אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הכוכבים של בחירות 2015


התמונה של דודי שרון
הכוכבים של בחירות 2015

הכוכבים של בחירות 2015

אם אתם פותחים את הטלוויזיה ואינכם מבינים מדוע משודרות כל כך הרבה תוכניות אקטואליה במקום ריאלטי, דרמות מקוריות וקומדיות אז סימן שאתם לא יודעים שהשואו הכי גדול במדינה התחיל – השואו של בחירות 2015. לא סתם בחרתי בביטוי "שואו", השאול מעולם השעשועים, לציון מערכת בחירות 2015, הוא נבחר כי צפוי לנו בידור, טקסטים משויפים שהתכוננו עליהם מראש ושלל אודישנים למתמודדים חדשים.

האם יעלה המסך לקול שירת הזמיר של כחלון? האם השופטים יסובבו את הכיסאות שלהם לאהובת הספן של לפיד? האם הקהל בבית יאמין למנו טרכטנברג שפועל למען מדינת עברית, אבל רק חולם בספרדית? כלום עו"ד רוויטל סוויד "תזמר" היטב (בניגוד ללקוחותיה)? האומנם יש לחיים ילין את האקס פקטור או רק עיניים יפות? והאם שירי המחאה שאלדד 'דילן' יניב כתב בביתו יספיקו לו כדי לעבור לשלב הדואטים?

עושה רושם שבכל אחת ממערכות הבחירות האחרונות, והרי היו לנו לא מעט כאלו בעשורים האחרונים, עלה איזה כוכב חדש; במערכת בחירות 2015 זה משה כחלון, במערכת הקודמת זה היה יאיר לפיד, לפני כן זה היה רפי איתן עם מפלגת הגמלאים ועוד קודם לכן יוסף לפיד עם מפלגת שינוי. נבחרת הכוכבים מתחדשת בכל מערכת בחירות ומצליחה לסחוף איתה לא מעט מצביעים, אך האם הכוכבים נופלים לאחר הבחירות? או ממשיכים לנצנץ בשמי מדינת ישראל?

אם נסתכל אחורה נראה שלרוב - סופם של הכוכבים החדשים הוא ליפול. זה בא לידי ביטוי עם יוסף לפיד ורפי איתן. אבל זה עבד טוב לנפתלי בנט ואנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה עם יאיר לפיד בבחירות המתקרבות ובוודאי שאין לנו מושג מה יקרה בסופו של יום עם כחלון, עוד חזון למועד...

אבל בין אם כוכבם ידעך או לא אי אפשר שלא לשים לב שמשהו שקורה כאן במדינה. העובדה היא שליותר ויותר אזרחים אין אמון במפלגות 'הגדולות' וכולנו מייחלים לשינוי. אנחנו רוצים שתהיה לנו השפעה על מהלכים שמבצעת ממשלתנו בזמן אמת, כמו שיש לצופים ב"כוכב הבא", אנחנו רוצים לדעת מי המנטורים הרעיוניים של כל כוכב כזה – בן גוריון? ז'בוטינסקי? רבין? כהנא? או בגין?, אנחנו רוצים להביע את חוות דעתנו על פוליטיקאים ויוזמות מדיניות, חברתיות וכלכליות כמו שרק סיימון קאוול יודע, ולשפוט את חברי הכנסת והמתמודדים אך ורק על סמך הביצוע האחרון שלהם.

בזמן האחרון ממשלות נופלות וקמות בתדירות גבוהה, גבוהה מדי. אורך חייה של ממשלה נתונה נמשך, במידה רבה, כמו עונה בתוכנית ריאלטי. כמו כל כוכבי הריאלטי, גם לכוכבים החדשים בפוליטיקה יש את 15 דקות התהילה שלהם ואחריי זה הם בדרך כלל דועכים או נשכחים, ואנחנו האזרחים מיואשים, מחכים לעונה הבאה...

נכתב בשיתוף עם

 

תגיות נושא: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת דודי שרון