אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

גיא בכור על האיסלמיזציה של אירופה


התמונה של רבקה שפק ליסק
אישה מוסלמית מסתכלת לאופק

גיא בכור על האיסלמיזציה של אירופה

המזרחן ד"ר גיא בכור פירסם באתר שלו ב- 2.1.2014 מאמר שכותרתו: "מיהן הערים האירופיות שיהיו הראשונות עם רוב מוסלמי".

ואלה עיקרי הדברים:

בכור מעריך שבעקבות "האביב הערבי" היגרו כבר 3 מיליון מוסלמים לאירופה וזהו רק קצה הקרחון של ההגירה המוסלמית. כתוצאה מגל ההגירה הנוכחי ואלה שיבואו בעקבותיו צפויות ערים רבות באירופה להפוך לערים בעלות רוב מוסלמי.

בכור מצביע על תופעה שהמוסלמים מגרשים נוצרים מאזורים שונים בערים ומתיישבים שם בהמוניהם.

מרסיי תהיה העיר הראשונה בעלת רוב מוסלמי תוך 10 שנים. ב- 2016 תסתיים בנייתו של מסגד ענק בעיר ובו מקום ל- 14 אלף מתפללים ומינראט (צריח המסגד ) בגובה 25 מטרים. הפשיעה בעיר בעלייה וכנופיות מוסלמיות נמצאות בכל מקום. היהודים בורחים ממרסי.

ברצלונה היא השנייה בתור להפוך לעיר בעלת רוב מוסלמי. כבר כיום 30% מהתושבים הם מוסלמים. יש ערים קטנות בספרד שבהן המוסלמים מהווים 40% . ספרד גרשה את אחרוני המוסלמים ב- 1492, היום בו גורשו יהודי ספרד. כעת המוסלמים חוזרים ומשתלטים על ספרד.

העיר השלישית שתהיה בעשור הקרוב לבעלת רוב מוסלמי, כותב בכור, היא בירת האיחוד האירופי, בריסל בבלגיה. כבר כיום מתקרב מספר המוסלמים ל- 30% . ובשל הילודה המוסלמית הגבוהה השם הנפוץ ביותר לתינוקות הוא מוחמד.

העיר הרביעית בתור היא מאלמו שבשבדיה. גם שם מתקרב אחוז המוסלמים ל- 30% . שיעורי הפשיעה המוסלמים בעלייה והם כוללים שוד, רצח , חטיפות ואונס.

העיר החמישית בתור היא רוטרדם, שבה מכהן ראש עיר ממוצא מרוקני. הפשיעה בעיר גבוהה וכ - 80% מהמוסלמים הם מקבלי סעד ונופלים למעמסה על המערכת החברתית.

העיר הששית בתור היא אמסטרדם שבה המוסלמים מהווים 25% מכלל התושבים.

הילודה המוסלמים הגבוהה מצד אחד וההגירה של הולנדים לצפון אמריקה, מצד שני, תהפוך את הולנד למוסלמית.

העיר השמינית בתור היא לוטון, העיר השלישית בגודלה בבריטניה, הנמצאת צפונית ללונדון. כבר כיום מהווים בה המוסלמים 25% והפשיעה בעיר פורחת. מוסלמים קיצוניים  משליטים בה את השריעה והאנגלים בורחים מהעיר.

בעיות כלכליות וקריסת מערכת הרווחה והכלכלה

האוכלוסייה המוסלמית המתעצמת נופלת בחלקה הגדול למעמסה על מערכת הרווחה. המוסלמים רואים במדינות אירופה פרה חולבת, כותב בכור. הם באו רק לקחת – לא לתת.  הערים לא תהיינה מסוגלות לעמוד בהוצאות מערכת הרווחה העתידה לקרוס ולהביא לקריסה כלכלית.

עתיד הפוליטיקה האירופית

כבר כיום, כותב בכור, יש פוליטיקאים מוסלמים וגם הלא-מוסלמים בעיקר מהשמאל האירופי משתפים עמם פעולה. המוסלמים משנים, בהדרגה את דפוסי ההצבעה. בקהל הבוחרים של השמאל נמצאים המוסלמים בעלייה. בצרפת, למשל, 93% מהמוסלמים הצביעו עבור פרנסואה הולנד והעלו את השמאל לשלטון. בתמיכת המצביעים המוסלמים ישתלט השמאל על הערים. המוסלמים תומכים בשמאל מפני שהסוציאליסטים תומכים במדיניות קצבאות וכספי רווחה- לא בשל תפישותיהם הפוליטיות. לכן, השמאל תומך בהמשך ההגירה המוסלמית לאירופה. קיומו של האיחוד האירופי מקל מאוד על תנועת המהגרים בתוך אירופה.

המוסלמים תומכים ברב- תרבותיות, אבל, דוחקים את רגלי היהודים והנוצרים. היהודים בורחים. מה יעשו הנוצרים? בעתיד תהיה אירופה מוסלמית וחוקת השריעה תהפוך לחוקת המדינות.

לא רק בצרפת אלא גם בדנמרק הסוציאליסטים חזרו לשלטון. מפלגת הלייבור באנגליה מקווה לחזור לשלטון בעזרת הקול המוסלמי. בבלגיה השמאל הרדיקלי השתלט על המערכת המוניציפלית בעזרת הקול המוסלמי. בספרד השמאל מתכנן להבטיח את שלטונו ע"י איזרוחם של המוני מהגרים מוסלמים

לאור ההתפתחויות הללו לא קשה להבין את העויינות כלפי ישראל שרק תלך ותגדל ככל שמספר המוסלמים באירופה יעלה. השמאל סולד מארה"ב ומישראל והתחרות על הקול המוסלמי רק תגביר את העויינות.

הדור הצעיר המוסלמי באירופה, כותב בכור, ירחיק לכת לעומת דור ההורים בדרישותיו ולאירופה צפוי עתיד כמו קוסובו ולבנון.

השמאל האירופי פועל מתוך אינטרסים צרים והתוצאות לגבי אירופה מכל הבחינות אינן מעודדות.

תגובות

בכור:איסלאמיזציה של אירופה

1 בכור לא מפרט מהם המקורות מהם הוא שואב את הנתונים. אני שמעתי נתונים אחרים למשל ההיסטוריון איש קול ישראל יצחק נוי מדבר על מוסקבה כעיר האירופאית שבה אחוז המוסלמים הוא הגדול ביבשת
2. בכור מחבר בקלות רבה מדי איסלאם לפשיעה אלימה. פשיעה ואלימות צומחים בדרך כלל על רקע של מצוקה כלכלית עוני. האם בכור לא חוטא
בהכללה גזענית?

3. יתכן ובכור צודק בתחזיתו אך יתכן גם שלא. הוגה ועיתונאי אמריקאי שעסק בנושא-ראלף פיטרס- טוען שהמוסלמים הם כ 5% בלבד מכלל תושבי אירופה אם להסתמך על היסטוריה המרושעת והאלימה של היבשת אפשר להעריך(לטענתו)שהאירופיים יתנערו ילחמו באסלאם המוסלמים לדבריו חיים על זמן שאול הם יהיו בנימזל באם רק יגורשו ולא יירצחו
4 בכור מתעלם חלוטין מהיבט אחר. החיים בתוככי אירופה משפיעים גם על המוסלמים. הטכנולוגיה ההתחככחות באוכולוסייה המקומית
ההשפעה בעיקר על הנשים המוסלמיות שידרשו שידרוג מעמדן ויובילו שינו בחשיבה המוסלמית ג'וסלין סזארי- פרופסור ללימודי האיסלאם בהארוורד- טוענת שכמו שהאסלאם משנה את אירופה כך גם אירופה משנה את האיסלאם
לסיכום אנו ההומו-סאפיינס נטולי יכולת לחזות את העתיד. לכל היותר אנו יכולים לכתוב תסריטים אחדים על מה שצפוי.אינני מתרשם מהנחרצות שבה משרטט בכור את תסריטו לעתיד אירופה. יתכן והוא צודק ויתכן שהוא טועה בגדול יתכן והמוסלמים ישתלטו על אירופה ויתכן תסריט בו יגורשו משם ימים יגידו

מאחר ואיסלאם אינו גזע, אני לא

מאחר ואיסלאם אינו גזע, אני לא מבין איך בכור יכול לחטוא בהכללה גזענית. אם כבר, אתה חוטא בהכללת גזענות במה שאינו גזענות.
ולעניין עצמו: אם איסלאם מוביל לעוני, ועוני מוביל לפשע, אז איסלאם מוביל לפשע.
לגבי תחזיותיו של בכור - במקרה הזה, אני חושב שבאמת אין יותר מדי אפשרויות. או שאירופה תיכבש ע"י הרחם המוסלמי, או שאירופה תבצע גירוש המוני של מוסלמים. מה יותר סביר בעינייך?

הגדרת גזענות

1 בתקופתנו המושג גזענות חורג מההגדרה המצומצמת של מאפיינים ביולוגים כיום הגדרת הגזענות היא מושג המייחס התייחסות שלילית
והצמדת סטריאוטיפים לא מחמיאים ליחידים או קבוצות אנושיות בהקשרים אתניים לאומיים תרבותיים או דתיים

2 ציינתי שיש חוקרים המדברים על אפשרות שלישית :כמו שהאיסלאם משנה את אירופה כך גם אירופה משנה את האיסלאם. חוקרים אלה
- דוגמת החוקרת שהזכרתי בתגובה הקודמת- סוברים שמרבית האיסלאמים יאמצו נורמות אירופיות וכך בהדרגה הם ישתלבו בחברה האירופאית
לשאלה איזה מהתסריטים יתממש בסופו של דבר אין לי תשובה כי ניבוי העתיד אינו כלול במאגר היכולות האנושיות

איסלאמיזציה של אירופה - תשובה לגיורא

1. קשה לאמת מספרים של מהגרים, אבטלה בקרב מהגרים, ושיעורם בכלל האוכלוסיה, מפני שהרשויות אינן נוהגות לפרסם אותם, מדיניות של "תקינות פוליטית". אבל כן ניתן להבחין בשינויים הפוליטיים בחקיקה ובעליית השמאל באירופה.
אין ספק שמספרם של המהגרים המוסלמים עולה, ואיתם עולה גם הכוח האלקטורלי.
2. האם כל התייחסות לקבוצה היא גזענות? בוודאי שלא.
השאלה היא אם מדובר בסטריאוטיפים, דוגמת הדימויים האנטישמיים שטפלו ביהודים, או שמדובר בעובדות, נתונים סטטיסטיים מובהקים.
עצם עריכת בדיקה שכזו המבחינה בין מוצאים אתניים שונים ובני דתות שונות היא בעייתית, ומכאן אולי הבעיה לחשוף את המקורות שעליהם נסמך המאמר.
3. הטענה של ראלף פיטרס שהאירופים ילחמו באסלאם, נכונה לעבר של אירופה, לתקופה שבה הלאום ובמיוחד הלאומניות איחדו את ההמונים.
אירופה של היום היא בעלת זהות מטושטשת, ליברלית ושבעה מקרבות, הדת והלאום כבר אינם משחקים בה תפקיד מרכזי, ולראיה קיומו של האיחוד האירופי אשר מרוקן את רעיון הלאום האירופי מתוכנו.
4. נכון שאירופה עשויה לשנות את האיסלאם. אבל הסיכוי שתסריט זה יתממש קטן ככל שהמרחק בין התרבויות גדול יותר, והוא עצום.
מספר מאפיינים מהווים את הבסיס לקשר שבין האיסלם לשקיעתה של אירופה: הגטאות שבהם חיים המוסלמים בבידול פיזי ותרבותי, קנאות דתית והישענות על הטבות סוציאליות מערביות.
הדוקטרינה האיסלאמית מנוגדת לתפיסות הרווחות היום במערב של דמוקרטיה, קפיטליזם, אינבידואליזם, חופש פולחן, שיוויון בפני החוק, ועוד.
האיסלאם דורש כניעה מוחלטת וביטולו של היחיד. האיסלם שהוא יותר מכל אידאולוגיה פוליטית בא לנצל ולכבוש, לא להתערות בחברה הכללית.
ולכן חולשתה התרבותית, הצדקנות וההתחסדות של אירופה של היום הם אבן הנגף שלה מול עוצמתו הרעיונית של האיסלם והטוטליטריות שלו.
5. האם אפשר לחיות עם האיסלם בדו קיום?
עתידה של אירופה יקבע את תוצאות הניסוי הגדול ביותר בבני אדם בעת החדשה. לא רק גורלם של מאות מיליוני בני אדם על הפרק, אלא גם גורלו של האיסלם.

תגובה לאתי-איסלמיזציה של אירופה

אני מודה לך על תגובתך המעניינת והמשכילה.אני מסכים עם רוב הערותיך אין לי ויכוח עמך. אני רק מסתייג מהנחרצות שבה מציג בכור את תחזיתו
כי אין ביכולותנו לחזותאו להעריךכיום את כל הגורמים החייבים להיכלל במשוואה למשל:האם החיים בתוך החברה האירופית יעוררו עם השנים
מהפכת נשים רצון של נשים להשתחרר מכבלי המסורת ולתפוס את מקומן הראוי כפי שעושות זאת נשים אירופיות סוג פמיניזם כזה עלול לזעזע את אורח החיים המוסלמי השמרני או האם השתלבות הולכת וגוברת של מוסלמים בשוק העבודה האירופי ובמוסדות אירופיים לא ייצר מעמד של אירופיים\
מומרמרים דחויים .?אסור לעשות אנאלוגיות היסטוריות אבל קשה להימנע מלזכור את המחצית השנייה של המאה 19 באירופה כאשר צירוף של אירועים (כשלון מהפכת 1848 התיעוש העיור וכו)גורמים לעקירת עשרות מיליונים מעיסוקיהם המסורתיים ויוצרים את האספסוף האירופי ש"התלבש"על היהודים. האם בעתיד "יתלבשו"על המוסלמים אותם יאשימו בכל צרותיהם? אולי הקהילה המוסלמית באירופה תאמץ את המודל של תורכיה?בתורכיה המסורת המוסלמית בולטת הדת המוסלמית מאוד נוכחת אך יחד עם זה תורכיה היא דמוקרטיה יש בה עידוד יזמות פרטית
היא במגעים על הצטרפות לחברות מלאה באיחוד האירופי. ואולי לא יתכן שהאלמנטים הקיצוניים בקרב המוסלמים באירופה יכתיבו את הטון וינווטו לעימות חזיתי? כל שרציתי לומר הוא שיש מספר תסריטים אפשריים שבלתי אפשרי לקבוע בפסקנות(דוגמת בכור) מי מהן תתממש

אסלאמיזציה

האיסלאם כדרכו ובאופיו מתיישב כתא סרטני נגוע המתפשט אט אט בגוף הבריא
והורס אותו , ובשלב מסויים הורג את המארח ונכחד איתו יחד
הזהרו והשמרו לכם

לדניאל

אתה יודע שבדיוק את מה שאתה כותב עכשיו אמרו על היהודים בגרמניה לפני 80 שנה, כן? את אותם הדברים בדיוק. אז מה זה עושה אותך?

לדניאל

אתה יודע שבדיוק, אבל בדיוק את מה שכתבת עכשיו, אמרו גם על היהודים בגרמניה לפני 80 שנה, כן? אז מה זה עושה אותך?

האם אינך דורש לחסל את ישראל? תגיד את האמת לשם שינוי..

ואתה אזרח ישראלי. אתה באמת ראוי ליהנות משלטון איסלמי.

טירוף זכויות האדם.

לקחי חוקת רפובליקת ויימר וחוקתה "הנאורה"שקדשה את שיח זכויות האדם= לא נלמדו.
הכרזת זכויות האדם האוניברסליות של האו"ם מ-1948 שכפלה את האיוולת והעצימה אותה לשיח זכויות אוניברסליות חסרות היגיון.
המדינות "הנאורות" פוגעות בעקרונות שימור בטחון "הדמוקרטיות המתגוננות."

תגובה למר (פרופ'?) משה שמיר ולכולם , כדאי לקרוא

ספר חזון עובדיה בתנ"ך: לקרוא ולא להאמין:

בספרות חכמינו ז"ל "אדום" ידועה כמדינות המערב של ימינו,
יש לכך סימוכים היסטוריים בכך שהאימפריה הרומית ושושלת האדומים של הורדוס נטמעו זה בזה, ומכאן, יורשיהם של האימפריה הרומית הם אומות אירופה המערבית ובעיקר גרמניה.
נבואת עובדיה עוסקת על אחרית הימים ויש בה הקשרים מדהימים לימינו כפי שאפרט
א חֲזוֹן, עֹבַדְיָה: כֹּה-אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה לֶאֱדוֹם, שְׁמוּעָה שָׁמַעְנוּ מֵאֵת יְהוָה וְצִיר בַּגּוֹיִם שֻׁלָּח--קוּמוּ וְנָקוּמָה עָלֶיהָ, לַמִּלְחָמָה. ב הִנֵּה קָטֹן נְתַתִּיךָ, בַּגּוֹיִם: בָּזוּי אַתָּה, מְאֹד.
(חז"ל מסבירים מדוע אדום בזוי? משום שאין מעמידין מלך בן מלך ומשום שאין להם שפה ולשון משלהם, זוהי בעצם מהותה של הדמוקרטיה שאין מונרכיה, ושפה ולשון, הדבר ידוע שהשפות הגרמנאיות וגם הסלאביות הם תורבתו ע"י מגע עם היוונית והלטינית, הכתב, הוא ממש לטיני ואין להם מקור משלהם, מה זה בעצם אומר? אנחנו כמובן אוהבים ומוקירים את הדמוקרטיה, אך לא נוכל להתעלם כי בדמוקרטיה ובגישה הפלורליסטית קיים ריק , בעצם אין איזה ערך אמיתי לחיות בשבילו (אנחנו לא חיות שבאנו לעולם רק בשביל לאכול לישון לעבוד וחוזר חלילה) ולריק הזה נכנס האסלאם
ג זְדוֹן לִבְּךָ הִשִּׁיאֶךָ, שֹׁכְנִי בְחַגְוֵי-סֶלַע מְרוֹם שִׁבְתּוֹ; אֹמֵר בְּלִבּוֹ, מִי יוֹרִדֵנִי אָרֶץ. ד אִם-תַּגְבִּיהַּ כַּנֶּשֶׁר, וְאִם-בֵּין כּוֹכָבִים שִׂים קִנֶּךָ--מִשָּׁם אוֹרִידְךָ, נְאֻם-יְהוָה.
מע עלה לירח, לשכון בין הכוכבים?, כאן הנביא אומר משהו מאד עמוק, יסוד התפיסה המדעית הוא האתאיזים בגלל זה גם אנחנו רוצים להגיע לירח,
ארה"ב כנראה גם נקראת "אדום"

ה אִם-גַּנָּבִים בָּאוּ-לְךָ, אִם-שׁוֹדְדֵי לַיְלָה--אֵיךְ נִדְמֵיתָה, הֲלוֹא יִגְנְבוּ דַּיָּם; אִם-בֹּצְרִים בָּאוּ לָךְ, הֲלוֹא יַשְׁאִירוּ עֹלֵלוֹת. ו אֵיךְ נֶחְפְּשׂוּ עֵשָׂו, נִבְעוּ מַצְפֻּנָיו. ז עַד-הַגְּבוּל שִׁלְּחוּךָ, כֹּל אַנְשֵׁי בְרִיתֶךָ--הִשִּׁיאוּךָ יָכְלוּ לְךָ, אַנְשֵׁי שְׁלֹמֶךָ; לַחְמְךָ, יָשִׂימוּ מָזוֹר תַּחְתֶּיךָ--אֵין תְּבוּנָה, בּוֹ.
אומות אירופה מלומדות המלחמה מהעבר הלא רחוק, על הגרמנים אין צורך לומר... השוודים= הויקניגים, הצרפתים= המהפכה הצרפתית ועועד ועוד..
איך אתם שותקים שלוקחים לכם את הבית, אפילו מילא גנבים באים אז לא שומעים.. אבל שודדי לילה עושים יותר רעש וכו'
ח הֲלוֹא בַּיּוֹם הַהוּא, נְאֻם-יְהוָה, וְהַאֲבַדְתִּי חֲכָמִים מֵאֱדוֹם, וּתְבוּנָה מֵהַר עֵשָׂו. ט וְחַתּוּ גִבּוֹרֶיךָ, תֵּימָן, לְמַעַן יִכָּרֶת-אִישׁ מֵהַר עֵשָׂו, מִקָּטֶל. י מֵחֲמַס אָחִיךָ יַעֲקֹב, תְּכַסְּךָ בוּשָׁה; וְנִכְרַתָּ, לְעוֹלָם. יא בְּיוֹם עֲמָדְךָ מִנֶּגֶד, בְּיוֹם שְׁבוֹת זָרִים חֵילוֹ; וְנָכְרִים בָּאוּ שְׁעָרָו, וְעַל-יְרוּשָׁלִַם יַדּוּ גוֹרָל--גַּם-אַתָּה, כְּאַחַד מֵהֶם. יב וְאַל-תֵּרֶא בְיוֹם-אָחִיךָ, בְּיוֹם נָכְרוֹ, וְאַל-תִּשְׂמַח לִבְנֵי-יְהוּדָה, בְּיוֹם אָבְדָם; וְאַל-תַּגְדֵּל פִּיךָ, בְּיוֹם צָרָה. יג אַל-תָּבוֹא בְשַׁעַר-עַמִּי בְּיוֹם אֵידָם, אַל-תֵּרֶא גַם-אַתָּה בְּרָעָתוֹ בְּיוֹם אֵידוֹ; וְאַל-תִּשְׁלַחְנָה בְחֵילוֹ, בְּיוֹם אֵידוֹ. יד וְאַל-תַּעֲמֹד, עַל-הַפֶּרֶק, לְהַכְרִית, אֶת-פְּלִיטָיו; וְאַל-תַּסְגֵּר שְׂרִידָיו, בְּיוֹם צָרָה. טו כִּי-קָרוֹב יוֹם-יְהוָה, עַל-כָּל-הַגּוֹיִם: כַּאֲשֶׁר עָשִׂיתָ יֵעָשֶׂה לָּךְ, גְּמֻלְךָ יָשׁוּב בְּרֹאשֶׁךָ. טז כִּי, כַּאֲשֶׁר שְׁתִיתֶם עַל-הַר קָדְשִׁי, יִשְׁתּוּ כָל-הַגּוֹיִם, תָּמִיד; וְשָׁתוּ וְלָעוּ, וְהָיוּ כְּלוֹא הָיוּ. יז וּבְהַר צִיּוֹן תִּהְיֶה פְלֵיטָה, וְהָיָה קֹדֶשׁ; וְיָרְשׁוּ בֵּית יַעֲקֹב, אֵת מוֹרָשֵׁיהֶם. יח וְהָיָה בֵית-יַעֲקֹב אֵשׁ וּבֵית יוֹסֵף לֶהָבָה, וּבֵית עֵשָׂו לְקַשׁ, וְדָלְקוּ בָהֶם, וַאֲכָלוּם; וְלֹא-יִהְיֶה שָׂרִיד לְבֵית עֵשָׂו, כִּי יְהוָה דִּבֵּר. יט וְיָרְשׁוּ הַנֶּגֶב אֶת-הַר עֵשָׂו, וְהַשְּׁפֵלָה אֶת-פְּלִשְׁתִּים, וְיָרְשׁוּ אֶת-שְׂדֵה אֶפְרַיִם, וְאֵת שְׂדֵה שֹׁמְרוֹן; וּבִנְיָמִן, אֶת-הַגִּלְעָד. כ וְגָלֻת הַחֵל-הַזֶּה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר-כְּנַעֲנִים, עַד-צָרְפַת, וְגָלֻת יְרוּשָׁלִַם, אֲשֶׁר בִּסְפָרַד--יִרְשׁוּ, אֵת עָרֵי הַנֶּגֶב. כא וְעָלוּ מוֹשִׁעִים בְּהַר צִיּוֹן, לִשְׁפֹּט אֶת-הַר עֵשָׂו; וְהָיְתָה לַיהוָה, הַמְּלוּכָה. {ש}

אסלאם באירופה

נראה לי שכל הכותבים המלומדים מתעלמים מכמה דברים:

1. מי אמר שהאירופאים אינם מעוניינים בכניסת האסלאם לארצותיהם? שימו לב, בכל בחירות בכל ארץ אירופאית, כשיש כבר מועמד שדוגל בסגירת גבולות למהגרים, הוא לא נבחר. הוא במיעוט ( משמעותי ). הרוב מעוניין במהפכה. בשינוי. פעם זה היה בצורת מהפכת פועלים, פעם אחרת בצורת מלחמות עולם, וכעת זה בצורת שינוי שלטון ודת. האסלאם זורם עם הצורך בשינוי ומהפכה, ולכן יצליח בקלות, בלי מאבק.

2. האסלאם יחסל ( זה כבר נעשה ) כל מנהיג שיעז להוביל מהלך של הוצאת מוסלמים. מנהיגים יפחדו לעצמם ולמשפחותיהם, ולכן, לא יימצא מי שיוביל מהלך להדיפת האסלאם.

3. טיימינג- לא ניתן כבר לסובב את הגלגל אחורה. המספרים הם "מסה קריטית", לא יעזרו כל התיאוריות מול המספרים.

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק