אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שלומי ישראל מקשט את העיר


אימגו

את ציורי הקומיקס של שלומי ישראל, בן קרית אונו, אפשר לראות החל מהשבוע על ארונות הסעף בעיר. וכן, הוא גם משתתף בתערוכת אמני בקעת אונו

תושבי קרית אונו המבוגרים נהנים מזה זמן רב מציוריו של בן העיר, האמן שלום פילוס, המצוירים על גבי ארונות החשמל וארונות הסעף של חברת "בזק". כעת, גם קהל הילדים יוכל להינות מציורים המדברים ללבם, מעשה ידיו של שלומי ישראל, אף הוא בן הקריה. "ספיידרמן" כבר מופיע על ארון ברחוב החבצלת פינת רחוב צה"ל, בקרוב יצטרף אליו באותה פינה גם "הענק הירוק" וגיבורים אחרים מעולם הקומיקס וספרות הילדים.

שלומי ישראל מצייר על ארונות חשמל בקרית אונו (לחץ להגדלה)

ואגב "ספיידרמן" ו"הענק הירוק", כבר ביום הראשון לעבודה נוצרה במקום התקהלות של ילדים, שהחלו להתווכח ביניהם מי חזק יותר, הם שאלו את שלומי שאלות, התעניינו ובעיקר נהנו, דבר ששימח אותו מאוד. "היו ילדים שחזרו אחר כך במיוחד למקום עם ההורים. התגובות שלהם ממש ריגשו אותי, הוא מספר, ומוסיף שהוא בחר לייעד את הציורים לילדים משום שמדובר במסלול שהילדים עוברים בו בדרכם לביה"ס "שרת" ולמוסדות נוספים.

שלומי ישראל שב בימים אלה לקרית אונו מאילת לאחר פרויקט שנמשך כשנה, בו צייר על גבי קירותיהן החיצוניים של 60 הווילות ב"אמדר וילג'", שכונה שנבנתה כהעתק מדויק של כפר ספרדי. הציורים, כל אחד מהם בגודל 3 מ' x 6 מ', מציגים כולם בעלי חיים בים סוף. "כדי ללמוד על הנושא, התנחלתי למשך כחודש במצפה התת ימי", מספר שלומי ישראל "שם נעזרתי בהדרכתו של הצלם והצייר של המקום, טוני מלמקוויסט. כמו כן, נעזרתי ברעיונותיו של האמן האמריקאי ג'ים וורן, שממנו למדתי להציג בציור אחד הן את הנעשה מתחת לפני הים והן את הנעשה מעליהם".

שכונת 'אמדר וילג' בעיר אילת. את קירות הבתים מעטרים ציורי קיר מאת שלומי ישראל

השכונה תוכננה ע"י האדריכל סמי טיטו, שתכנן בארץ מבנים רבים המשלבים בתוכם אלמנטים של ציור ופיסול, ובחודש נובמבר עתיד שלומי ישראל לנסוע לפראג כדי לעבוד על בפרויקט נוסף בתכנונו של טיטו.

בנוסף לציורים בחוצות העיר, יציג שלומי ישראל ציורי קומיקס ופנטזיה בתערוכת אמני קרית אונו, בכותר הפיס בעיר ביוזמת מרכז האמנויות בניהולה של יעל מורי.

(הכתבה פורסמה בגיליון 782 של עיתון "גל גפן", בתאריך 22.9.05)

ציורים מאת שלומי ישראל:

ציורי קיר ד'

ציורי קיר ג'

ציורי פסח - הגדה

ציורי קיר שלומי ישראל חלק א

ציורי קיר שלומי ישראל חלק ב

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת עטרה מוסקוביץ

.