אימגו מגזין מאמרים

מגזין אימגו מאמרים - כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קיבוץ כפר גלעדי חנך מפעל לייצור אבקות לתעשייה


תאריך פרסום קודם: 
27/10/2008
מחבר: 
אופיר אבסלנדר

קיבוץ כפר גלעדי חנך מפעל לייצור אבקות לתעשייה בהשקעה של 40 מיליון שקל

"דוקא כשמוסדות פיננסיים מתמוטטים כמגדל קלפים יש חשיבות לחיזוק וביצור התעשייה שהיא הבסיס האמיתי לכלכלה"

קיבוץ כפר גלעדי חנך את מפעל מיקרוגיל ליצור אבקות קוורץ ואבקות אחרות בגודל מיקרוני לתעשיית השיש, מוצרי בנייה ולתעשיית הכימיה. המפעל הוקם בהשקעה של 40 מיליון שקל ומחזור המכירות שלו צפוי להגיע ל-50 מיליון שקל בשנה. הלקוח המרכזי של המפעל יהיה אבן קיסר שהתחייב לרכוש את רוב התוצרת.

מנהל המחלקה ליצוא באיגוד התעשייה הקיבוצית, עמוס שלו, מסר שהקמת מפעל מיקרוגיל היא דוגמה מצוינת לתפקיד המועיל וההכרחי של החוק לעידוד השקעות הון. המפעל, הממוקם על גבול הצפון, יקלוט עובדים מקרית שמונה ומהסביבה ויהווה תחליף ליבוא של אבקות.

לדברי שלו, דוקא בימים אלו כשמוסדות פיננסיים בינלאומיים מתמוטטים כמגדל קלפים יש חשיבות עליונה לחיזוק וביצור התעשייה שהיא הבסיס האמיתי לכלכלת המדינה בכלל ובפריפריה בפרט. למרות כל הקשיים התעשייה בישראל רוצה ויכולה לצמוח ותפקידה של המדינה לתת לה את הדחיפה הדרושה באמצעות התמריצים בחוק לעידוד השקעות הון.

בימים אלו כשהפוליטיקאים עוסקים בסחר מכר קואליציוני והחלטות על הקצאות המשאבים עליהם לזכור שהתעשייה היא אחד מהקטרים שמושכים אחריהם את השרות הציבורי ושאר ענפי המשק. בלי השקעה בתעשייה לא תהיה צמיחה, אמר שלו.

בטקס חנוכת המפעל השתתפו נציגי הלקוחות, הספקים, המתכננים, מוסדות המימון, איגוד התעשייה הקיבוצית, חברי קיבוץ כפר גלעדי, עובדי המחצבות ופרופ' יורם קרול מקיבוץ שפיים שהגה את רעיון הקמת המפעל. בהמשך הטקס צוין מלאת 50 שנה לפעילות מחצבות כפר גלעדי.

מידע על מפעלי התעשייה הקיבוצית באתר: www.kia.co.il

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אופיר אבסלנדר