אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קולונל ריצ´ארד קמפ יצא להגנת התנהגות צהל


רבקה שפק ליסק's picture

קולונל ריצ'ארד קמפ יצא להגנת התנהגות צה"ל במבצע עופרת יצוקה" לאור תעמולת הזוועה המנוהלת, ביעילות רבה, נגד צה"ל, ע" הרשות הפלסטינית, מדינות ערב ומדינות האסלאם, בשיתוף גורמים המגדירים עצמם כשמאל באירופה ובדרום אמריקה, חשוב, שהישראלים ישמעו עדות של קצין בריטי שהתנסה בעצמו בלחימה בשדה קרב בו נמצאים אזרחים. האשמת צה"ל בפשעי מלחמה הפכה לאג'נדה של הגורמים הנזכרים למעלה. האמצעים: התקשורת העולמית, אותה מלעיטים בצילומים מגמתיים (ביום מותו של הילד מוחמד דורא, האשמת צה"ל ב"טבח ג'נין" שהופרכה, למשל). ד

יווחים מגמתיים של ארגוני זכויות אזרח, בשליטת אנשי שמאל בעלי אג'נדה אנטי- ישראלית שלפחות בחלקם מקבלים תרומות ממדינות ערב( ה- hrw קיבל לאחרונה תרומה מסעודיה. מרכז קרטר ממומן מתרומות סעודיה ומדינות אחרות ועוד...) מועצת זכויות האדם של האו"ם, המורכבת ממדינות המפרות זכויות אדם כתפישת עולם ( סעודיה, פקיסטן, אינדונסיה, קובה, מצרים, בנגלדש, בחריין, קטאר, ניגריה, גאנה, הודו, סין, רוסיה, ועוד... ). העצרת הכללית של האו"ם שם יש נגד ישראל רוב אוטומטי של מדינות ערב, האסלאם, ומדינות בעלות ממשלות שמאל בדרום אמריקה. הנחת היסוד שכל הגורמים הללו פועלים להפנים בדעת הקהל העולמית היא שישראל השתלטה על אדמה ערבית כשם שהלבנים השתלטו בדרום אפריקה על אדמות האפריקנים. הם מתעלמים שהעובדות ההיסטוריות לגבי הקשר ההיסטורי של העם היהודי לארץ, ומתעלמים מכך שהקונפליקט איננו כפי שהערבים מציירים אותו, "בין קולוניאליסטים אירופאים והעם הפלסטיני החי כאן מדורי דורות ", אלא מאבק בין 2 תנועות לאומיות בעלות תביעה לזכויות על אותה טריטוריה.התעמולה הערבית- פלסטינית- שמאלנית עושה מאמצים כבירים להסתיר את העובדה שמדובר במאבק בין 2 תנועות לאומיות ו"מלבישה" על המאבק את התמונה הדרום אפריקנית של אפרטהייד, דהיינו, שלילת זכויות אדם ואזרח מהפלסטינים ע"י ישראל הכובשת, על רקע גזעי, תוך טשטוש עובדת היסוד שבניגוד לשחורים בדרום אפריקה, הפלסטינים אינם אזחים ישראלים.

לכן, המטרה מקדשת את האמצעים. הם פועלים לדמוניזציה של ישראל, להפיכתה למצורעת, על מנת להביא לדה- לגיטימציה ולחיסול מדינת היהודים. המטרה: מדינה פלסטינית על חורבות ישראל מהים התיכון עד הירדן.קולונל ריצ'ארד קמפ הוא המפקד לשעבר של הכוחות הבריטיים באפגניסטן. הוא פיקד על צבא מטעם נאט"ו ומטעם האו"ם בצפון אירלנד, בבוסניה ובמקדוניה והשתתף במלחמת המפרץ. לאחר מכן היה בעיראק מאז הפלישה ב- 2003 ופעל מטעם ה"הוועדה לאינטליג'נט של ממשלת בריטניה" בנושא הטרור הבינלאומי. לאור המערכה המאורגנת הזאת חשוב לשמוע עדות של אדם שאינו יהודי, אין לו מטרות פוליטיות כפי שיש לכל הגורמים הנזכרים למעלה.מדובר באדם בעל ניסיון קרבי והיכרות מקרוב של צה"ל. קולונל ריצ'ארד קמפ העיד בפני ה"מועצה של האו"ם לזכויות אדם" בעת הדיון בדו"ח גולדסטון ואלה עיקרי דבריו: קולונל ריצ'ארד קמפ אמר שעל בסיס הניסיון והידע שלו, הוא יכול לומר בוודאות שבזמן מבצע "עופרת יצוקה" צה"ל עשה יותר מכל צבא אחר לאורך ההיסטוריה להגנת הזכויות של האזרחים בשדה הקרב. הוא הוסיף שהחמאס, כמו החיזבאללה, הם מומחים בהטיית האג'נדה של המדיה. שני הארגונים מכינים אנשים לתת ראיונות ולהאשים את הכוחות הישראליים בפשעי מלחמה. צה"ל עומד בפני אתגר שאנו הבריטים לא נאלצנו לעמוד בפניו באותו היקף. למדיה העולמית ולארגוני זכויות אדם יש הנחה אוטומטית, פבלובית, שצה"ל תמיד מפר זכויות אדם, תמיד אינו בסדר.

הוא טען שהאמת היא שצה"ל נקט באמצעים יוצאי דופן כדי לתת לאזרחי עזה אזהרה לגבי אזורים מסוכנים, והשליך למעלה מ- 2 מיליון כרוזים, ועשה למעלה מ- 100,000 טלפונים. מטרות רבות שיכלו לפגוע בחמאס מבחינה צבאית בוטלו כדי למנוע קורבנות של אזרחים. בזמן המלחמה, צה"ל איפשר להכניס לעזה של כמויות עצומות של עזרה הומניטרית. להעביר עזרה לידי האויב, לגבי טקטיקן צבאי, באופן נורמלי, זה בלתי מתקבל על הדעת. הוא הודה שלמרות כל זה, כמובן שאזרחים חפים מפשע נהרגו. מלחמה זה כאוס ומלא בטעויות. הכוחות הבריטיים, האמריקניים ואחרים עשו טעויות באפגניסטן, ובעיראק, וברבים ממקרים אלה מדובר בטעות אנוש. אבל, טעויות אינן פשעי מלחמה. הקורבנות האזרחיים היו בעיקר, תוצאה של 'דרך הלחימה של החמאס', שבמתכוון עשה מאמץ להקריב את אזרחיו שלו. הקולונל הכריז שלישראל לא הייתה ברירה אלא להביא את החמאס לחדול מהתקפת רקטות, כדי להגן על אזרחיה . והוא חזר ואמר שצה"ל עשה יותר מכל צבא אחר בתולדות המלחמות, כדי להגן על זכויות אזרחים בשדה הקרב. ועדת גולדסטון מעדיפה "עדויות" שהוכנו עבורה ע"י החמאס. החמאס הוא מדינת משטרה. אין אדם בעזה שיעיז לחרוג מהקו שנקבע ע"י החמאס. כל עזתי יודע מה יהיה גורלו אם יעיז להביע דעה החורגת מהקו הרשמי.

ההוכחה הבולטת ביותר למצב זה הוא גורלם המר של חברי הפת"ח, שאינם חס וחלילה, האויב הישראלי, אלא פלסטינים, אחיהם ובני עמם. וראו מה קרה לחברי הפת"ח בעת השתלטות החמאס על עזה ובזמן מבצע "עופרת יצוקה". אנשים הושלכו למותם מעל גגות בתים או נרצחו בדם קר ללא משפט. אחרים נורו בברכיהם כדי להפכם לנכים. אם כך נוהג המשטר החמאסי, לגבי מי שמעז להתנגד לו. אין לו כל בעיה לביים עדויות. אבל, מעבר לכך. אצל החמאס יש מדיניות אסטרטגית להפוך את אזרחיו, ובייחוד את ילדיהם של אזרחיו, לאמצעי עיקרי במאבק נגד ישראל. אבו מאזן ציטט, לא מזמן, את אחד ממנהיגי החמאס שהצהיר:"בדם ילדינו ננצח את ישראל". מועצת האו"ם לזכויות אדם, המורכבת ממדינות הראויות לתואר "חסידות אומות העולם בתחום זכויות אדם", אימצו רק את החלק בדו"ח גולדסטון, העוסק ב"פשעי המלחמה" של ישראל. החמאס כלל לא הוזכר בנוסח ההחלטה. אם היה למישהו ספק, לגבי ההגינות והאמינות של המועצה, באה החלטה זו לחשוף את האמת על מטרותיה. מאז קמה המועצה היא קיבלה את מרבית החלטות הגינוי נגד ישראל. כפי שהעיד קולונל ריצ'ארד קמפ, במלחמה יש טעויות אנוש. אין ספק שגם צה"ל עשה טעויות. אבל, טעויות אנוש אינן פשעי מלחמה. האחראי היחיד לעובדה שהמלחמה התנהלה בקרב אוכלוסייה אזרחית הוא החמאס שהפך את השימוש באוכלוסייה אזרחית ובייחוד בילדים, לאסטרטגיה במאבקו בישראל. אם השופט היהודי ריצ'ארד גולדסטון עדיין עומד מאחורי הדו"ח שלו לאחר שהחלטת מועצת האו"ם לזכויות אדם, התעלמה מפשעי המלחמה של החמאס- אין מנוס מהחשד (לכאורה) שהייתה לו איזו מטרה של קידום אישי במסגרת האו"ם, והוא היה מון להקריב את ישראל על 6 מיליון יהודיה, לשם כך.

[מאמר נערך. 25 אוקטובר 2009]

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רבקה שפק ליסק

.