אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נתניהו כבריון שכונתי


התמונה של עמוס אריכא

במרוצת השנים בהן השתקע נתניהו בדירותינו בנוסח הקומדיה השנונה והמפורסמת "האיש שבא לסעוד", שנכתבה בידי צמד המחזאים היהודים האמריקנים קאופמן והרט (הוצגה בארץ בקאמרי בשנת 1954 בבימויו המבריק של היי קילוס). מאז הופעתו של נתניהו ככוכב בנוסח הידוע כמו שנאמר "אֵיךְ נָפַלְתָּ מִשָּׁמַיִם הֵילֵל בֶּן-שָׁחַר, נִגְדַּעְתָּ לָאָרֶץ חוֹלֵשׁ עַל-גּוֹיִם", איבדו רבים את יכולתם לחשוב לעצמם וראו בו מעין הודיני-משיח. עד היום מרביתם מסרבים להגדירו מחדש כמשיח-שקר למרות שדרכו מסחררת הראשים טבולה במעשים ובאמירות שהם כהפרחת כזבים, שקרים ועיוותים היסטוריים ובזבוז חולני זועק של אוצרות המדינה.

לא היה מנהיג אחד בישראל בעת החדשה שבזבז ומבזבז מליארדים (!) מהקופה הציבורית  ללא שמץ שיקול דעת כנתניהו, המופעל לגחמותיו הילדותיות במשבי-רוח עכורה; ממערכת בחירות מיותרת לחלוטין ועד לטיפולו המגושם ומסואב במניעת תקציבים לתרופות מצילות חיים, לשיפור מערכת חינוך גוססת, להכפלת שכר המורים החבוטים ועוד שורה ארוכה של נושאים בוערים וכואבים.

לפנינו אדם  שאפילו  פרשנים פוליטיים מושחזי-חושים המייחסים לעצמם הבנה בתעלומת בית נתניהו מתקשים להבין את המתרחש במדינה שנלקחה בשבי ונשלטת עד מועקה בידי משפחת נתניהו הכותשת בלי מעצורים ומותירים אותנו בלי תקווה ליום חדש.

לשם שימור האגו הנרקיסיסטי  שלו נתניהו איננו מהסס גם להסתייע בכל מיני טריקים ושטיקים לעיצוב מדינת ישראל כמדינה פאשיסטית מגונה המתנכרת לכוונת האבות המייסדים למדינה עברית דמוקרטית, והתוצאות הן טרגיות. 

הליכוד בראשותו של נתניהו הפך מכבר ל"חברא קדישא" של מדינת ישראל הדוהרת לתהומות. הפעוט נתניהו הוא זה המכריז השכם והערב "אני תמיד משיג את מה שאני רוצה" – אפילו ייהרס עולמם של אחרים. אם-כך הגיעה שעה לצאת לרחובות לקרוע גלימותינו בכיכרות ולזעוק במחאה עד כאן ולא יותר. ואם נידרש ליותר – שיהיה!

העלילה הנפתלת וההזויה שיצר רדוף-אויבים זה נתניהו בקשר לתאגיד השידור החדש שהוא עצמו היה סנדקו (!), מציגה את נתניהו ברזולוציות של אדם פרוע וחסר יציבות נפשית. ההתעללות המרושעת והבלתי-מובנת של נתניהו, קפריזית, בשתי אוכלוסיות עובדי-תקשורת הן זו של רשות השידור השחוקה והן זו של התאגיד הנמצא על סף עשייה, מעידה באיזה אדם אטום מדובר, חסר-אחריות ומעוקר מיושר, אחד הרואה טובת עצמו בלבד ורומס אחרים בלי נקיפת מצפון ופיו אינו חדל מלייצר כזבים ממרידים.

התעמרותו באחרים ידועה ומוכרת מכבר וראויה לא רק לגינוי בסתם מלים. חובה עלינו להרחיק מאתנו חותם של האיש הרע הזה, היורק שנאה לכל עבר ומסית בין יושבי הארץ כשהוא כופה עליהם השלמה כנועה עם רודנות בתהליך התעצמותי מפחיד.

יום שחולף ונתניהו עדיין יושב בלשכתו, מטבח-קודש לרקיחת תככיו הילדותיים והמסוכנים, הוא יום שמגביר איבה כלפינו ברחבי-עולם, ובצדק על היותנו חשודים בגזענות שהדעת לא סובלת, תוך יצירת מדינת אפרטהייד מגונה.

זהו יום שמגביר אף את תחושת היותנו למרמס בידי איש חסר כישורים לנהל עם כה-מורכב כשלנו ולשמר את מוסריות וחזון נביאינו. האיש הזה יבחן בעתיד בידי היסטוריונים ופסיכולוגים שינסו לפצח את חידת המערבולת התזזיתית של מי שמכהן כראש ממשלה והוא כחרגול קפצן ודלגן ללא תכלית, ללא תכניות וללא חזון.  

עד אז, מחובת  שפויי הארץ, מימין ומשמאל, לקום ולהתקומם כנגדו בחשיפת-אמת עליו, על מחדליו ועל אפסיותו של האיש הזה שכל תהילתו מסתכמת ברציחת זמן שהפך מכבר למוצר נדיר. עלינו החובה להצהיר בשער-רבים ברוח הפסוק התנ"כי בפרשת "לך לך": "צא והרפה מאתנו – לך לך נתניהו מארצנו ממולדתנו ומבית אבותינו אל המחוזות ההזויים והמושחתים שלך כי רק שם מקומך."

ועדיין תרחף גם בדורות הבאים השאלה שאינה מרפה מאתנו כבר ברגע זה ומה  היא אומרת עלינו, מוגי-לב, החוששים להתמודד פנים-אל-פנים עם ההונאה הפוליטית הגדולה בתולדות המדינה, האיש נתניהו: איך עלה החרגול למעלת בריון תרנגול...

תגיות נושא: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא