אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

נצחון הרוח - אורלי דורון


רמי נוידרפר's picture

אל צילומיה של אורלי דורון התוודעתי במקרה. אורלי דורון, בת 40, ילידת מלחמת ששת הימים. נולדה ברחובות וומתגוררת בראשל''צ כל חייה. במקצועה היא ד''ר לביולוגיה מולקולרית וביוכימיה ועבדה שנים רבות במכון ויצמן.

אורלי חולה מאד, מילדותה, במחלת שרירים נדירה ביותר, שפגעה ביכולתה לעבוד ולנוע בכוחות עצמה. עקב החמרה במחלתה נאלצה לפני מספר שנים להפסיק לעבוד בתחום הביולוגיה, ואז גילתה את הצילום. היא כיום צלמת מקצועית וצילומיה נמכרים.

שאהבתימה זה? נסו לנחש? האפקט המופשט למחצה, שילובי האור והחושך, יוצרים לדעתי יצירת אמנות מרתקת.

פאזל - מכנה אורלי צילום זה של בניין משרדים בת"א. דווקא החתיכה החסרה ביחד עם נידודי הגוונים יוצרת בצילום הזה , בעיני, אפקט רגשי חזק, אולי של בדידות?

משהו בצילום הזה טורד את מנוחת הצופה. הצילום נראה לי אפוקליפטי משהו, מציג אזיה עתיד חסר תקווה, חומות שאין להתגבר עליהן, ואולי אני רואה מהרהורי לבי? שכן זה בסך הכל בניין משרדים בק"ק ראשון המעטירה.

'בלונד, ג'יימס בלונד' מכנה אורלי צילום נפלא זה שעבר עיבוד חזק. התומאה לדעתי היא שוב עתידנית, מנוכרת, מעוררת מחשבה.אורלי מצלמת בעיקר צילומי פרחים, בעלי חיים ועננינים שמחים יותר. את הצילומים הללו בחרתי אני, מתוך הגלריה של אורלי דרגון אשמח לקרוא הערות.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רמי נוידרפר

.