אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ארדואן בירושלים


התמונה של עמוס אריכא

אינני מכיר איש מבין ראשי ממשלה בישראל כאותו בנימין נתניהו שנולד עטוי באדרת שעירים, ותחת לשונו מרגליות מהממות. נכנס משוח בשמן זה לעולמנו מלווה באהדה ובתקוות כה-רבות ולנגד עינינו נחלץ ממחלצותיו, איבד את מרגליותיו וגם כשהוא משמיע את נהימותיו – אין להבינו שכן הוא חוזר פעם אחרי פעם וקולו ברמה: אני המדינה!

הכיצד נסיך זה הניזון משתי תרבויות רחבות-דעת, העברית והאנגלית הנה אל מול עינינו התפתח לתפארת עם ישראל כתאומו הזהה של ארדואן התורכי המקפץ, אחוז התזזיות, והפנט האיסלאמי. ממש דמיון מדהים גם בממד האגו שכפותיו בארץ וראשו הדפוק בשמיים. ולא רק באגו מוטרף בורכו שני אלה אשר נחשפו במערומיהם כלכודי פחדים מצוצים מדמיונם ההוזה – שני פרנאודים המחזירים את עמיהם לאחור, מתחרים זה בזה איוולתו של מי גדולה משל תאומו.

גם כעת, במפולת הממשלה המשוקצת הנוכחית, קם אותו נתניהו המפוחד והנרדף מצללי אויבים, והטיח האשמות לכל כיוון ורוח מצויה כשהוא גורר סתם ככה את נבלת העם הנחנק לעבר כיכר השוק – להעלותו קורבן על מזבח נרקיסיזם ילדותי, החושף עד צימרור מי הוא אותו אחד המושל בנו.

 במקום מנהיג בעל חזון ודרך ברורה קם לנו האיש נתניהו שחרד מבוקר עד לילה לרגלי כיסאו המתנדנד ומטיח האשמות בכל מי שלפניו, כי כולם אשמים בחוסר יכולתו למשול, גורמים לכישלונותיו העלובים להדביק לעגבותיו את מושב המושל הנעלה; וכך הוא נחשף כדרך מובסי-נפש ושוב אנחנו כעדר כנועים הצועדים סומים לצלילי חלילו של זה המתעתע הגדול. 

יריעות שלמות כבר נכתבו על היותו רוח-קדים המייבשת חזון אבות והופכת תקוות למדבר צחיח והנה שוב הוא עושה לעצמו ולא למדינתו. אל תחפשו את נבלת הארי של שמשון. לא דבש תרדו מתוכה אלא את הדרעק שפולט זה הרודה בנו כרצונו, בנימין נתניהו, תאומו בירושלים של ארדואן הטירן התורכי החשוך.

תגיות נושא: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עמוס אריכא