אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המאזן המסחרי בגוש האירו אמור להצביע על היחלשות בביקוש המקומי


תאריך פרסום קודם: 
18/08/2008

לקראת המסחר באירופה: המאזן המסחרי בגוש האירו אמור להצביע על היחלשות בביקוש המקומי מאת איליה ספיבק, אנליסט מטבעות יוחאי שוויגר הנתונים הכלכליים שפורסמו הלילה לא סיפקו הפתעות רבות: מחירי הבתים בבריטניה ממשיכים לצנוח, בניו זילנד רשם מגזר השירותים שיפור קל ואילו היקף המכירות בחנויות כל-בו ביפן לא הצליחו להתאושש לאחר הירידות בתקופה האחרונה. במהלך המסחר היום באירופה צפויים להתפרסם נתוני המאזן המסחרי של גוש האירו.

הנתונים צפויים להציג עודף מסחרי וזאת בשל הירידה בהיקף הייבוא עם היחלשות הביקוש הצרכני. האירועים המרכזיים הלילה: - הדולר נחלש אל מול האירו והשטרלינג עם פתיחת שבוע המסחר - מגזר השירותים בניו זילנד רושם שיפור קל על רקע הציפיות להפחתת ריבית רמות מפתח: צמד תמיכה התנגדות EURUSD 1.4650 1.5083 GBPUSD 1.8532 1.8920 האירו פתח את שבוע המסחר בתנופה והעפיל במהלך הלילה מעל 1.47. על פי הניתוח הטכני של ג´יימי סטלה, אסטרטג המטבעות הטכני, האירו צפוי לתקן כלפי מעלה עד ל-1.5083 בטרם תתחדש הירידה אשר תוביל את הצמד ל-1.4431. התמיכה בטווח הקרוב ניצבת ב-1.4650. גם השטרלינג התחזקה על חשבון ה-דולר והגיחה מעל 1.87. התמיכה ממוקמת ב-1.8532, ואילו ההתנגדות ממוקמת ב-1.8920. סיכום אירועי הלילה הנתונים הכלכליים שפורסמו הלילה לא סיפקו הפתעות רבות. מדד מחירי הבתים של Rightmove המשיך להתדרדר ומדד חודש אוגוסט הציג ירידה שנתית של 4.8%. הפרסום לא השפיע בצורה משמעותית על תנועת המחיר של ה-GBPUSD, וזאת מכיוון ששער החליפין הנמוך כבר מגלם את השפל בשוק הדיור. בניו זילנד, מדד הביצועים של מגזר השירותים רשם שיפור קל מ-45.6 ל-48.9.

גם מדד מנהלי הרכש של המגזר העסקי, שפורסם בניו זילנד בשבוע שעבר, הציג תמונה דומה. השיפור הצנוע מיוחס לציפייה כי ה-RBNZ יחל בקרוב בסבב של הפחתות ריבית, כאשר השווקים מתחרים קיזוז כולל של 1.5% כבר השנה. ביפן, העדכון הסופי של מאזן המדדים המובילים היה גבוה קמעה מהנתון הראשוני ועמד על 91.3. אולם אין זה גבוה בצורה משמעותית מהתוצאה של חודש מרץ, 90.8, שהיא הנמוכה ביותר מזה שש שנים, וזאת לאחר שבתחילת הרבעון השני דווקא נרשמה מגמת שיפור. הפרסום לא הותיר חותם במסחר בין, אך לפני שבועות ספורים הודתה הממשלה היפנית כי תם עידן ההתרחבות הכלכלית, שהחל עם סיום מלחמת העולם השנייה. היקף המכירות בחנויות הכל-בו הצטמצם גם בטוקיו וגם ברחבי המדינה כולה, אם כי בקצב מתון יותר. לקראת המסחר באירופה: מה על הפרק נתוני המאזן המסחרי, שיפורסמו היום בגוש האירו, צפויים על פי ההערכות המוקדמות להציג עודף של 1.2 מיליארד אירו, וזאת לאחר שבחודש הקודם נרשם גירעון של 4.6 מיליארד דולר. שיפור במאזן עשוי להיות תולדה של גידול בייצוא או לחלופין ירידה בייבוא. במקרה דנן השיפור בנתונים נובע ככל הנראה מהירידה בביקוש הצרכני על רקע ההאטה הכלכלית. נתוני המכירות הקמעונאיות הצטמצמו בקצב שנתי של 3.1%, עדות לכך שהצרכנים נערכים לקראת תקופה של צמצום ונמנעים מהוצאות מיותרות. המגמה הזו תשפיע לא רק על הביקוש לסחורות תוצרת מקומית, אלא גם על הביקוש לסחורות מיובאות. לפיכך, העודף המסחרי אינו מעיד על חוסנו של השוק 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת טריפקס