אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מכתב גלוי ליאיר לפיד


התמונה של רבקה שפק ליסק
יאיר לפיד - פתק הצבעה

יאיר לפיד - פתק הצבעה. צילום: ליאור מרקוב

ראשית כל, ברכות על ההצלחה הגדולה.ראש הממשלה נתניהו קיבל 20 מנדטים, ללא "ישראל ביתנו"- ואתה, הטירון, קיבלת 19 מנדטים.

הצלחת, כי הבנת לרחשי ליבם של בני מעמד הביניים שעייפו מלשאת על גבם את הציבור של כ- 60,000 אברכים, ואת המדינה בעבודה, בשירות צבאי ובכל התחומים מבלי לקבל כל תמורה.

שנית, ברכות על ההחלטה לדחות הקמת גוש חוסם. בשלב זה אין במרכז- שמאל מנהיג ראוי, בעל ניסיון לראשות הממשלה. כמו כן, כל עוד המנהיגות הערבית- ישראלית מנהלת מדיניות הדוגלת בחיסול מדינת היהודים והחלפתה במונח "המכובס" "מדינת כל אזרחיה", אין מקום לשיתוף פעולה. "מדינת כל אזרחיה" היא סוס טרויאני לחיסול מדינת היהודים. הפלסטינים ראויים למדינה משלהם. אבל, הגיע הזמן שמנהיגי ערביי ישראל יכירו גם בזכותם של היהודים למדינה משלהם.

התקציבים שהועברו לחרדים פגעו באיכות החיים וברווחה של משפחות מעמד הביניים. על מעמד הביניים הוטלה מעמסת המסים הכבדה ביותר, אך השירותים לו הוא היה זכאי נמנעו ממנו:

נפגעה רמת הבריאות שלה הם היו זכאים

נפגעה רמת החינוך שלה היו ילדיהם זכאים

נפגעה יכולתם לרכוש דירה משום שרק החרדים זכו להקלות בדיור מהשר מטעם ש"ס, נפגעה רמת חייהם בשל עליות המחירים המופרזות .

תחומי חיים כמו נשואין, גירושין וגיור הופקדו בידי חרדים שתפישת עולמם אינה תואמת את תפישת עולמם של רבים בחברה הישראלית.

אנו בני מעמד הביניים מקווים שתדע להיות "נאה דורש ונאה מקיים" ולא תתן לנתניהו לעשות לך מה שעשה לשאול מופז. הוא הבטיח הבטחות ולא קיים דבר, והציגו ככלי ריק.

יש לנו אליך בקשה נוספת:

אל תתן להצלחה לעלות לך לראש ולסנוור אותך, כפי שקרה לעמיר פרץ, כשעמד בראשות העבודה. פרץ הצליח בבחירות בשם אג'נדה חברתית, אבל כאשר צריך היה להחליט איזה משרד יקבל לידיו, הוא לקח את משרד הביטחון במקום לבחור בתיק חברתי ולבנות את עצמו כמנהיג חברתי. האגו גבר על השיקול הרציונלי.

יאיר, אל תתפתה לקחת את תיק החוץ או תיק האוצר:

הצעה לתיקים:

קח את תיק השיכון והרווחה, כדי שתוכל לבצע רפורמה בתחום הדיור והרווחה.

תן לרב פירון את תיק החינוך כיוון שרק הוא ידע כיצד להתמודד עם מערכת החינוך החרדית והישיבות. רק הוא יהיה מסוגל לבצע שם את הקיצוצים הדרושים ולאכוף על מערכת החינוך החרדית לימודי ליבה.

תן ליעקב פרי את תיק הביטחון. רק הוא ידע כיצד לטפל בגיוס חרדים לצה"ל ובקיצוץ בתקציב מערכת הביטחון.

תן לראש עיריית הרצליה יעל גרמן, את תיק הפנים. היא מכירה את הבעיות בתחום המוניציפלי ותדע לעשות שם סדר.

אבל, כדי שתהיה לך השפעה, עליך להיות סגן ראש הממשלה. סגן יחיד, ללא שותפים וללא שרים בלי תיק ולשבת בכל וועדות השרים הרלבנטיות.

אם תנהג כך, לא תתגשם הנבואה שמפלגות מרכז הן קצרות מועד.

בהצלחה.

תגובות

הזוית החרדית בהקשר למכתב גלוי

במאמרך בולטת גישה שלילית כלפי המגזר החרדי.רוב גדול של הציבור החרדי עובד מפרנס את עצמו וכאשר הוא קונה מצרכים הוא משלם מע"ם כמוך.מדוע יצא הקצף על החרדים? האם מפעל ההתנחלויות שבלע אין סוף משאבים לא היה יקר יותר מההקצבות לישיבות לומדי תורה? ובהקשר לשירות צבאי: יש עלייה רצופה במספר החרדים התגייסים מדי שנה. מדוע אינך מזכירה את תלמידי ישיבות ההסדר שלמעשה תקופת שירותם היא כמחצית משירותם של צעירים חילוניים? זה כן שיויון בנטל?אלא שלמפדלניקים יש לובי חזק יותר מאשר לציבור החרדי.אגב את צודקת שאין לשמאל שום אדם ראוי להנהגה. ובימין יש?נתניהו עומד בראש מפלגה -שבלי החברה של ליברמן- מונה 20 מנדטים.כמה רחוק מבגין שיחסו לחרדים היה הוגן ואוהד

נוכל

נוכל

אז הוא לקח את משרד האוצר בניגוד לבקשתך/הצעתך

אידיוט

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק