אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

האדם הוא תבנית נוף מולדתו / נירה סביר


התמונה של סדן הפקת אמנות

 

 

נולדתי בישראל בשנת 1945. מיום שאני זוכרת את עצמי אני מציירת. הצבע, החומר, מעשה האמנות והיצירה הם "סם חיים" עבורי. את השכלתי האמנותית רכשתי בבתי הספר לאמנות, בקורסים ובאוניברסיטה. השתתפתי בתערוכות רבות והצגתי במוזיאונים בארץ ובחו"ל. אני שולחת גם את ידי בכתיבה. שני ספריי האוטוביוגרפים יצאו לאור: "אמא אהבה ושמים בהירים" ב-1995 ו- "הולכת בעקבות האהבה" ב-2003.

 החיים בחיק הטבע כחקלאית וכורמת ועוצמת הביטוי הטבועה באופיי הסוער, הטביעו את חותמם על דרכי האמנותית. הגפנים המשתרגות, הקנוקנות המתפתלות, גודש אשכולות הענבים, עמודי ההדליה המזוגזגים, הזריחות, השקיעות, בערת הקיץ, השקט הירוק שלאחר ימות הגשמים, השלכת בכרמים והלבלובשכל שנה מפתיע מחדש. תל לכיש, מרחבי הגבעות, נוף קדומים שאוצר בתוכו ידיעה עמוקה ובערה פנימית אינסופית, לעיתים נוגע ברכות, לעיתים פוצע, אבל תמיד מבטיח התחדשות. כל אלה באים לידי ביטויי ומשתקפים בעבודותיי בדרך ההפשטה האקספרסיבית.

וכבר נאמר: "מה עושה האמן? לוקח את שמחותיו, אהבותיו, מכאוביו ואת תבנית נוף מולדתו ואורג מהם סיפורי בדים". ואולי זה גם מה שעושה את האחדות הבלתי נפרדת שבין החומר לרוח.

 

תמונת השבוע: 

הוסף תגובה חדשה

CAPTCHA

משהו קטן לוודא שאינך רובוט. משתמשים רשומים מדלגים

ענה לשאלה / השלם את החסר

הנצפים ביותר