אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

האם הבנק המרכזי של אנגליה מתקרב להפחתת הריבית?


תאריך פרסום קודם: 
20/08/2008
מחבר: 
טריפקס

מאת איליה ספיבק, אנליסט מטבעות ענת רותם מדד הפעילות התעשייתית של יפן היה בהתאם לציפיות ברמה של 0.9%- ביוני. המדד המוביל האוסטרלי של Westpac היה ברמה של 0.1%, דבר המצביע על כך שהכלכלה האוסטרלית צומחת בשיעור שנתי של 2.0% בלבד ביוני, הקצב האיטי ביותר מזה שמונה שנים. סיכומי הישיבה האחרונה של הבנק המרכזי של אנגליה יהיו בקדמת הבמה ביום המסחר האירופי. הסוחרים ירצו לראות אם הירידה במחירי הנפט הגולמי קירבה את ועדת המדיניות המוניטרית להפחתת ריבית.

אירועים בולטים במהלך המסחר הלילה: • הצמיחה הכלכלית באוסטרליה האיטית ביותר מזה שמונה שנים • האירו והליש"ט שומרים על הרווחים במסחר הלילי רמות מפתח : צמד מטבעות תמיכה התנגדות EURUSD 1.4720 1.5000 GBPUSD 1.8625 1.8786 האירו נותר בטווח בלילה אחרי שהתקדם מעבר ל-1.47 בשעות המסחר בארה"ב. האסטרטג הטכני ג´יימי סטלה מצפה שהאירו יתקן ל-1.5000 לפני שירד בסופו של דבר ל-1.4431. הליש"ט הלכה בעקבות האירו ונסחרה בטווח של 40 פיפסים בשעות המסחר באסיה. התמיכה נמצאת ב-1.8625 וההתנגדות ב-1.8786 וב-1.9034. סיכום המסחר באסיה מדד הפעילות התעשייתית של יפן היה בהתאם לציפיות ברמה של 0.9%- ביוני. מדד זה הוא תנודתי למדי ולעתים רחוקות יש לו השפעה משמעותית על תנועת המחירים של הין. אף על פי כן, הפרסום מחזק את הטון השלישי של הנתונים הכלכליים היפניים שפורסמו לאחרונה, ותומך בסבירות של מיתון בכלכלה השנייה בגודלה בעולם. המדד המוביל של Westpac מאוסטרליה רשם רמה של 0.1%, דבר המצביע על כך שהכלכלה האוסטרלית צומחת בשיעור שנתי של 2.0% בלבד ביוני, השיעור האיטי ביותר מזה שמונה שנים. זוהי ירידה מרמה של 2.4% שנרשמה בחודש הקודם והרבה מתחת לרמת המגמה של 3.9%. הפרסום יגרום לבנק המרכזי של אוסטרליה להיות משוכנע יותר שעליו להפחית את הריבית בטווח הקרוב. סיכומי ישיבת המדיניות המוניטרית של הבנק המרכזי שנערכה באוגוסט פורסמו מוקדם יותר השבוע וקובעי המדיניות אמרו בהם ש"יהיה צורך בקרוב בתנאים פחות מגבילים ... כדאי להפחית את הריבית בשלב מוקדם."

הדרישה לעובדים מיומנים ירדה ב-1.7%- באוגוסט והנתון של חודש יולי תוקן ל-2.0%-, הרמה הנמוכה ביותר מזה 17 חודשים. דוח זה מצביע על התדרדרות התנאים בשוק התעסוקה ומגביר את הסיכוי להפחתת הריבית. לקראת יום המסחר באירופה: מה על הפרק הבנק המרכזי של אנגליה יהיה בקדמת הבמה ביום המסחר באירופה היום. הסוחרים יבדקו את התפתחות מאזן הכוחות בין הניצים ליונים בועדת המדיניות המוניטרית. האסטרטגית טרי בלקס ציינה שאין שום אפשרות שהבנק המרכזי יעלה את הריבית שכן הכלכלה הבריטית נמצאת על סף מיתון. הירידה המהירה של 22% במחירי הנפט גולמי איפשרה לדיוויד בלאנשפלאוור היוני לגייס מספר חברים נוספים למחנה שלו, דבר יסייע להאיץ את קצב הפחתת הריבית. השוק מתמחר כעת הפחתות ריבית בסך של כמעט 75 נקודות ב-12 החודשים הקרובים

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת טריפקס