אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

השבוע באוסטרליה - שגריר אינדונזיה עזב את אוסטרליה


ממשלת אינדונזיה הורתה לשגרירה באוסטרליה לעזוב את שטח היבשת ולשוב לאינדונזיה, זאת עקב החלטה אותה כינתה "שערורייתית", במסגרתה אישרה מחלקת ההגירה האוסטרלית את בקשתם של ארבעים ושניים מתוך ארבעים ושלושה אזרחי פאפווה (papua) השוהים באוסטרליה למקלט מדיני והכירה בהם כפליטים הרשאים להישאר בשטחה. פאפווה מהווה את חציו השמאלי של האי השני בגודלו בעולם, גינאה החדשה,(new guinea), מצויה כיום תחת שליטת אינדונזיה ונתונה במאבק מזוין על עצמאותה.

למרבית הפליטים, הטוענים כי חייהם נתונים בסכנה באם ישובו לפאפווה, מולדתם, הוענקו, כאמור, אשרות השהיה המבוקשות, למרות אזהרות מקדימות מצד ממשלת אינדונזיה בדבר המשבר הצפוי ביחסים עם אוסטרליה במידה ותאושרנה אשרות השהיה המדוברות ולמרות הבטחתם של שלטונות אינדונזיה כי לא יאונה להם כל רע עם חזרתם למולדתם. הצבא ושירותי הביטחון האינדונזים, הכפופים ונשמעים לממשלה, הואשמו בעבר בכליאת, עינוי ואף ברציחת מתנגדי הממשל. ראש ממשלת אוסטרליה, מר ג'ון הווארד, מסר כי אין מתפקידו להתערב בעבודתה של מחלקת ההגירה וכי, לדבריו, לא מצא כל דופי בהליך הענקת האשרות לקבוצת הפליטים האמורים.

 הפגנת סטודנטים בפאפווהבנוסף, הוענקו אשרות גישור זמניות לתריסר ספורטאים מסיירה-ליאון (sierra leone) שבאפריקה. הספורטאים, השוהים באוסטרליה כחלק מנבחרת הספורט המייצגת את המדינה האפריקנית במשחקי ה-common wealth הנערכים בימים אלה במלבורן, וויקטוריה, אשר נמלטו מכפר המשחקים בו שוכנו והסגירו את עצמם למשטרה המקומית מספר ימים לאחר מכן. אשרות הגישור הזמניות הוענקו לספורטאים על מנת לאפשר להם את הזמן והמשאבים הדרושים להגשת בקשה לאשרת השהיה המוענקת לפליטים. סיירה לאון נתונה במלחמת אזרחים עקובה מדם, במהלכה אנסו, בזזו, רצחו והטילו מום נציגי קבוצות המורדים החמושות באלפי תושבים, בכללם נשים וילדים.

קרבן מלחמת האזרחים בסיירה ליאון אוחז בביתו

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת זיו מגן

.