אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כל מה שרצית לדעת על בחינת ה GRE


תאריך פרסום קודם: 
05/09/2006
מחבר: 
בית הספר האמריקאי

מבחן ה GRE היה מאז ומעולם משוכה גבוהה אותה נדרשים סטודנטים המעוניינים ללמוד לתארים מתקדמים בחו"ל לעבור. מאחר ואין בנמצא חומר לימוד לבחינה בשפה העברית, קיים בלבול רב באשר למבנה הבחינה ומטרותיה.

בכתבה הבאה ננסה לפזר במעט את הערפל ולהציג באופן ברור את מבנה הבחינה כפי שהיא מתקיימת כיום. תמי לויט, יועצת לימודים בבית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית, המתמחה בהכנה למבחן, פירטה עבורנו את מבנה הבחינה ומטרותיה:לדבריה, ה GRE הנו מבחן אדפטיבי ממוחשב, והוא מכיל ארבעה חלקים: כתיבה אנליטית, חלק מילולי, חלק כמותי ופרק פיילוט. החלק המילולי והחלק הכמותי מופיעים בסדר מתחלף וכוללים בתוכם את אותן שאלות ניסיוניות אשר אינן נחשבות בציון הבחינה. פרק הכתיבה האנליטית מורכב משני חלקים, בחלק הראשון על הנבחן לכתוב חיבור על אחד משני נושאים המוצגים לו לראשונה. בחלק השני מוצג טיעון אחד בלבד אותו יש לנתח באופן ביקורתי, החלק המילולי בנוי ממספר שאלות אמריקאיות, אשר ניתן לסווגן לשלוש קטגוריות עיקריות: הבנת הנקרא השלמת משפטים, אנלוגיות ויחס בין מילים. פרק החשיבה הכמותית בנוי אף הוא משאלות אמריקאיות, הכוללות השוואות כמותיות בהם נדרש הנבחן לקבוע מי משני גדלים מתמטיים גדול יותר, פתרון בעיות לוגיקה ואריתמטיקה, וניתוח והסקת מידע מגרפים מטבלאות. הטבלה הבאה ממחישה את מבנה הבחינה ואת הזמן המוקצב לפתרון כל חלק:

חלק

מספר שאלות

זמן

כתיבה אנליטית

משימה 1- דיון בנושא

45 דק´

משימה 2- התייחסות לטיעון

30 דק´

מילולי

30

30 דק´

כמותי

28

45 דק´

שאלות ניסיוניות

משתנה

משתנה

מחקרי

משתנה

משתנה

בנוסף מדגישה תמי, כי "קיים בלבול רב באשר להבדל בין הפרק המילולי לפרק הכתיבה האנליטית, כאשר באחרון נדרש הנבחן לדון בשני הנושאים בפורמט פתוח, דהיינו הנבחן רשאי לכתוב על כל מה שיעלה בדעתו שמתקשר לנושאים אלו, אולם עליו לדון בנושא שבחר על כל היבטיו, ולבטא רעיונות עצמאיים תוך ביסוסם בטיעונים מוצקים. לעומת זאת, בחלק המילולי נבדקת בעיקר יכולתו של הנבחן להבין את הנקרא, ולבצע אנלוגיות בין מילים, והוא מורכב מסדרה של שאלות סגורות."

רפי בר, מנכ"ל בית הספר האמריקאי, מדגיש כי "לאחרונה הוחלט לשנות את מבנה הבחינה, להעלות באופן משמעותי את רמת השאלות בחלק הכמותי והמילולי, ולהקשיח את אופן בדיקת החיבורים שבחלק הכתיבה האנליטית. שינויים אלו צפויים להיכנס לתוקף בתחילת 2007. על כן, אנו ממליצים לאלו המתכננים לגשת לבחינה לעשות זאת בהקדם."

לאלו מכם המתעניינים במבחן ניתן לבצע מבחן GRE לדוגמא, ללא תשלום, באתר של בית הספר האמריקאי בכתובת: http://www.americanschool.co.il/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת בית הספר האמריקאי

.