו יאלצו לדון בהרחבה בתקופת הינקות והילדות של כל אחד מבני הזוג... לא כל המטפלים עובדים בגישה זו. קיימות טכניקות טיפול מהירות וממוקדות. בטיפול בגישה זו, תצאו כבר מהפגישה הראשונה עם תובנות וכלים מעשיים. טיפול בגישה ממוקדת אורך 5-15 מפגשים. לא כל פסיכולוג מתאים לכל זוג

אם אתם מרגישים שהפסיכולוג לא מבין אתכם, אם אתם מרגישים שהמפגש איתו לא תורם לכם כלום או אם סתם אין לכם כימיה איתו – חפשו יועץ זוגי אחר. טבעי ולגיטימי שלא כל יועץ מתאים לעבוד אתכם. חזרתם מיעוץ, ניסיתם ליישם את הכלים שקיבלתם ואתם מרגישים שזה לא הולך ... באיזה שלב אפשר להרים ידיים?

לוקח זמן ללמוד וליישם את הכלים שניתנו. לוקח זמן לאחות פצעים עמוקים ובעיות של שנים.אל תתיאשו מהר מידי. "כיועצת זוגית, לוקח לי בערך 5 פגישות ע"מ להבין אם יש סיכוי או לא. אם לאחר כ 5 פגישות אני (וכמובן גם בני הזוג), חשים שאינם מצליחים ליישם את הכלים החדשים, אם אני מרגישה שהזוג מסתובב במעגל סביב אותם ריבים ישנים ולא מצליח להתקדם, אני נאלצת בכאב רב, להודיע לזוג שאיני יכולה לעזור להם", מסבירה דורית כהן. בשלב זה – כדאי, לפני שמרימים ידיים, לשקול שוב את טיפ מס' 3!  

האתר של דורית כהן

http://www.zugiut.net/

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מיכל כהן

.