אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בריאות ומצב רוח – היכונו לחורף אלטרנטיבי


תאריך פרסום קודם: 
30/11/-0001
מחבר: 
לי טורסטון עדני

ד"ר אסתר יוגב, רופאה, הומיאופתית ומטפלת אלטרנטיבית נותנת כמה עצות וטיפים אלטרנטיביים שיעזרו לכם להעביר חורף מלא בריאות ומצב רוח טוב.

· מומלץ לחמם את הבית בחימום חשמלי אשר אינו מזהם את האויר אותו אנו נושמים, ואינו מקטין את אחוז החמצן בחלל הבית (כדוגמת תנורי נפט, סולר, גז וקמין עצים).

· תינוקות ל פני גיל הליכה שאינם נמצאים בתנועה, מאבדים חום בקלות ולכן עלינו להבטיח לבוש הולם בבית ובחוץ.

· רצוי להלביש ילדים בבגד העשוי מכותנה בשכבה הראשונה הקרובה לעור ומעליה בגד מבד פליס או צמר. מחוץ לבית יש להקפיד לשמור על חום הגוף בקצות הידיים הרגליים והראש.

· המערכת החיסונית שלנו חלשה יותר בחורף, ולכן מומלץ להמנע ממתן חיסונים לתינוקות ולילדים קטנים בחודשי החורף, כיוון שההתנגדות הגופנית חלשה יותר.

· תזונת החורף צריכה להכיל מזונות מחממים כמו דגנים וקטניות מבושלים ורכים, ומרקים חמים המכילים ירקות שורש ואחרים. חשוב להקפיד גם על צריכה של מזון טרי מפירות העונה וירקות רבים ככל האפשר, לרבות עלים ירוקים המכילים ברזל.

· חשוב להרבות בשתייה חמה ויש לזכור כי בבית מחומם קיימת סכנת התייבשות, אצל ילדים קטנים במיוחד.

· בימים של שמש מלטפת ואור רך, המתאימים לטיולים בחוץ, מומלץ להצטייד בנעלים טובות, גרביים עשויות כותנה, בגדים להחלפה וכובע השומר על האוזניים של ילדים קטנים, ולצ את עם המשפחה לפעילות גופנית מהנה בטבע.

· כדי לחזק מערכת חיסונית מומלץ להפחית במזונות המחלישים את מערכת החיסון: סוכר ומוצרים העשירים בסוכר ממתקים עוגות עוגיות וכו´.

· חיזוק מערכת החיסונית - קיים תכשיר הומיאופטי המעלה את התנגודת החיסונית ושומר עלינו המבוגרים משפעות ותחלואי החורף שמו OSCILLOCOCCINUM ת BOIRON ומגיע באריזה של 6 קפסולות אותן נוטלים פעם אחת בחודש החל מחודש ספטמבר - אוקטובר

· מומלץ להרבות באכילת שום ובצל עדיף טרי וחי. שום ובצל המשמשים ברפואה הסינית כמרפא להתקררות. אפשר לצרוך גם אכיניצאה עם פרופוליס המתאימים לאנשים הרגישים למחלות קור.

· לדבש תכונות מרפא מצוינות והוא מומלץ בכל צורה- למי שטעמו של הדבש מתוק מידי, יש אפשרות לערבבו עם מעט שמן זית ולימון, או טחינה, המקנה לתערובת טעם המזכיר חלבה.

· אנשים הסובלים מנזלת מימית יכולים לקנות בבית המרקחת סמבוק שחור בסירופ או בטיפות הומיאופטיות בדילול של ch 3. ניתן להשיג גם כגרגרים למציצה (3 גרגרים = מנה אחת) ניתן לקחת עד שלוש פעמים ביום.

· למי שמרגיש "ירוד" ועייף בחורף, מומלץ לקחת טבליה אחת ביום של ויטמין C .

· קל מאוד להדבק במחלות של דרכי הנשימה, לכן מומלץ לא ללכת לעבודה או לשלוח הילדים לביה"ס כאשר אנו מזהים תסמינים אלה

אתר אינטרנט - homeopathy.dpages.co.i/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת לי טורסטון עדני

.