אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

השבוע באוסטרליה - סופת הציקלון לארי


סופת הציקלון "לארי", שהוערכה ברמת הדירוג החמישית, הכוללת רוחות שמהירותן עד 290 קמ"ש, החמורה שתקפה את אוסטרליה מזה עשור, פגעה לפנות בוקר, ה-20 במרץ 2006,בעיירת החוף הצפונית איניספייל (innisfail) שבצפון מדינת קווינסלנד, כמאה קילומטרים דרומית לעיר קירנס (cairns) שבקצה היבשת הצפוני. הסופה גרמה לנזקים שהוערכו בחמישים אחוזים מכלל ערכם התקין של המבנים ובתי המגורים, כשהיא תולשת, בין השאר, כשליש מגגות המבנים הקיימים בעיירה, המונה כ-8000 תושבים.

סופת הציקלון "לארי" – תמונת לווין עוצמת הציקלון, נכון לרגע כתיבת שורות אלו, שודרגה לרמת דירוג 4, עם התקדמותה אל פנים היבשת והיחלשותה בשל התרחקותה ממקור הדלק המניע אותה, זרמי מי הים החמים. עקב חוסר היכולת לשלוח את צוותי החילוץ וההצלה לאזור עד לתום מעבר הסופה מעליו, לא ניתן עוד להעריך באופן מדויק את כמות הנפגעים ו/או ההרוגים, אך בהתאם לקשר החלקי שנוצר עם מוקדי המשטרה המקומיים נראה כי עד כה נרשמו אך ורק פצועים במצב קל עד קשה ויציב ומספר קטן של נעדרים שטרם אותרו. הנזקים החמורים ביותר צפויים לטיילים, מחנאים ולמתגוררים במקלטים ארעיים באזורי הספר המצויים בנתיבה של הסופה האימתנית, העתידה לשכוך ולהפוך לסופה "רגילה" במהלך עשרים וארבע השעות הקרובות, במידה ותשמור על מסלולה הנוכחי.

עצים שנעקרו והוטחו לאדמה בקרבת בית בעיירה איניספייל, קווינסלנד

סופת הציקלון המזיקה ביותר שפגעה באוסטרליה עד כה, הציקלון "טרייסי", פגעה בעיקרה בעיר דארווין (darwin) בערב חג המולד 1974, כשהיא משמידה כליל כשבעים אחוזים ממבני העיר וגורמת למותם של חמישים וחמישה בני אדם.מספר החירום של ממשלת קוינסלנד, לחיוג מקומי באוסטרליה ולשימושם של קרובי משפחתם ויקיריהם של השוהים בקרבת אזור האסון -1800 100 188

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת זיו מגן

.