אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תולדות העולם על פי בארי חמיש


אלי אשד's picture

ברי חמיש

מומחה תיאוריות הקשר הישראלי הידוע ביותר בארץ ובעולם, בארי חמיש, האיש שיצר את התיאוריה לפיה היה רצח רבין תוצר של קשר שלטוני, מתראיין לראשונה בראיון מקיף אודות דעותיו באשר להיסטוריה העולמית. מספר התיאורטיקנים של תיאוריות הקשר כיום בישראל אינו קטן כלל. רבים מהם ניתן למצוא באתר "דבקה". אלה כוללים נציגים פעילים ביותר ברשת ואחרים, בינם אנשים ידועים למדי בדומה לאיש העסקים מתשלובת "פיקנטי", משה בדש, שחיבר מספר ספרים, ביניהם "השיטה" ו"העלוקות" שהופיעו בהוצאת הספרים שלו "עם אובד", בהם האשים ארגונים ממשלתיים ועסקיים שונים בקשירת קשרים כנגד האזרח. אולם דומה כי אין בארץ אף מומחה תיאוריות קשר המתפרש על תחומים כה רחבים וזוכה לפרסום בינלאומי בחוגים אלה כמו בארי חמיש. חמיש התפרסם בכמה תחומים קשורים. הוא אחד מחוקרי העב"מים הידועים בישראל ואף פרסם ספר חשוב באנגלית בשם Return of the Giants הסוקר את תופעת העב"מים בארץ, בו סקר את תולדות התופעה בישראל בשנות השמונים והתשעים, כאשר בשמי ישראל נצפו אינספור עב"מים שעם החייזרים שבתוכם נפגשו ישראלים שונים.

בספרו זה ובמאמריו השונים בתחום התגלה חמיש כאחד החוקרים הקפדנים וההגיוניים, עד כמה שניתן בנושא זה, ועסק רבות בפיצוח שקרים וזיופים שונים שנקשרו בהופעות חייזרים כביכול. מסקנתו של חמיש באשר לחייזרים היא שיש לזהותם עם הנפילים התנ"כיים המוזכרים בספר בראשית. אלה יצורים שלהם משימה שטנית, כל עניינם הוא בנשות ישראל, שעימן הם מקיימים יחסי מין ומפרים אותן מסיבות בלתי ידועות, בדיוק כפי שעשו הנפילים המתוארים בספר בראשית. חמיש מעלה בספרו את האפשרות שחתימת הסכמי אוסלו בשנת 1993 ותחילת גל התצפיות בעב"מים באותה השנה לא היה צירוף מקרים. לדעת חמיש לא מן הנמנע שכמו שהענקים בימי קדם תמכו בפלישתים, הנפילים החייזרים של היום תומכים בפלשתינאים ואולי אף השתלטו על מנהיגים שונים בפוליטיקה הישראלית, כשמטרתם ארוכת הטווח היא הרס מדינת ישראל.

 לדברי חמיש, ספרו "מי רצח את יצחק רבין" מכר יותר משלושים אלף עותקים בחמש שפות, בישראל ומחוצה לה, לה מה שהופך אותו לאחד מרבי המכר הגדולים ביותר.

אולם, לאחר מספר שנות מחקר נמרץ בתחום העב"מים, זנח חמיש את התחום וכיום הוא ידוע הרבה יותר בציבור הישראלי בתחום שנוי במחלוקת פי כמה, כדובר הבולט ביותר של הטוענים כי רצח רבין לא היה כלל מעשה ידיו של יגאל עמיר, אלא תוצר של קשר מאורגן בו לקחו חלק מספר מבכירי הממשלה, דעה שבימים האחרונים מתברר שאימץ גם יגאל אמיר עצמו, כאשר ביקש לפתוח את משפטו מחדש. הוא פרסם את הספר "מי הרג את יצחק רבין" (1999), שהפך לסוג של רב מכר הודות לניסיונו הנואל של הפוליטיקאי פינס להוריד אותו מן המדפים. מאז הרחיב את תחומי התעניינותו לתיאוריות קשר נוספות בספריו "ימיה האחרונים של מדינת ישראל", (2001) ו"הצילו את ישראל", (2003). הודות לרשת האינטרנט הפך חמיש מדמות שולית לחלוטין לאדם המוכר בכל קצות העולם, ששמו מופיע באלפי אתרים ברשת ושדעותיו נידונות בידי חברי קבוצות שונות, החל בימין הקיצוני האנטישמי המטורף ביותר וכלה בשמאל הקיצוני והקומוניסטי ביותר. וכיום, משמלאו עשר שנים לרצח רבין, מתברר שתיאורית הקשר שחמיש היה ממבטאיה הראשונים מוכרת בציבור הרחב יותר מאי פעם. לדברי חמיש, ספרו "מי רצח את יצחק רבין" מכר יותר משלושים אלף עותקים בחמש שפות, בישראל ומחוצה לה, לה מה שהופך אותו לאחד מרבי המכר הגדולים ביותר. הוא מציין שהשפעתו הייתה עצומה: מאפס אחוזי מאמינים בטענותיו בשנת 1995, גילה סקר שנערך בידי תחנת הרדיו "קול ישראל" בשנת 2002 כי עשרים ותשעה אחוזים מן הישראלים האמינו אז כי רבין נרצח כחלק ממזימה פוליטית. עשרים אחוזים נוספים חשדו בכך. יש להניח כי מאז רק עלו אותם האחוזים. (יש בכך, אגב, מקבילה מדויקת לתיאוריות הקשר ששטפו את ארה"ב שלאחר רצח הנשיא קנדי, שהלכו וצברו תאוצה בגרסותיהן השונות. מאמינים כי גם לאחר שחלפו כארבעים שנים מאז רצח הנשיא נותרו אלו נושאים מרכזיים בתודעה ובתקשורת האמריקנית).

להלן ראיון עם בארי חמיש -

א.א. : מר חמיש, איך הגעת לתחום חקר הקנוניות?

חמיש : הייתי עיתונאי שגרתי לחלוטין עד שנת 1990, כאשר חתמתי ערבות לשכנה ופתאום גיליתי שאני חייב את כל הכסף הזה. אז גיליתי שיש קנוניה כנגד ערבים, כמוני. גיליתי אז גם שבתי המשפט הם האשמים והבנתי שיש לי רק סיכוי אחד לצאת מכל זה - אם אסחט את הבנק הבינלאומי. עלי לחקור את כל הליכלוך בבנק הבינלאומי. חקירה שלי חשפה איזה גנבים הם ואיזה קשרים יש להם. חשפתי מערכת קשרים מסועפת ומלוכלכת של קשרים וסיפוק רצונות אישיים בין מנהלי בנקים, איילי הון, פוליטיקאים, סוחרי נשק וגורמים עבריינים, כל זאת בשיטת "יד רוחצת יד". חשפתי את העלמת העין של צמרת הבנק, שאפשרה לפושעים לחגוג על חשבון האזרח הקטן...למעשה סחטתי אותם. גיליתי כל כך הרבה קשרים ושחיתות בבנק עד שכתבתי על זה ספר שלם, שעסק בשחיתות בישראל וזכה להמון ביקורות טובות. אחרי זה החל כל העניין של אוסלו, ועם כל הידע שהיה לי מחקירות הבנקים חקרתי את אוסלו והגעתי למסקנה שיש גם כאן פשע והונאה. אז הקמתי מגזין עם יואל בירנברג, בשם "אינסייד ישראל" שחקר ללא משוא פנים את כל תופעות השחיתות והקנוניות הללו. מצאתי שהן נרחבות יותר ממה שחשבתי בתחילה, גם בשטח וגם בזמן. לבסוף, לאחר שלושים שנות חקירות, גיליתי שהכול נגזר מקנוניה אחת ויחידה. קנוניה של יהודים כביכול שהם למעשה אנטי-יהודים, שמותר להם הכול, ובכלל זה רצח.

א.א. : אתה יכול לתאר את אופי הקנוניה הזאת?

חמיש : בקרוב יתפרסם בעברית ספרי "שבתאי צבי, מפ"אי והשואה", שכבר ראה אור בשפה אחרת, בו אתאר את כל שורשי הקנוניה הזאת בפירוט. בקצרה, אני מראה שם ששורשי התנועה הציונית הם מהמשיחים המזויפים, שבתאי צבי ויעקב פרנק, שהם אחראיים ליהדות העכשווית, שהיא אנטי יהודית. הכול התחיל בפגישה שהתקיימה בשנת 1785, בין ראש הארגון החשאי "האילומנטי", בבוואריה, אדם ויספאוט, עם משיח השקר יעקב פרנק ועם המיליונר אנשל רוטשילד. האילומנטים היו שליחים של הישועים הקתוליים, שרצו לערער את הנצרות. בפגישה זו נקבעה תוכנית ליצירת סדר עולמי חדש, המופעלת מאז בהצלחה גוברת והולכת.

א.א. : האם האילומניטים לא היו אירגון אתיאיסטי, אנטי-דתי לחלוטין? כך, למשל, הם מתוארים ברב המכר החדש של דן בראון "מלאכים ושדים" ובספרים רבים אחרים, כמי שרוצים להרוס את הנצרות. אז מדוע שיעבדו בשירות הישועים הנוצריים הקיצוניים?

חמיש : האילומניטי היו נציגים של הישועים, שרצו לערער רק את הנוצרים הפרוטסטנטים, לא את הנצרות בכללה. הם נפגשו עם הפרנקיסטים, שתפקידם היה לערער את היהודים מבפנים. מאז השתלבו האילומניטי הישועים בארגון הבונים החופשיים והפכו אותו לכלי שלהם.

א.א. : בספריך אתה טוען במקום מסוים שהציונות היא מזימה שנוצרה בידי הבונים החופשיים ובמקום אחר אתה טוען שהיא מזימה שנוצרה בידי הישועים.

חמיש : ההסבר פשוט מאוד. הבונים החופשיים נשלטו תמיד בידי הישועים.

א.א. : עד כמה שאני מבין, ארגון הבונים החופשיים הוא ארגון השנוא שנאת מוות על הקתולים, הרואים בו מאז המאה שמונה עשרה בסיס לקנוניית ענק כנגדם, אז כיצד יכול הארגון להישלט על ידי מסדר הישועים הקתולי? איך שהוא זה לא מסתדר לי.

חמיש : אלה דברים מסובכים ומורכבים מאוד, ובאמת עדיף אולי לא להתמקד בפרטי הפרטים אלא במזימה כפי שהיא קיימת כיום. כדור הארץ שלנו נשלט כולו כיום בידי קבוצת רשע אחת השולטת בארה"ב, זוהי "המועצה ליחסי חוץ", בה חברים כל נשיאי ארה"ב בעשורים האחרונים, ובכללם בוש וקרי. קיסינג'ר הוא אחד ממנהיגי המועצה. המועצה ליחסי חוץ שולטת בארה"ב ורוצה להקים ממשלה עולמית "הסדר העולמי החדש". היא רוצה בחיסולה של ישראל.

א. א. : ומי הוא האיש העומד בראש המזימה?

חמיש : האיש העומד בראש הכול הוא דיוויד רוקפלר, שמשפחתו, משפחת רוקפלר המיליונרית, היא שהקימה את המועצה ליחסי חוץ.

א.א. : אבל אותו דיויד רוקפלר הרי אינו עשיר או בעל השפעה ועוצמה, כמו ביל גייטס, נכון? ביל גייטס יכול לקנות אותו כמה וכמה פעמים. האם אין ביל גייטס חלק מן המזימה גם כן, כפי שטוענים כל כך הרבה האקרים, ואולי ראש המזימה בכבודו ועצמו?

חמיש : ביל גייטס אינו חלק מן המזימה ואף אינו יכול להיות בראשה, הוא "עשיר חדש" ולמרות מה שהוא אולי חושב בעצמו אין לו את הכוח שיש לדיויד רוקפלר ולבני משפחת רוטשילד.

א.א. : הרבה מאוד האקרים לא יסכימו איתך בעניין הזה. בכל אופן, אותה מועצה ליחסי חוץ, היא השולטת בעולם?

חמיש : לא בדיוק. בארה"ב שולטת המועצה ליחסי חוץ ובאירופה שולטת קבוצת בידלברג, והשתיים נאבקות זו בזו. לשתיהן יש את אותה המטרה - עולם מאוחד וממשלה בינלאומית, אבל תחת שליטתן שלהן. הם מסכימים על הצורך בממשלה בינלאומית, אבל כל אחד מהם רוצה לשלוט בעצמו. כל זאת תוצר אותה בפגישה בשנת 1785, בין פרנק וויספאוט ורוטשילד, אותה קבוצה קטנה של אנשים ששינתה את פני העולם.

א.א. : ואיך משתלבת הציונות בכל הקנוניה הזו? האם הרצל היה אחד הקושרים הראשיים, אולי הראשי, כפי שנטען ב"פרוטוקולים של זקני ציון"?

חמיש : הרצל היה כנראה בסדר. אבל הוא נרצח בגיל 43 בידי הבונים החופשיים כי רצה לעבור לאוגנדה והבונים החופשיים רצו שכל היהודים יעברו לארץ ישראל. בן גוריון היה נציג הבונים החופשיים הבריטיים ובובה שלהם. חיים ויצמן היה בונה חופשי ובובה שלהם. אולי לא הייתה מתרחשת שואה ללא הציונות ומפ"אי. המאה האחרונה הייתה המאה הכי גרועה של העם היהודי. איבדנו שמונים אחוזים מן העם. יש לשים קץ למנהיגות היהודית שהובילה אותנו לכך. עד שנת 1967 ישראל נשלטה בידי קבוצת בידלברג. אז נוצר נתק עמוק, עד שפרס החזיר אותם לתמונה. אחרי שנת 1967 עברנו לשליטתהסי אף אר, המועצה ליחסי חוץ האמריקנית. גולדה מאיר הייתה נציגת המועצה. משה דיין היה נציג הקבוצה האמריקנית וידע טוב מאוד שהערבים עומדים לתקוף בשנת 1973. כל המלחמה הזאת תוכננה בידי קיסינג'ר, בידיעת מנהיגי ישראל. קיסינג'ר, בכלל, מעוניין בחיסול מדינת ישראל...כולם רצו ישראל בינלאומית, כמו שאר העולם. גם הערבים כולם שייכים לסדר העולמי החדש. הערבים גם הם קורבנות, בדיוק כמונו. פרס הוא מרגל של קבוצת בילדלברג ורבין היה מרגל של המועצה ליחסי חוץ ועל כך נסוב כל המאבק בינם. בגין היה האיש הכי הגון והכי חופשי שהיה לנו. הוא לא היה שייך לאף אחד. יצחק שמיר ניסה להיאבק בכל זאת אבל נכנע. שרון הוא מרגל של הסדר העולמי החדש. אין אף אחד שהוא בעדנו, ואת זה אנחנו צריכים להבין.

אחד הדברים המעניינים באשר לחמיש הן טענותיו לפיהן אנשים הידועים כרוצחים שפלים, בדומה לברוך גולדשטיין ויגאל עמיר, כלל לא ביצעו את הפשעים המיוחסים להם, גם כאשר כל אחד אחר מקבל את אשמתם ובכלל זה הם עצמם (במקרה של אמיר) ותומכיהם (במקרה של גולדשטיין).

א.א. : אתה משתייך לתנועה פוליטית כלשהי?

חמיש : אני איני שייך לשום זרם פוליטי בישראל. אני משהו יוצא דופן. אני שונא גם את הליכוד וגם את המערך הם כולם נציגי הקנוניה. גם השמאל שונא אותי וגם הימין שונא אותי, מאחר ואני טוען שברוך גולדשטיין לא היה הגיבור של חברון ולא ביצע בכלל את הטבח בחברון, כל זאת הייתה מזימה של כרמי גילון.

א.א. : ואיך כל זה מתקשר לרצח רבין?

חמיש : רצח רבין היה רצח כל כך שלומיאלי. הם השאירו כל כך הרבה עובדות ורמזים. רבין אמנם היה, כידוע, בונה חופשי בעצמו, אבל רצה בימיו האחרונים לשים קץ לסדר העולמי החדש ולתהליך השלום. הוא ניסה לבגוד בהם ולכן חוסל. יואל רובין, המאבטח הראשי של רבין, הוא שירה ברבין. זו הייתה קנוניה בחוגים המקורבים לרבין, ובראשה שמעון פרס, המרגל של קבוצת בידלברג, וכרמי גילון, ראש השב"כ, שיזמו את הרצח. אותם האנשים רצחו גם את מוטה גור, שלושה חודשים לפני רבין.

א.א : איך הם גרמו לכך שאמיר טוען עד היום שהוא הרוצח? הרי אפילו להתחתן בכלא לא נותנים לו, אז מה יש לו להפסיד אם יגלה את האמת?

חמיש : אני חושב שהם מאיימים עליו שיפגעו בבני משפחתו אם לא ישתוק.

(הערה : הראיון נערך בטרם החל יגאל עמיר טוען שהוא מקבל את טענות הקנוניה של חמיש ודורש משפט חוזר. יש לשער כי עמיר שמע בכלאו על תיאוריות הקשר של חמיש ולא מן הנמנע שהשתכנע גם הוא בנכונותן).

א.א. : האם פרס קשור, לדעתך גם לקנוניות אחרות מלבד רצח רבין?

חמיש : בוודאי. האיש קשור לכל מיני מעשי רצח מיסתוריים שלא פוענחו. רחבעם זאבי, רפאל איתן, מוטה גור. דוגמא אחת מני רבות : אני חושב שבהחלט סביר שהוא האחראי לרצח הזמרת עופרה חזה, שאיתה היו לו ככל הנראה קשרים רומנטיים. לדעתי היא עמדה לחשוף מידע מרעיש על פרשת ילדי תימן ולכן חוסלה אף היא.

א.א. : מר חמיש, אחרי שחשפת מידע רב כל כך, איך זה שלא ניסו להתנקש בחייך? הם רצחו כל כך הרבה אנשים אחרים, עתירי כוח, השפעה פוליטית וכסף, החל ביצחק רבין וקנדי הבן וכלה בעופרה חזה, אז למה דווקא אתה, עיתונאי פשוט וחסר קשרים, חסין?

חמיש : זה לא שהם לא ניסו לחסל גם אותי. נעשו לפחות שני ניסיונות להתנקש בחיי על ידי חבלה במכונית שלי באותו שבוע, בשנת 1998. המכונית לא פעלה כסדרה ומיד הבנתי שהמדובר בחבלה. פעם, בדרך להרצאה, הרכב שלי הפסיק להגיב. אין הגה, אין בלמים, אין כלום. שמאי רכב שבדק את הרכב אמר לי שמישהו ניתק את מערכת החשמל. אבל אני לא חושש. הם כבר הבינו שאם יקרה לי משהו זה רק יוכיח את הטענות שלי.

א.א. אגב האם לכל המזימה הזאת יש קשר כלשהו לחייזרים בעב"מים?

חמיש : אין ספק שיש עב"מים וזה אמיתי. הגעתי למסקנה שמשהו מרושע הגיע מהשמיים. רוב העדות, אגב, היו בנות באותה קבוצת הגיל. לדעתי החייזרים בעב"מים הם הנפילים והם מעברים בנות אדם למטרותיהם השטניות. יש בעולם הקנוניות הרבה אנשים שטוענים שהחייזרים הם אלה שעומדים מאחורי הכול. אני לא טוען את זה, אם כי אני לא דוחה על הסף. אני מעדיף להתמקד בדברים שאפשר להוכיח אותם, כמו רצח רבין. אין הרבה אנשים שרוצים להודות שתפיסת המציאות שלהם שגויה, שכל חייהם שגויים, שהם טעו לגמרי בהבנת המציאות... עולם הקנוניות הוא מעורפל מאוד. הם לא משאירים בדרך כלל עקבות כמו ברצח רבין. אבל אם נחשוף את מה שעומד מאחורי רצח רבין ונעניש את האחראיים, נחשוף את עולם הקנוניות. אם הבנת את רצח רבין הבנת את העולם.

 • האתר של בארי חמיש
 • כנס בנושאי קנוניות
 • אתרי קנוניות
 • סקירה של אתרי קנוניות
 • תיק דבקה
 • תיאוריות רצח רבין בוויקיפדיה
 • איריס אדלבאום על קנוניות
 • בארי חמיש ורצח רפול
 • חמיש על רצח לנון
 • דניאל פיפס נגד בארי חמיש
 • חמיש נגד תומכי תיאוריות קשר על רצח רבין
 • בלוג אנגלי של חמיש
 • חמיש על העבמים בישראל
 • סטיבן פלאוט על בארי חמיש
 • מועצת יחסי חוץ
 • קנוניה - המילה האסורה
 • הפרוטוקולים של זקני ציון
 • המוסד ורצח קנדי האב
 • עבמים בישראל
 • חיים מזר: עבמים, חייזרים ומונוליטים

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת אלי אשד

.