אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ללא שם - פוטומניפולציה , יצירה של חנינה פויר


רמי נוידרפר's picture

הפעם נחרוג ממנהגנו ונביא יצירה שאינה צילום, יצירה ללא שם של האמנית חנינה פויר

 

"פוטומניפולציה" מכנה חנינה את סוג האמנות הזה.

טכנולוגיית עיבוד התמונה מאפשרת לצלמים כיום מידה רבה ביותר של כלים לעיצוב התמונה ולשינוי ה"מציאות" – חיתוך, חידוד , טשטוש, גזירה והדבקה , הוספה והחסרה של אלמנטים, ייפוי הכעורים , הצערת הקשישים, והרזיית המאותגרים משקלית...

ניתן כמובן להשתמש בכלים אלה ליצירת סוג חדש של אמנות, יצירה המתבססת על צילומים, ובאמצעות מניפולציה דיגיטלית הופכת למשהו אחר לגמרי – יצירת אמנות העומדת בזכות עצמה.

בימים הטרום דיגיטליים היינו מדברים על "קולאז'" – הדבקה, אולם היום מגוון הכלים העומדים לרשותנו הוא אינסופי כמעט.

חנינה פויר, בת 24 מפתח תקווה. למדה מדיה דיגיטלית, שנה אחת במוסררה שבירושלים, ואת שאר מיומנויותיה רכשה בלימוד עצמי.

מספרת חנינה: "עשיית התמונה מעט מרוכבת לפירוט קצר. בגדול מאוד לקחתי תמונות, ביצעתי ריטוש ראשוני ובסיסי, בפנים, שיער, צבעי רקע וכו'. עם מברשות וטקסטורות איחדתי את הכול ביחד.

אני אוהבת לעבוד עם מניפולציות כאלה, כי אין באפשרות שלי להגיע לתמונות עמוקות ועם כל כך הרבה רגשות בצילום. אני לא מאמינה בעיבוד תמונות, ריטושים על מנת "ליפות" את התמונה. וכאן, אני יוצרת חלל חדש, יוצרת סיטואציה, מצב חדש. אני יכולה לביים את התמונה איך שאני רוצה, להתאים אותו לכל מה שאני רוצה. בעריכות האלה, אני מנסה להכניס עצב, רוך ותמימות. יש מעט "אימה" בתמונות שאני מכינה, קצת חושך ו"לא נודע". אני מאוד אוהבת את האומנות הזאת, וכל פעם שאני מתחילה תמונה חדשה אני מגלה שימוש בכלים חדשים, צבעים ושיטות חדשות. אין סוף לאפשרויות.

הדמיון הוא רק ההתחלה!!!"

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רמי נוידרפר

.