אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

משתלבת - אופיר קפון


קטגוריה: 

עונת הכלניות כבר הרחק מאחורינו, והקיץ כבר מדפק על הדלת, אך אמנות הצילום של אופיר קפון נותנת להם מימד חדש שישאר איתנו לזמן רב. נערה מסתורית, שרק יפעת שערה השחור כפחם נגלית לעינינו, עומדת בתוך שדה כלניות, הנדמה כאינסופי. לבוש הנערה, בתוך מרבד מקסים של כלניות, אחד הם. עומק השדה, בביצוע טכני מעולה המושך מבט אל דמות הנערה וגם לא גורע מהסובב אותה. אהבתי מאד את עוצמת הצבעים, את השילוב של האדום והירוק, השחור והלבן. תמונה זו, כמו רבות אחרות במדור זה, הגיעה מקבוצת הצילום של שלומי, שאופיר הוא אחד ממנהליו. אופיר קפון מוגדר כצלם אומן.

במהלך שנות עבודתו אופיר התמקצע בכל תחום ותחום, חלק נכבד מניסיונו כולל בתוכו: צילום עבור מגזינים, קטלוגים עבור מעצבי שיער מהגדולים באזור המרכז, תיקי עבודות למאפרות ומעצבות שמלות כלה, אירועים פרטיים, צילומי הריון אומנותיים, תוכנית הטלוויזיה רוקדים עם כוכבים, סוכנות דוגמניות ועוד...

אופיר משתדל להשאיר לעצמו זמן איכות לו ולמצלמתו בצילומים שונים ומגוונים אחת לשבוע לשם הנאה בלבד. הוא משתדל לצלם בכל תחום בדרך הכי טבעית שאפשר ולהימנע ככל הניתן מהעמדות ותמונות לא טבעיות אחרי הכול אסור לשכוח שמדובר הרי באומנות וכך הוא מתייחס לכל תמונה ותמונה אשר הוא מצלם. כל תמונה שלו עוברת על ידיו ביקורת קשה ונוקבת. אופיר משתדל גם ליצור תקשורת ואינטראקציה עם המצולמים והאנשים הסובבים אותו בכדי להקל על האווירה וליצור נוחות צילום, לו כצלם ולמצולם עצמו ובכך בעצם הוא מצליח לפתוח את מי שמולו ולקבל תמונות טובות עוד יותר. את התמונות השונות והאיכותיות ביותר שלו (לטעמו כמובן) מעלה לאתר האינטרנט שברשותו http://www.ofirkapon.com/ .על התמונה הנוכחית מספר אופיר: " התמונה המוצגת צולמה ביער שוקדהכאשר יצאתי לאחד מימי הצילום שלי למטרות הנאה, שם ראיתי בחורה צעירה מצטלמת ע"י בני משפחה. עוד לפני שידעתי את הרקע לצילומים.צילמתי גם אני באופן ספונטאני וללא ידיעתה. השילוב של השמלה הפרחונית והשדה מלא הכלניות יחד עם שערה הארוך משך את עייני מיד.

לאחר מספר תמונות יצרתי אינטראקציה עם עלמת החן ובני משפחתה שהתרשמו למראה התמונות שצילמתי וסיפרו לי כי אותה עלמת חן מתחתנת בעוד מספר ימים ורצתה לעשות לעצמה כמה תמונות מקדימות לפני החתונה למזכרת לה ולמשפחתה.

באישורם כמובן המשכתי לצלם אותה והענקתי לה כמחווה את כל התמונות מאותו יום שיהיו לה למזכרת"

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת

.