אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טיסות לברצלונה


תאריך פרסום קודם: 
29/08/2006
מחבר: 
מישל רוזנברג

טיסות לברצלונה פופולאריות מאד עבור התייר הישראלי. ברצלונה ממוקמת בצפונו של חצי האי האיברי לחופי הים התיכון. ברצלונה הינה העיר הגדולה השנייה ב-ספרד הן בגודל פיסי והן במספר תושביה. ברצלונה הינה גם בירתו של מחוז קטלוניה המהווה אחד מתוך שבע עשר קהילות אוטונומיות שמרכיבות את ספרד.


אופייה של העיר ברצלונה הוא באופן ברור ים תיכוני, לא רק הודות למיקומה הגיאוגרפי אלא בעיקר עקב ההיסטוריה וההשפעות התרבותיות להן העיר הייתה נתונה. ההיסטוריה זאת משתרעת על אלפיים שנה וראשיתה במאה השנייה לפני בספירה עת האימפריה הרומאית הקימה קולוניה באזור. במחצית השנייה של המאה ה 19, נכנסה ברצלונה במלוא בתנופה לעידן התעשייתי. היריד העולמי של 1888 שהתקיים בתחומה העיד על שגשוג ועל תנופת פיתוח שהעמידה את העיר על המפה העולמית כאחת מהמרכזים האורבאניים המובילים.


כיום, הרשמים המיידים שאנו נתקלים בהם מתיירים ישראלים שחוזרים משלל ה-טיסות לברצלונה שיוצאות ונכנסות באופן סדיר מנמל תעופה בן גוריון מעידים על עיר מרהיבה ביופייה עשירה בהיבטים תרבותיים. התייר המזדמן לעיר מופתע מהיותה מרכז חיים שוקק ומודרני ומצד שני מהמורשת ההיסטרית הבאה לידי ביטוי מובהק באתר הגותי במרכזה שהשתמר כמעט במלואו. הרחובות והסמטאות הצרות של העיר מהווים ניגוד כמעט מושלם ל Eixample – תוכנית הרחבת העיר מסוף המאה ה 19.


ישנן מספר פרטים חשובים שהמעוניינים ב-טיסות לברצלונה צריכים לקחת בחשבון. ראשית, ישנן שתי שפות עיקריות בעיר – קטלונית המדוברת בכל קטלוניה וספרדית קסטיליאנית. ישנן מליון וחצי תושבי קבע בעיר אך המספר מכפיל את עצמו אם אנו מכלילים את אזורי הפרברים הגובלים לעיר.


טיסות לברצלונה נכנסות לנמל התעופה Barcelona El Prat airport ששופץ והורחב מאז המשחקים האולימפים של 1992. נמל התעופה מכיל שלושה טרמינלים עיקריים: טרמינל A עבור טיסות בינלאומיות יוצאות ונכנסות, טרמינל B שמיועד ל-טיסות בתוך האיחוד האירופאי ול-טיסות לאומיות וטרמינל C שמיועד ל-טיסות למדריד ולערים מרכזיות אחרות ב-ספרד.


שדה התעופה ממוקם 12 ק"מ ממרכז ברצלונה, מה שמקנה אפשרת לבקר בעיר גם ב-טיסות לברצלונה שמהוות טיסת קישור ליעד אחר. הדרך מנמל התעופה לעיר מסומנת היטב בשלטי חוצות מרגע עזיבת מתחם שדה התעופה.


נסיעה במונית משדה התעופה למרכז העיר אורכת כחצי שעה תלוי בתנועה. מחי הנסיעה נע בין 15 ל 20 אורו, כולל מטען נוסף.


תיירים המעוניינים ב-טיסות לברצלונה ישמחו לדעת כי קיימת רכבת משדה התעופה למרכז העיר. על מנת לתפוס את הרכבת, יש לחצות את הגשר המגשר בין טרמינל A ל B (הדרך כוללת מסוע). הרכבת יוצאת כל חצי שעה והנסיעה אורכת כ 20 דקות במחיר אטרקטיבי של 1.70 אורו.


ניתן להגיע לברצלונה גם באמצעות שירות אוטובוסים מיוחד שעובר דרך כל הטרמינלים ומגיע עד ל Plaça Catalunya במרכז העיר. מחיר כרטיס 3.2 אורו.


למבקרים בעיר, ישנן שתי אתרים בולטים.


Güell Parc– פארק המכיל מבני אבן מרהיבים ביופיים ומדהימים במורכבות הארכיטקטונית שלהם. הכניסה לפארק מעוטרת במזרקה דמוית דרקון. הדרקון מעוטר בריצוף צבעוני שמקנה לו מראה קסום ומהפנט.


הפארק מכיל שבילים מעוטרים בעמודי אבן שצצים מהקרקע כמו גזעים של עצים. למרות צורתם הלא טבעית, התחושה שהם מקנים היא של התמזגות מושלמת עם הסביבה. במרכז הפארק ישנה מרפסת מעוטרת במוזיקה מרהיבה. המרפסת מאפשרת נקודת תצפית על כל ברצלונה.


הפארק עוצב על ידי הארכיטקט Antoni Gaudi ביוזמה של Eusebi Güell ששאף לבנות פארק מסוגנן לאריסטוקרטיה המקומית של המאה ה 20. הפארק נבנה בין השנים 1900-1914

Las Ramblas– אזור הבילויים וחיי הלילה של ברצלונה. טיילת של קילומטר וחצי במרכז ברצלונה שמכילה מספר רב של מסעדות, בתי קפה, מועדונים ודוכנים שונים. Las Ramblas משתרע מ Monument a Colom בדרום עד ל Placa de Catalunya בצפון. ניתן להגיע לשם באמצעות המטרו, תחנת Drassanes או ,Liceu קו ירוק L3 ותחנת Ctalunya, קו ירוק L3 או קו אדום L1.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת מישל רוזנברג

.