אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מבחני TOIEC


תאריך פרסום קודם: 
06/09/2009
מחבר: 
מיכאלה זיו

'קבוצת זיו' - היחידה המורשית להעביר מבחני TOIEC מלאים בישראל

מומחים מעריכים כי אובדן ההכנסה מעובד לא מיומן באנגלית, הן עצומות, ועומדות לעיתים על מיליוני שקלים. עלויות תחלופת עובדים במשרות בהן אנגלית היא חיונית גם הן נמדדות במאות אלפי שקלים.

מבחן ה- TOIEC מעניק למעבידים את היכולת לבחון באופן מעמיק ואמיתי את רמת הדיבור, השמיעה, הקריאה והכתיבה של עובדיהם באנגלית, ובכך חוסכים המבחנים מאות שעות של מיון והשמת עובדים, ומבטיחים כי העובד מותאם לתפקיד אליו יועד.

לפני כשבועיים עברו אנשי החברה מפעילת ה- English-Center את הבחינה הקשה למתן הרישיון להעברת בחינת ה- TOIEC המלאה, וכעת החברה היא בעלת הרישיון היחיד בישראל לבחון עובדים גם בדיבור, גם בכתיבה, גם בקריאה וגם בהבנת הנשמע.

"קבלת הרישיון מהחברה הבינ"ל היא עצומה, מפני שלראשונה אין צורך לנסוע יותר לחו"ל על מנת להשלים את הבחינה, וניתן לעבור היום את בחינות ה- TOIEC המלאות בישראל" אומרת מיכאלה זיו מנכ"לית קבוצת זיו.

לדבריה, זהו אינו סוד שעסקים רבים מחפשים עובדים יודעי אנגלית, אך החיפוש הזה איננו כה קל, ולעיתים קרובות מתקבלים עובדים שאינם תורמים לארגון כמצופה, וחיפוש העובדים מתחדש.

למרות שבעלי עסקים רבים ראו בהשמת עובדים לא מתאימים בזבוז כספים מכאיב, לא ניתן היה עד לאחרונה לוודא את ידיעת האנגלית של העובד, והנושא הסתמך על "שיטת הסמוך" הישראלית, ועל האינטואיציה של מחלקת משאבי האנוש בחברה.

חלק מהמעסיקים נוהגים להסתמך על ציון המועמד במבחן הפסיכומטרי, תוצאות הבגרות, וברוב המקרים גם להאמין למה שרשם העובד בקורות החיים שלו, היות והממיין עצמו לא היה בעל ידע מספיק באנגלית על מנת להתרשם מהמועמדים. דרך הסינון קלוקלת ולא מקצועית זו הובילה, כאמור, במקרים רבים לקליטת עובדים לא מתאימים.

לפני מספר חודשים החלו להיכנס לשוק הישראלי מבחנים בינלאומיים לבדיקת רמת האנגלית בקרב עובדים, אשר מטרתם לבדוק את יכולת הבנת הנקרא והבנת הנשמע של עובדים, ולפני כחודש קיבלה קבוצת זיו, מפעילי English Center את הרישיון לבחינת עובדים גם בדיבור ובכתיבה. כעת מעניקה החברה אפשרות לעסקים לבחון באופן מעמיק ואמיתי את רמת הדיבור, השמיעה, הקריאה והכתיבה של עובדים באנגלית.

"המבחנים מעניקים למעסיק תמונה מלאה ומדויקת על כישורי האנגלית של המועמד הפוטנציאלי, חוסכים מאות שעות של מיון והשמת עובדים, ומבטיחים כי העובד מותאם לתפקיד אליו יועד" אומרת מיכאלה זיו.

לדבריה, המבחן בדיבור בודק היגוי נכון של מילים, אוצר מילים, דקדוק ושטף דיבור. המבחן הבודק את כושר הדיבור מוקלט ונשלח לבדיקה בחו"ל על ידי חברת ETS , הידועה גם דרך מבחני ה- TOEFL , ה- SAT וה- GRE . "יש להם סטנדרטים מאוד גבוהים", מבהירה זיו.

מבחן בכושר הכתיבה כולל כתיבת מאמר בנושא כלשהו, תיאור בכתב של תמונות המוצגות לנבחן וכו'. כל המטלות והשאלות במבחן נלקחות מעולם העבודה, ומצליחות לנבא בצורה מדויקת ביותר את יכולת העובד לעמוד במטלות העומדות בפניו.

מבחן TOEIC מהווה כיום תנאי קבלה לא רק לאלפי מקומות עבודה ברחבי העולם, אלא גם עבור כל מי שמבקש לקבל אשרת עבודה בבריטניה, יפן וקנדה.

קבוצת זיו היא בעלת זיכיון בישראל לביצוע המבחן אשר מהווה סטנדרט עולמי למדידת שליטה באנגלית במקום העבודה. מחלקת ה- English-Center השייכת לקבוצת זיו, היא היחידה בישראל המאפשרת להיבחן בחינה מלאה של TOEIC הכוללת גם דיבור וגם כתיבה.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מיכאלה זיו

.