אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בלוק. עיר / תיאוריה / מדיה / ארכיטקטורה


בלוק הוא כתב עת בין-תחומי הרואה אור בימים אלה

עורכים ראשיים ומייסדים: כרמלה יעקבי-וולק ויפתח אלוני.

בלוק הוא כתב עת אורבני הבוחן את ההתרחשות העירונית על חתכיה השונים; חושף ומשקף את המבט על הצומת בו נפגשות העיר והארכיטקטורה עם אמנות, מדיה וטכנולוגיה.

בלוק מציע מחשבה עכשווית על החלל האורבני והארכיטקטוני, מחשבה המכרסמת בגבולות המלאכותיים שבין הדיסציפלינות השונות, ובין הגוף והמרחב; מחשבה שאינה מוחצנת להתרחשות, אלא חלק ממנה. בלוק הוא "משוטט עירוני" התופס את המרחב ואת נגזרותיו, מכלול ההתרחשויות והאירועים, ומנס-ה להגיב מתוך תפיסה בין-תחומית במהותה.

/

בלוק. עיר / תיאוריה / מדיה / ארכיטקטורה

תפיסת עמדת העורך של בלוק היא אוצרותית, ובחירת החומר מאפשרת מפגש בין עבודות מתחומים ומקומות שונים, מפגש המתקיים בחלל כתב העת. כל גיליון מגבש קונספט אוצרותי ייחודי. מתוך כך ישולבו בגיליונות השונים עורכים-אורחים, אשר יפתחו אספקטים שונים וחדשים של הבלוק.

בלוק יפעל ליצירת במה "חיה", פלטפורמה לעשייה – אירועים ודיאלוג, על מנת ליצור מעורבות של הציבור במחשבה על המרחב העירוני וההקשר בין מרכז לפריפריה. במסגרת זו ייצאו פרויקטים אשר יופעלו מתוך חלל כתב העת אל החוץ, ובחזרה.

כתב העת הוא "אובססיה" אורבנית של המייסדים, אנשי אקדמיה תומכים, ומשוגעים לדבר. נדפס ומופץ על-ידי הוצאת כתר, נתמך ע"י מועצת הפיס לתרבות ואמנות, וגופים פרטיים. כתב העת אינו מסחרי בהגדרתו, ויימכר לקהל הרחב במחיר 45 ש"ח.

חברי המערכת: כרמלה יעקובי וולק היא חוקרת תרבות השואבת מעיצוב הסביבה, ארכיטקטורה, תיאוריה ואוצרות. היא מרצה בכירה במסלול האקדמי של המכללה למנהל ועוסקת בהקמה וכתיבה של מסגרות לימודיות. לאחרונה הציגה בתל-אביב ובניו-יורק בתערוכה "שלוש ערים נגד החומה". יפתח אלוני הוא ארכיטקט ו"משוטט" כפייתי החוקר את ה"נוודות" ו"המסע" כתמה של חשיבה. יפתח הוא מו"ל הוצאת הספרים "עילמור", שותף ויוזם "סיפור מהסרטים", "כל אחד והאוורסט שלו", "קאילאש" ועוד.

שירה שפרכר, העורכת בפועל, ארכיטקטית בוגרת ביה"ס לאדריכלות אוניברסיטת תל-אביב, וענת מסינג ועינת מנוף [ניו-יורק], עורכות, עוסקות באדריכלות ועיצוב מתוך הקשר תרבותי תיאורטי וביקורתי. המתרגמת אנאלו ורבין, דוקטורנטית לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית, עוסקת בחיבור בין פסיכולוגיה לפילוסופיה. בעלת תואר ראשון במשפטים, פסיכולוגיה ופילוסופיה, ותואר שני במשפטים. עיצוב גרפי: גילה קפלן וקובי פרנקו.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת

.