אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כל העם צבא? קרבות מפורסמים


רמי נוידרפר's picture

גם השבוע ברוח המיליטריסטית השורה עלינו בימים אלה, אתאר לכם קרבות מפורסמים, זהו את הקרב ואת הנפשות הפועלות, זהו את הפריטים המודגשים ולאיזה קרב מתייחסת התמונה:

יש טענות כי הצבא הפולש של המעצמה האדירה כלל למעלה משני מיליון חיילים,מהם למעלה מחצי מיליון מלחי הצי. האמת היא שמדובר בהרבה פחות חיילים. המצביא הטיל לקרב באיווברמים רבים, אך מולו הגנו הלוחמים כל מולדתם. לא מולדת אחת הייתה זו אלא מדינות רבות שלחמו יחדיו. בדרכו לקרב צעד הצבא הענקי על גשר סירות. המגינים המעטים המלך האגדי מן השוקולד תקפו את הצבא במעבר ההרים הידוע וגרמו לו אבדות כבדות. בגידה בקרב המגינים אפשרה לצבא התוקף להגיח מאחור. 300המגינים האחרונים, נפלו עד האחרון שבהן בקרב נודע זה.

לא הרחק מכאן התרחש קרב מכריע. ארבע שנים לאחר מות המייסד , כבש יורשו את העיר העתיקה בעולם המיושבת ברציפות. המעצמה שלחה צבא אדיר ללחום בפולש החצוף, וזה נסוג אל הנהר.שם התרחש הקרב המכריע בעיצומו של הקיץ הלוהט. סופת חול דרומית הטיחה אבק בפני החיילים, והפרשים הקלים של הפולש הצליחו בקלות לפגוע בצבא האויב שהיה מורכב רובו ככולו מחיילי רגלים. הפולשים שיחדו את בני עמם שלא היו בני דתם לעבור לצידם, וזה הביא להם ניצחון כביר שהביא כעבור מספר שבועות לנפילתעיר הקודש. ש

זה היה הקרב הראשון במקום ההוא ויש אומרים המכריע של המלחמה. הפולש, כך מספרת האגדה, לא נשמע להוראותיו של המצביא הגוסס , אבי התוכנית. המגינים הנואשים תקפו את הפולש באגפו השמאלי, אולם כשזה פנה להדוף את ההתקפה, נוצר פער אותו השכיל חיל המשלוח לנצל. הפולש כמעט והצליח להכריע את המגינים, אולם המוניות הצילו את המצב.בעקבות הניצחון, החלה מלחמת התשה רבת שנים.

זהו הקרב הידוע במערכה. הכוח המוצנח נפרש בחזית בעוד שאר היחידה מנסה לחבור אליו במסע ארוך. המגינים שכוחם עדיף בהרבה על התוקפים. מתבצרים משני צידי הדרך, וכאשר חודרים אליה התוקפים וביניהם המצביא לעתיד הם נתקלים במארב. המפקד האגדי מורה על הדיפת האויב אולם יש קושי בזיהוי מקומו. כאן מתרחשים מעשי הגבורה הנודעים . לאחר שלוש הסתערויות שנהדפן, מחליטים על הסתערות לילית שבין המשתתפים בה עוד שני מצביאים לעתיד ומצליחים , במחיר אבדות כבדות ביותר לבצע את המשימה.

בקרב זה התייצבו זה מול זה המצביאים הדגולים של תקופתם , עוד בטרם נודעו לתהילה. הקרב התנהל הרחק ממולדתם, בארץ אליה פלש הגנרל הצעיר. צי האויב הצליח להשמיד את רוב הצי הפולש, וגרם בכך למפלה צורבת של צבא המהפכה

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רמי נוידרפר

.