אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מדינת האפרטהייד שמיעוטים נאבקים להסתנן לתוכה


התמונה של רבקה שפק ליסק

רמזי אבו חדיד פירסם היום, 1 במרץ 2012 מאמר בכתב העת "סטונאג' אינסטיטיוט" תחת הכותרת:

The "Apartheid State" That Minorities Keep Strugling To Get Into / Ramzi Abu Hadid

והרי עיקרי דבריו:

חנאן עשראווי, שהכריזה על עצמה, טוען אבו חדיד, כלוחמת לזכויות אדם, מעולם לא שמעה על אלפי הפלסטינים מהגדה המערבית ומעזה המנסים להסתנן לישראל כל בוקר בחיפוש אחר עבודה וחיים יותר טובים.

חנאן עשראווי היא דוברת ידועה של ה"תנועה הלאומית הפלסטינית". היא פנתה בדרישה לקהילה הבינלאומית להכריז על ישראל כ"מדינת אפרטהייד". דרישתה פורסמה ברמאללה, השבוע, וכללה האשמת ישראל בהסתה נגד הערבים והפרה של החוקים הבינלאומיים.

אבו חדיד, שאיננו בן העם היהודי, הביע את תמיהתו על כך שהגברת מעולם לא הזכירה קיומה של הסתה נגד ישראלים בספרי הלימוד שפורסמו ע"י הפרלמנט הפלסטיני, או ההסתה המתנהלת בבתי ספר, מחנות קיץ, או תחנות טלוויזיה של הרשות הפלסטינית. היא גם מתעלמת מפולחן השהידים רוצחי הישראלים, כולל נשים וילדים..

אבו חדיד מביע את תמיהתו על כך שהגברת מעולם לא הזכירה את מצבן של הנשים בערב הסעודית, הסובלות מאפליה וקיפוח, או את העובדה שבערב הסעודית יש הפרדה בתנועה בכבישים בין כבישים למוסלמים וללא מוסלמים.

אבו חדיד מתפלא גם שהגברת מעולם לא הזכירה את מדיניות שלילת האזרחות מאזרחים פלסטינים בירדן. אפילו ישראל, אותה היא מאשימה באפרטהייד, לא שללה מעולם אזרחות מנוצרים ומוסלמים.

אבו חדיד נדהם אף מהעובדה, שהגברת, שהיא נוצרייה מעולם לא התייחסה לסבלם של הנוצרים בטריטוריות הפלסטיניות. הנוצרים בגדה ובעזה מתלוננים על רדיפות והטרדה מצד מוסלמים.

הלוחמת למען זכויות אדם, כותב אבו חדיד, מעולם לא שמעה על אלפי הפלסטינים מהגדה המערבית ומרצועת עזה המנסים להסתנו לישראל כל בוקר בחיפוש אחר עבודה וחיים יותר טובים.

אבו חדיד שואל מדוע חלומם של נוצרים ומוסלמים פלסטינים רבים הוא להגר "למדינת אפרטהייד"? הוא מתפלא כיצד הם לא שמעו את מה שעשראווי שמעה על "מדינת האפרטהייד".

אבו חדיד אף טוען שנוצרים מבית לחם ועזה עברו בעשורים האחרונים להתגורר בישראל מפני שהם חשים יותר בטוחים ב"מדינת האפרטהייד" מאשר בקרב אחיהם המוסלמים.

אבו חדיד מסב את תשומת ליבה של לוחמת זכויות האדם להסתננות האדירה של נוצרים ומוסלמים ממדינות ערב ואפריקה לישראל. מדוע הם רוצים לחיות ב"מדינת האפרטהייד" ישראל?

הנוצרים , כותב אבו חדיד, נמלטים מהעולם הערבי ומאפריקה, ובעוד שמספרם בירידה במקומות אלה, אחוז הנוצרים בישראל נמצא בעלייה.

אבו חדיד אינו מבין כיצד כאשה, עשראווי מתעלמת ממצבן של הנשים תחת שלטון הפתח והחמאס. ביום בו היא דרשה מהקהילה הבינלאומית להכריז על ישראל כ"מדינת אפרטהייד" נדון גבר ברשות הפלסטינית ל- 5 שנות מאסר על רצח אחותו (על רקע כבוד המשפחה).

ולסיום, אבו חדיד תוקף את עשראווי על שהיא תוקפת ללא הרף את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, שאומנם איננה מושלמת, אך מצבם של המיעוטים בתוכה טוב לאין שיעור ממצבם בעולם הערבי. הוא אף חושד בה שהיא מקבלת תשלום כדי לעשות זאת מגורמים במערב

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק