אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כחום היום - הרגע הקריטי - חנוך ליבנה


רמי נוידרפר's picture

 

קיץ, חם, חם מאד, ואף עורך המדור התעייף בזמן האחרון. עם הקוראים הסליחה. הפעם נביא לכם תמונה קלילה ומשעשת, רגע קריטי שלכד במצלמתו חנוך ליבנה.

את הצלם , חנוך ליבנה, מכירים רוב קוראינו בוודאי בכובעו האחר - יו"ר ועד הפקידים בבנק הבינלאומי הראשון. ליבנה המיליטנטי הוביל בשנים האחרונות מאבקים מתוקשרים נגד בעלי הבנק, שפגעו לדעת העובדים פגיעה של ממש בזכויתיהם. למרות נסיונות ההנהלה לשבור את השביתה, הגיעו העובדים בסופו של דבר להישגים שהניחו את דעתם.

חנוך ליבנה, בן 54, הוא איש שמאל מובהק. הוא מאמין בזכויות עובדים ובחיוניותה של התארגנות עובדים ושל השימוש בנשק השביתה כאשר כלו כל הקיצים.

בנוסף לפעילותו המקצועית נודע ליבנהכסבא מסור, וכאחד מעמודי התווך של ארץ פו"ח, פורום של חובבי טריווייה מופרעים, שגם הח"מ מתבייש למנות עליהם. בפורום הזוי זה נודע ליבנה בכינוי השאק"ל - שוגה אבל קולח להפליא, על שום תשובותיו השגויות המנוסחות ברהיטות מופלאה. בארץ פו"ח סבורים, כנראה בטעות, כי שמו המלא של ליבנה הוא "אידריס חנוך אנטוניו בנדראס לריסה כגן וכו', ראש כת השטןומרעיל בארות ראשי", וכמו כן מאשימים אותו כי הוא שונא את ספר המד"ב הידוע "חולית". אין מה לומר - חבורה של פסיכים.

חנוך ליבנה הוא צלם חובב במובן החובבני של המילה. יחד עם זאת, יש לו בהחלט מה שקוראין "עין טובה" ואת הצילום המשעשע להפליא שתפס ברגע קריטי בעת אחד מטיוליו למזרח (מן הסתם כדי להביע סולידריות עם איגודי העובדים התאילנדיים) אנו רואים כאן.

קום התנערה, חנוך, עלה והצלח.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רמי נוידרפר

.