אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כיצד ניתן להרוויח כסף בשוק הפורקס?


תאריך פרסום קודם: 
08/08/2009
מחבר: 
נועם

במידה ואתה מעוניין להתחיל לסחור בשוק פורקס, עלייך לבחור צמד מטבעות שהולכים להשתנות בערכם (מה שתוכל כמובן להעריך על פי ידע וניסיון), ולהתחיל לקנות ולמכור את המטבעות בהתאם, . וכל זאת באמצעות מסחר בפורקס מהאינטרנט בלבד!

ננסה להבין זאת באמצעות דוגמא:

נניח שקנית 1000 EUR בינואר בתחילת השנה, אשר עלו לך כ- 1100 USD. במהלך השנה מאז ינואר, התחזק הדולר, ולכן כעת תוכל למכור את 1000 הEUR-  ולקבל עבורם  1300 USD.

חישוב פשוט יגלה -  הרווחת 200 USD בעבודה של 5 דקות!

מה הם צמדים?

כמו שאמרנו, כדי להתחיל לסחור במט"ח יש לבחור קודם כל
צמדים של מטבעות. המטבעות תמיד נסחרים בצמדים, כאשר כל מטבע מזוהה ע"פ שלוש אותיות.

לדוגמא, מטבע הדולר מזוהה באותיות USD, ואילו היורו מזוהה באותיות EUR.
הצמדים מופיעים כשני קיצורים המופיעים זה לצד זה ובינהם מפריד קו נטוי.
לדוגמא: USD/EUR.

המטבע הראשון שמופיע בצמד (כלומר בצד שמאל של הצמד) נקרא
מטבע הבסיס (BASE CURRENCY). הערך שלו יהיה תמיד שווה ל-1.. המטבע השני בצמד נקרא מורה כמה מטבע הבסיס שווה בשוק המטבע השני.  כאשר המטבע השני עולה בערכו, סימן שמטבע הבסיס מתחזק, לעומת המטבע השני שנחלש. כעת, באותו סכום של מטבע בסיס שהיה בידכם בהתחלה, תוכלו לקנות סכום גבוה יתור של המטבע השני.

ניהול סיכונים ואסטרטגייה

עכשיו, לאחר שהבנו מעט את הבסיס של עולם הפורקס, חשוב להכיר כלי בסיסי וחיוני למסחר מוצלח- הוראת הגבלת ההפסד: הוראה כזו מבטיחה כי כאשר המטבע שרכשת מגיע לערך מסויים שייקבע מראש על ידך, תיהיה קנייה מיידית או מכירה מיידית כדי למנוע הפסדים נוספים. אם כך, אחד הדברים החשובים ביותר שעלייך לעשות לפני הכניסה לשוק הפורקס הוא להחליט על נקודת הגבלה, כך שלא תפסיד יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך. כך, אם השוק יפתיע לרעה, יהיה לך קל יותר להימנע מפיתוי ההמתנה למצב  טוב יותר שבו המטבע שבידך יהיה שווה סכום גבוה יותר של המטבע המשני, ותוכל להימנע מהפסדים נוספים. גם אם השוק ישתנה שוב לטובה חמש דקות אחר כך, לפחות פסלת את הסכנה שהיתה מתממשת לו היה ממשיך להדרדר. כמובן שאת גובה הוראת הגבלת ההפסד אתה קובע לעצמך. נסה תמיד לפעול על פי גבולות ברורים וקבועים מראש, ואל תנסה לעקוף אותם. סוחר פורקס מוצלח הוא סוחר שנאמן לגבולות שהציב לעצמו מראש.

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת נועם